Ostrov krásy

Piesočná pláž, modrozelené more, biele vápencové útesy, vôňa levandule a rozmarínu. Jeden malý ostrov v Stredozemnom mori. Korzika, miesto, kde sa stretáva francúzska ľahkosť s uvoľnenosťou talianov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Napriek tomu, že je Korzika súčasťou Francúzska má vlastnú kultúru. Najznámejším Korzičanom je Napoleon Bonaparte, ktorý sa narodil v hlavnom meste Ajaccio.

Ak sa na vašom zozname vysnených destinácií nachádza miesto s piesočnatou plážou a modrozeleným morom, prečo by ste cestovali dva dni, keď tu pod nosom máte Korziku? Ak sa rozhodnete vycestovať na Korziku, neodporúčam zakotviť iba na jednom mieste. Ostrov nie je veľký, preto je mojím prvým tipom rozdeliť si cestu s ubytovaním na severe a na juhu. Pozdĺž pobrežia ostrova je veľké množstvo nádherných prístavných miest a malebných dediniek.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na juhu sa nachádza maličké, takmer rustikálne mesto Bonifacio, ktoré je situované na vápencovom útese. Svojich návštevníkov zaujme aj so svojou stredovekou atmosférou. Pre mňa bolo toto mesto bývalých námorníkov, vojakov, rybárov a samozrejme turistov chytľavým miestom. V blízkosti Bonifacia nájdete vysnívané pláže, lagúny, miesta perfektné na potápanie a vodné športy.

Najpopulárnejšie piesočnaté pláže sa nachádzajú okolo prístavného mesta Porto Vecchio. Najznámejšia pláž, Plage de Palombaggia, je preslávená širokým pobrežím a krištáľovo čistou vodou. Plage de Santa Gulia nezaostáva svojou krásou. Biela piesočnatá pláž, tyrkysovo modrá voda ideálna na plávanie.

SkryťVypnúť reklamu

Namiesto hlavného mesta, Ajaccio, by som odporučila navštíviť živé mesto Calvi alebo oblasti v jeho okolí. Západné pobrežie ostrova je rajom pre milovníkov pláže. Príjemným zážitkom môže byť aj návšteva najvyššieho vrchu na Korzike, Monte Cinto (2706 m n m). Cestu by som ukončila v hlavnom prístave Korziky, v Bastii. Ak už ste na severe, určite absolvujte výlet na polostrov Cap Corse, ktorý je na najsevernejšom konci Korziky.

Viktória Mészárosová

Viktória Mészárosová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

, Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu