Novinky z futbalovej kuchyne

Písmo: A- | A+

Futbalisti odohrali po dlhých mesiacoch prípravný zápas. Nie len o tom bude dnešný článok o mojom milovanom klube a športe.

Uvoľnenie pandemických opatrení so sebou prinieslo aj otvorenie športovísk. To využil aj klub FK Spišská Nová Ves. Hráči už dva týždne trénujú v skupinkách. Ich pripravenosť preveril zvučný súper a lokálny rival Spišské Podhradie. 

V jeho kádri sa nachádza množstvo skúsených futbalistov. Niekoľko z nich v minulosti pôsobilo aj v drese Spišskej Novej Vsi. Hráči sa prezentujú útočnou hrou. Domácim futbalistom tak robili značné problémy, najmä vysoký hrotový útočník Vilkovský. Osobne považujem Podhradie za veľmi kvalitný tím a dôstojného súpera . Pohľad potvrdzuje aj vyjadrenie hosťujúceho trénera, ktorý poukázal na fakt, že jeho zverenci počas zápasu nastrelili dvakrát tyč a raz brvno.

"Po 7 mesiacoch bez futbalu a trojtýždňovej skupinovej príprave, sme odohrali zo SP.Novou Vsou kvalitný zápas. V domácom tíme dominoval skúsenosťami navrátilec Zekucia a dobrý pohyb mladých hráčov. V našom mužstve Čekovský ktorý v SP. Podhradí začínal s futbalom a postupne cez Sp.Vlachy, SP.Novu Ves a Podbrezovú vyrástol v kvalitného hráča, ďalej Komara, Cehula, Ferenc, ale i ďalší výkonmi potvrdili že sa v 3. ligovej spoločnosti nestratia. Domáci pôsobili zohratejším dojmom, boli behavejším tímom, ale aj my sme nastrelili brvno a 2x tyč. Výsledok 3:2 pre domácich je zaslúžený."

K zápasu sa vyjadril aj hráč domácich Kamil Zekucia 

"Od začiatku zápasu bolo poznať, že sme dlho nehrali zápas. Robili sme hlavne taktické a technické chybičky. Po našej strate lopty v strede poľa sa dostal súper do vedenia. Druhý polčas sme začali hrať našu hru. Zápas sme otočili a vyhrávali sme 3:1. Hru sme mali pod kontrolou, no zase prišla zbytočná strata lopty na našej polovici a súper znížil. Musíme sa poučiť, pretože sa nemôže stavať aby sa po našich chybách dostával súper na koňa. Každopádne je na čom pracovať a dúfam, že sa bude náš výkon každým ďalším zápasom zlepšovať."

. V zostávajúcich zápasoch ligy však bude musieť mužstvo spod veže hrať oveľa lepšie ak sa chce vyhnúť vypadnutiu Klub zo Spišskej Novej Vsi si nezaslúžili byť v tretej alebo štvrtej lige, aj keď je pravda, že niekoľko rokov prechádza generačnou obmenou.

K úspechom mu môže pomôcť aj finančný príspevok z niké fondu pre budúcnosť športu. Príspevok pomôže malým nádejným futbalistom. Sumu klub využije na nákup lôpt dresov a kopačiek. Jeho členovia veria, že sa stretnutia tretej ligy odohrajú. 

Skryť Zatvoriť reklamu