KDH podporilo zákon o trinástom dôchodku. Hlasovalo tak za koaličný návrh zákona. Trinásty dôchodok bude stáť pol miliardy eur. To ohrozuje verejné financie a je to veľmi populistické. Takisto je to problém z hľadiska dlhodobej politiky. Koalícia chce siahnuť aj na druhý piliér, v ktorom si sporia mladí ľudia na dôchodok. To je v rozpore s podporou rodiny, ktorú deklaruje KDH. Podľa KDH však na druhý piliér siahať nebude. V tomto sa podľa mňa KDH mýli.
Takisto rokovanie s ministrom životného prostredia o strieľaní medveďov, či rysov, nepokladám za príliš šťastné. KDH malo aj v minulosti problémy. Kvôli KDH bolo predčasne ukončené volebné obdobie Mikuláša Dzurindu.
Dnes by si mali predstavitelia KDH uvedomiť jednu zásadnú vec. To, na ktorej strane stoja. Mali by chrániť ekonomickú stabilitu štátu. Rozhodujúce bude tiež, ako sa zachovajú pri dôležitých zákonoch typu ovládnutia RTVS, alebo zákona o zahraničných agentoch.
KDH sa však stalo nebezpečným hnutím. Nebezpečným preto, lebo nevieme a nebudeme vedieť, ako sa zachová. Vládna koalícia teraz bude hľadať podporu aj v radoch opozície. Možno počas volebného obdobia nájdeme snahu o zmenu ústavy. KDH bude musieť nájsť charakter a v ďalších rokoch nepodľahnúť vábeniu Fica. Má na to ? Po štvrtkovom hlasovaní si myslím, že nie.