Odvrátená tvár Spišského trhu

Spišský trh nadväzuje na historickú tradíciu stredovekých trhov.

Odvrátená tvár Spišského trhu
Vyhlbená jama (Zdroj: Viktor Pamula)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

V tomto roku sa konal už 69. ročník Spišského trhu. Asi po prvý raz boli ťažké kolotoče na dlažbe pred divadlom Reduta. Tá nápor nevydržala a jej stav sa značne zhoršil. Ľudia so zhoršenou schopnosťou pohybu, matky s kočiarom tak vojdu do jamy. Umiestnenie kolotočov na dlažbu, ktorá nie je na takúto záťaž stavaná nebol určite dobrý nápad.

Návštevník mesta si tak počas nasledujúcich kultúrnych podujatí určite neodnesie z tejto časti námestia dobrý dojem. V neposlednom rade aj človek na vozíku môže po vjazde do takejto jamy skončiť na zemi. Nižšie prikladám fotografie danej časti námestia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Historické námestie, aké máme v Spišskej Novej Vsi si zaslúži citlivú obnovu a nie devastáciu.

Jamy po umiestnení kolotočov
Jamy po umiestnení kolotočov (zdroj: Viktor Pamula)
Viktor Pamula

Viktor Pamula

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  349
  •  | 
  • Páči sa:  8 177x

Som mladý človek a aktivista. Vo svojom živote mám však od narodenia niečo s čím sa nezaobídem. Som na invalidnom vozíku. V tomto blogu by som rád poukázal na problémy, s ktorými sa stretávam. Sú to problémy s bariérami ľudskými ale aj materiálnymi. Zoznam autorových rubrík:  Futbalové postrehySamospráva NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
INESS

INESS

107 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,071 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu