Výlet do Popradu-Kvetnice

Včera som sa vybral s rodičmi na výlet do prírody. V popradskej časti Kvetnica sa nachádza pekná lokalita s jazierkom a starým lomom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Na výlet som sa vybral na základe reportáže o spomínanom Lome. Rozumiem primátorovi Popradu. Chce spropagovať turistický ruch a ukázať krásnu lokalitu. Bol som nadšený zo záberov v televízií. Po príchode k lomu však nadšenie trošku opadlo.

V oblasti Poprad- Kvetnica sa nachádzala špecializovaná nemocnica pre liečenie respiračných chorôb. Dnes sa v budove nachádza oddelenie dlhodobo chorých. V areáli je jazierko s kačkami a lososovitými pstruhmi. Chodníkom od jazierka sa dokážete dostať ku kaplnke a krížovej ceste.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred samotnou dedinou sa nachádza lom. Pochádza z banskej činnosti mangánu na hornom Spiši. Lom je zaliaty vodou a mesto Poprad plánuje v tomto lome povoliť kúpanie sa počas leta. Oceňujem jeho snahy. Cestička v lome je však vysypaná malými kamienkami. Vozík sa tak nedá pretlačiť. Nemôžem si tak užiť krásne výhľady na samotný lom alebo Tatry. Možnosťou by bolo vyrovnanie terénu pomocou valca.

Slovensko je krásna krajina s rozmanitou prírodou. Horský vzduch, vôňa lesa často upokoja telo i myseľ. Vážme si jej poklady a hľadajme ekologické formy, ako ju spraviť dostupnejšou aj pre hendikepovaných a mamičky s kočíkmi.

Skryť Vypnúť reklamu

V krajinách ako je Rakúsko alebo Švajčiarsko sú možnosti pre matky s kočíkmi a hendikepovaných širšie. Spomenuté skupiny sa vedia dostať až pomaly k vrcholu hory. Majú prístupné lanovky a aj samotné turistické trasy. To je dôkazom toho, že dostupná trasa sa urobiť dá. Prosím myslime na to, učme sa od vyspelých krajín. Posunieme sa ako spoločnosť vpred.

Viktor Pamula

Viktor Pamula

Bloger 
  • Počet článkov:  101
  •  | 
  • Páči sa:  38x

Som mladý človek a študent. Vo svojom živote mám však od narodenia niečo s čím sa nezaobídem. Som na invalidnom vozíku. V tomto blogu by som rád poukázal na problémy, s ktorými sa stretávam. Sú to problémy s bariérami ľudskými ale aj materiálnymi. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu