Tulákove dobrodružstvá

Písmo: A- | A+

Mám rád westerny a rád by som Vám predstavil niečo z mojej tvorby. Ide o môj prvý western a budem rád za akúkoľvek pomoc, rady a nápady

1. Jazdec 

Mladý jazdec bol v sedle bez prestávky niekoľko dní. Mal na sebe košeľu z tenkej látky a hnedé nohavice z ľanu. Na košeli bolo zreteľne vidieť pot a prach z dlhej jazdy na koni. Mladý muž, hoc mal len dvadsaťpäť, vyzeral staro a ošumelo. Mal dlhú bradu a vlasy rozcuchané. Pokožku mal jemnú brada mu vystupovala dopredu a pery mal široké. Pôsobil odvážne a odmerane. Na svoj vek až príliš. Malo to však svoj dôvod. Už ako malý chlapec chodil s otcom do lesa na lov. Chlapci sa mu posmievali, že musí s otcom loviť aby mali čo jesť. To malého Jacka nahnevalo. Vedel totiž že občianska vojna rodinu vyčerpala a museli si hľadať potravu všemožnými spôsobmi. To na mladom chlapcovi zanechalo stopy a neraz sa s rovesníkmi pobil. Stal sa z neho odvážny a samostatný muž. Aspoň sa tak javil. V skutočnosti bol krehký a milý. Mama do neho vštepila úctu k ostatným a vzdelanie od jazyka až po filozofiu. Jack Wright hľadal už niekoľko týždňov nové a lepšie miesto pre svojich rodičov a Molly svoju milú. 

Počas svojej cesty počul niekoľko chlapov hovoriť o vrahovi menom John Brenann. Ten už niekoľko rokov prepadával dostavníky a vlaky v okolí mestečka Springs Valley. O Johnovi Brenannovi vedel, že za občianskej vojny slúžil v konfederačnej armáde. Množstvo konfederačných vojakov sa po prehratej vojne dalo na zlú cestu zákona a roky drancovali prívržencov Únie. Sám Jack Wright bol oddaným zástancom Únie a spravodlivosti. Vedel však, že na konci tejto nebezpečnej cesty ho čaká pokojnejší život. 

V diaľke zbadal slabý obláčik dymu. Práve v tých miestach by mal byť tábor Johna Brenanna, pomyslel si tulák. Zoskočil z koňa a ľahol si. Pomaly sa približoval k táboru. Objavovali sa pred ním wigwamy Indiánskeho kmeňa Supov. Jack vedel, že Supy bojujú proti bande Johnna Brenanna, ktorej hlavný stan je hneď oproti táboru Supov. Postavil sa a priateľsky smeroval do stredu kmeňa. V tom ho zasiahla pažba pušky a zosunul sa k zemi. 

Skryť Zatvoriť reklamu