MEPOS VS Brantner Nova

Písmo: A- | A+

Mestský podnik služieb a brantner Nova sú dve takmer totožné firmy. V podstate robia tú istú prácu. Nájdu sa však aj momenty, kedy sa jeden subjekt odvoláva na druhý

Podstatou práce MEPOSU je odvoz odpadu, starostlivosť o mestskú zeleň, kosenie trávnatých plôch, a tiež menšie rekonštrukcie infraštruktúry.

Vo svojej podstate všetky činnosti vykonáva aj súkromná firma Brantner Nova. Pred pár mesiacmi som si však všimol na vedľajšej ulici spadnutý kábel. Oslovil som obidve subjekty a požiadal o odstránenie nebezpečne visiaceho kábla. Jedna firma sa v tomto momente začala vyhovárať na tú druhú a kábel ostal stále visieť.

Som rád za vznik mestského podniku služieb. Množstvo väčších i menších prác si pomocou neho dokáže mesto spraviť samo. Nemusí tak platiť peniaze externej firme a tak ušetrí. V budúcnosti tak môže rekonštruovať napríklad chodníky alebo budovy patriace mestu. Želám si aby sa pôsobnosť mestského podniku rozšírila na ešte viac činností ako je tomu v súčasnosti.

Obe firmy by však mali taktiež chrániť zdravie občanov mesta Spišská Nová Ves. Napríklad aj odstránením visiaceho kábla, aby sa na ňom niekto neobesil.

Skryť Zatvoriť reklamu