Hviezdoslavova ulica, ako ďalej ?

Písmo: A- | A+

Pred časom som v predošlom článku písal o stave  Hviezdoslavovej ulice v Spišskej Novej Vsi. Nižšie nájdete aktuálne informácie.

V predchádzajúcom článku som sa zmienil o petícií za obnovu Hviezdoslavovej ulice. Pre jej zviditeľnenie som oslovil stránku mesta na sociálnej sieti a úctivo požiadal o uverejnenie. Obratom mi zaslali nasledovnú odpoveď: 

Dobrý deň, nakoľko sa jedná o lokalitu patriacu do MsV č. 8, kde je predsedom Ing. Jozef Gonda, zástupca primátora, zaslali sme mu na vyjadrenie návrh Vašej petície. Tu uvádzame jeho stanovisko:

Pôvodne obojsmerná ulica sa stala jednosmernou na základe požiadavky občanov a so súhlasom dopravnej polície.

Zjednosmernením sa vytvorila časť parkovacích miest, ktorá bola potrebná pre zabezpečenie dopravnej obslužnosti novovznikajúcich prevádzok na Hviezdoslavovej ul. Zrekonštruoval sa chodník od križovatky s ul. Odborárov až po predajňu Klas.

Požiadavka na rekonštrukciu ulice neprinesie viac parkovacích miest!

Pre uspokojenie najakútnejších problémov navrhneme opravu chodníka na ľavej strane komunikácie a spevnenie krajnice komunikácie pozdĺž parku.

Medzi dlhodobými požiadavkami MsV je však iná aktivita, t. j. výstavba spevnených plôch na Námestí SNP.

Rekonštrukcia križovatky pri starom súde na svetelnú patrí medzi priority KSK na úseku dopravy. Pre uskutočnenie tejto úlohy asi bude požiadavka na opätovné zobojsmernenie Hviezdoslavovej ulice, preto problematika rekonštrukcie Hviezdoslavovej ulice si vyžaduje v spolupráci s KSK komplexnejšie riešenie.

Ing. Jozef Gonda

 

Pýtam sa prečo naše mesto nedokáže vytvoriť kruhový objazd. Iné mestá v Českej republike alebo v Poľsku dokážu aj v malých dedinkách postaviť kruhovú križovatku. Spišská Nová Ves však bude mať tri svetelné križovatky behom 1 kilometra. Prečo je to tak ?

Aj iné mestá a dediny majú na menších uliciach kruhové objazdy, napríklad v Poľsku alebo Česku , len naše mesto sa vyhovorí na dopravnú políciu.V nasledujúcich dňoch budem preto adresovať požiadavku na mestský výbor.

 

kruhový objazd v Poľsku
kruhový objazd v Poľsku (zdroj: auto.hnonline.sk)
Skryť Zatvoriť reklamu