Priblíženie mesta jeho občanom

V tomto článku načrtnem možnosti, ako sa môže mesto priblížiť svojim občanom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V Bratislave sa koná diskusia s názvom Opýtaj sa primátora. Primátor mesta sa stretáva s občanmi v rámci mestských častí a diskutuje s nimi na rôzne problémy. Takáto diskusia by sa mohla konať raz mesačne vždy pred mestským zastupiteľstvom. Občania mesta by mohli na nej prezentovať svoje nápady a možnosti, ako zlepšiť ich mestskú časť. Debata by mohla byť vysielaná na facebooku mesta Spišská Nová Ves.

Pred voľbami do mestského zastupiteľstva v roku 2018 sa konala podobná diskusia s kandidátmi na poslancov v miestnej kaviarni. Odvtedy ubehli štyri roky a podobných stretnutí s poslancami je veľmi málo. Nie každý človek má facebook a podstatou práce poslanca je hovoriť s voličmi a počúvať ich potreby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšou možnosťou, ako sa priblížiť občanom mesta je vysielanie mestského zastupiteľstva na internetovej stránke mesta, alebo v mestskej televízií Reduta. Občania mesta tak získajú väčší prehľad o dianí v meste a budú môcť tak lepšie zhodnotiť prácu svojich zvolených zástupcov.

Viktor Pamula

Viktor Pamula

Bloger 
  • Počet článkov:  118
  •  | 
  • Páči sa:  90x

Som mladý človek a študent. Vo svojom živote mám však od narodenia niečo s čím sa nezaobídem. Som na invalidnom vozíku. V tomto blogu by som rád poukázal na problémy, s ktorými sa stretávam. Sú to problémy s bariérami ľudskými ale aj materiálnymi. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu