Quo Vadis Spišská Nová Ves

Písmo: A- | A+

Spišská Nová Ves v nedávnej dobe určila na predaj niekoľko nehnuteľností. Medzi nimi aj budovu Centra voľného času.

Práve v centre voľného času malo byť podľa mestských poslancov centrom kultúry. Mali sa tu konať výstavy, koncerty predstavenia a mnoho iného. Namiesto toho sa však v rozpočte mesta nenájdu peniaze na rekonštrukciu . Veľa obyvateľov mesta sa bojí o túto budovu. Boja sa, že na jej pozemku vyrastú byty.

Práve zveľadením centra voľného času by sa do nášho mesta vrátila kultúra. Mohli by dostať priestor tunajší alebo rôzni slovenskí umelci. Bohužiaľ sa tak nedeje a veľmi ma kroky mesta mrzia Rokmi zanedbané budovy sa teraz predávajú a je na kupcovi, čo z nej urobí. Nehľadí sa na to, že obyvatelia mesta si pamätajú čo sa v tej a v tej budove robilo, že napríklad v nej sídlia tanečné školy, zväz zdravotne postihnutých, átrium na koncerty a mnoho iného nevyužitého priestoru.

Pred komunálnymi voľbami si každý želal zmenu. Zmena však prišla, bohužiaľ k horšiemu. Vo svojich článkoch som opísal aj dobré kroky predstaviteľov mesta. Predaje budov, ktoré by mohli oživiť mesto k dobrým krokom rozhodne nepatria.

Mladým ľuďom sa pri jednaní mesta stráca elán niečo vytvoriť Nebyť Mateja Farkalina, ktorý s klubom mladých tvorí kultúrny život mesta by tá krásna Spišská Nová Ves možno ani nežila.

Je na čase sa preto mestských poslancov a primátora opýtať Quo Vadis Spišská Nová Ves ?

Skryť Zatvoriť reklamu