
...bronz" Donald Trump. „Pastorova dcéra držala milosrdenstvo ako zbraň (?!). Môžete s ňou súhlasiť, alebo nie, ale ona nezvolila tú ľahšiu cestu," zdôvodňuje ocenenie šéfka magazínu Nancy Gibbs. „Vodcovia podstupujú skúšky, len keď ich ľudia nechcú nasledovať. Za to, že od svojej krajiny žiada viac, než by si väčšina politikov dovolila, že pevne čelí tyranii aj sebeckosti, aj že ponúka pevné morálne vedenie svetu, v ktorom sa toho nedostáva, za to je Angela Merkelová Osobnosťou roka časopisu Time. "

Prichádza na to orwellovské zamieňanie významov pojmov a prenasledovanie tých, ktorí si vážia pravdu a realitu...
„Ten, kto nepozná pravdu, je iba hlupák. Ale ten, kto ju pozná a nazýva ju klamstvom, je zločinec.“ Bertold Brecht ((Ak niekto vie, že „islam“ nie je náboženstvom, ale rovnocennou totalitnou ideológiou ako boli nacizmus, fašizmus, komunizmus – a aké dôsledky to prinesie, tak nemôže zostať ticho))...
„Dejiny ľudstva sú plné dôkazov, že nie je ťažké zabiť pravdu.“ (Gottfried August BÜRGER) A Merkel + Juncker a ich nasledovníci to dokázali tiež. Bez problémov.
„Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.“ (John Locke) ((Toto by prívržencovia totalitnej ideológie nikdy nepripustili!))
George Orwell: „Najrýchlejší spôsob, ako ukončiť vojnu, je prehrať ju.“ ((A toto zrejme zvolila aj Frau A. M.))
„Aké šťastie pre vládcov, že ľudia nerozmýšľajú.“ (Adolf Hitler) ((Dnešok dáva zapravdu tomuto šialenému zločincovi.))

Pripomeňme si, kto všetko bol osobnosťou roka tohto časopisu Time. Občas sa dostali aj naozaj slušní ľudia, ale nie je škodou pripomenúť si, kto sa v časopise Time objavil ako osobnosť roka:
1929 - Owen D. Young - americký právnik, jeden z tých, ktorí sa zaslúžili o reparačné plány pre Nemecko, ktorý následne viedol k zvoleniu Adolfa Hitlera, ďalej vieme, čo nasledovalo po zvolení nacistu.
1931 - Pierre Laval, francúzsky prezident rady ministrov v dobách Tretej Republiky, po vojne popravený za vlastizradu!
1936 - Wallis Simpson: milenka a neskôr manželka Eduarda VIII, sympatizovala spolu s manželom nacizmu, spoznali sa na jednej večeri medzi nacistami...
1938 – choromyseľný šialenec Adolf Hitler, netreba hlbšie predstavovať. Skončil podľa zásluhy, ba s ním milióny jemu podobných.
1939 - Josef Visarionovič Stalin: ďalší masový vrah, oveľa výkonnejší a úspešnejší než Adolf.
1971 - R. Nixon, ktorý musel odstúpiť z postu prezidenta.
1974 - kráľ Faisal, Saudský kráľ, dodnes priama islamská diktatúra a totalitný štát, síce zrušili v krajine otroctvo, ale podporovali zničenie štátu Izrael, neskôr zavraždený...
1976 - Jimmy Carter, dodnes spomínaný ako najneschopnejší americký prezident.
1979. Ayatollah Chomeiní: urobil z moderného Iránu prísne islamskú krajinu, zahalil ženy, zaviedol islamské právo šaríja (nezlučiteľné s Deklaráciou ľudských práv).
1983 - Jurij Andropov, sovietski líder a diktátorik, niet čo dodať.
2007 - V. V. Putin. V tomto prípade ešte predčasné hodnotenie – či z neho bude záchranca kresťanského sveta, alebo...
2008 - Barack Obama, ktorý si stále namýšľa, že nejde o celosvetový konflikt medzi civilizáciami ((Presnejšie by malo byť: spor medzi civilizáciou a anti-civilizáciou, konflikt medzi kultúrou a anti-kultúrou)).
2015 - Angela Merkelová, ktorej sa podarilo oklamať nielen Nemcov, ale rada by ohlušila všetkých Európanov.Pán Orwell by ju určite zahrnul do svojej knihy 1984, ak by bol vizionár v štýle Edward Cayce...
Veľa z tých menovaných alebo aj tu nemenovaných osôb skončili pomerne dosť zle. Ešte uvidíme ako to bude so žijúcimi... Tento časopis Time má pre vodcov „asi“ slabosť. Dúfame, že Angela Merkel, ktorej už mimo Nemecka nikto nefandí, nebude naozaj hrobárkou Európy. A vari sa jej nepodarí ujsť pred zodpovednosťou tak, ako sa to podarilo niektorým nacistickým zločincom po druhej svetovej vojne.

+
+
+
+

BONUS - mimo článok