Spadnutý most časť II.

V situácií ohľadne spadnutého mosta nastal posun. Dovoľte mi Vám milí čitatelia  objasniť túto situáciu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na zasadnutí sociálno-zdravotnej komisie som predniesol požiadavky na znovovybudovanie lávky pre peších. Dôrazne som deklaroval svoj nesúhlas so zúžením blízkeho mosta pre autá. Hrozia tu totiž kolóny a kolízne situácie. Komisia sa na zasadnutí stotožnila s mojimi požiadavkami a odporučila mi stretnutie s primátorom mesta.

Pred niekoľkými dňami však predsa len došlo k zúženiu mosta. Takýto postup mesta vnímam veľmi negatívne. V pracovných dňoch sa doprava na danom úseku cesty zahltí. Navyše pri vjazde na most od neďalekej ulice sú postavené betónové bariéry. Vodiči smerujúci z tejto ulice nemajú prehľad o situácií na moste. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

vážení spoluobčania,

dňom 11. 9. 2020 dochádza, v dôsledku spadnutia lávky pre peších, k úprave dopravnej situácie na moste – ul. Starosaská v smere od sídliska Mier.

Spadnutá lávka slúžila pre chodcov, po konzultácii s okresným dopravným inšpektorátom a následnom vypracovaní projektu autorizovaným dopravným projektantom, sme pristúpili k vyhradeniu jedného jazdného pruhu na moste pre chodcov.

Pre bezpečnosť chodcov budú na vozovke umiestnené betónové zátarasy oddeľujúce oba jazdné pruhy. Z ľavého jazdného pruhu bude teda možné odbočiť k OC Lidl alebo pokračovať ďalej ku križovatke pri Hoteli Metropol.

SkryťVypnúť reklamu

Vyzývame Vás k zvýšenej pozornosti pri riadení sa dočasným zvislým a vodorovným dopravným značením (viď mapa) a zároveň Vám vopred ďakujeme za ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky.

V prvé dni budú priebežne na dopravnú zmenu dozerať príslušníci policajného zboru, preto Vás žiadame o rešpektovanie ich pokynov. Veríme, že popri diagnostike súčasných mostov bude ešte v tomto roku vypracovaná projektová dokumentácia pre novú lávku.

Milan Mucha

vedúci oddelenia výstavby a dopravy MsÚ

Toto riešenie považujem za veľmi nebezpečné aj z hľadiska chodcov. Pri tak veľkej frekvencií dopravy sa kedykoľvek môže stať tragédia. Najlepším riešením by bolo počkať, kým sa nepostaví lávka. Tak ako to bolo doposiaľ. 

SkryťVypnúť reklamu

Po tomto kroku budem určite iniciovať stretnutie s primátorom a inými zástupcami mesta. Tento krok považujem jednoducho za neakceptovateľný. Mesto si nemôže dovoliť ohroziť vlastných občanov. Aj naďajej sa budem snažiť o znovovybudovanie danej lávky, pretože mi záleží na pohodlí obyvateľov. 

mapka
mapka (zdroj: MsÚ)
Situácia od ulice Šestnástka
Situácia od ulice Šestnástka (zdroj: MsÚ)
tvoriace sa zápchy
tvoriace sa zápchy (zdroj: MsÚ)
Viktor Pamula

Viktor Pamula

Bloger 
  • Počet článkov:  118
  •  | 
  • Páči sa:  90x

Som mladý človek a študent. Vo svojom živote mám však od narodenia niečo s čím sa nezaobídem. Som na invalidnom vozíku. V tomto blogu by som rád poukázal na problémy, s ktorými sa stretávam. Sú to problémy s bariérami ľudskými ale aj materiálnymi. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu