...vrátane 4 detí! USA vypálili 59 striel Tomahawk na sýrsku leteckú základňu Šajrát v provincii Homs, kde sa »údajne« mali nachádzať chemické zbrane. Nenachádzali.
=
Celé to malo byť odvetou za „vraj“ sýrsky chemický útok na mesto teroristov v meste Chán Šajchún v provincii Idlib, kde zahynulo približne 87 civilistov.
Dával som dôsledný pozor na všetky správy, a to zo všetkých strán.
Rimania v dejinách mali dlhé stáročia nadvládu nad obrovským územím a okrem ich imperiálnej taktiky dobývania – mali aj rozumných pragmatických právnikov a filozofov PLUS k tomu pridajme, že obsadené územia, kým to šlo a dalo sa, ovládali za pomoci miestnych ľudí a nebola to vždy iba tyrania v štýle diktátorov či tyranov ako v našom »Novoveku«.
Prečo to spomínam?
V rámci práva a súdnictva mali Rimania veľmi osožnú otázku: CUI BONO? Preklad je strohý: „Čí prospech?“ Používa sa v súvislosti s motívom činu, aktu, konania...
Pred časom sa „svet“ dohodol, že Rusi budú dozerať na likvidáciu sýrskych chemických zbraní. Stalo sa. Načo by bolo Rusom riskovať, že Bašár al-Asad bude mať ešte nejaké chemické zbrane a použije ich práve vtedy, keď si Putin v kútiku duše praje aspoň aké také zmiernenie treníc s USA, aby sa boj proti »islamskému štátu«, ale aj ostatným teroristom, pohol kamsi do rozumného konca, čím by sa priblížil koniec vojny v Sýrii?
Niektorí ľudia môžu nenávidieť Rusko a Putina, niektorí politici a mocipáni a im podobní azda aj môžu robiť prvé aj posledné, aby sa nič dobré nezdarilo – ale namýšľať si, že Putin alebo Ruská federácia sú idioti, neschopní akýchkoľvek inteligentných krokov, tak to je hlboký omyl.
Na všetkých stranách (USA, Rusko, EÚ, ale aj Turecko, Saudská Arábia a podobne) sú tímy najrôznejších odborníkov od výmyslu sveta a všetci pracujú v neoficiálnej mega-vojne informácií a následne aj v politike či konkrétnych činoch... A s vysokou pravdepodobnosťou, ktorá hraničí s číslom 1 – sa našli »šikuľkovia«, ktorí zorganizovali „doteriganie“ chemických látok do oblasti Chán Šajchún, kde vystrájali akože umiernení rebeli (čítaj: teroristi, ktorých spojenci z USA a Saudskej Arábie premenovali na umiernených...) a pochopiteľné nálety syrských a ruských stíhačiek mohli ľahko poškodiť starostlivo prinesenú zásobu žiadaných chemikálií, ktoré poslúžili na vytvorenie imidžu fuj-odporného Bašára al-Asada, ktorý sa neštíti použiť proti „bezbranným“ civilistom. (Že práve v tej časti Sýrie pôsobia teroristi, to už nikoho netrápi, lebo KTOSI ich premenoval na umiernených rebelov).
Ani Bašár al-Asad, ani Putin nespĺňajú otázku starých Rimanov „Cui bono?“ Ale stačí spomenúť najhorlivejších krikľúňov, ktorí sa ohlásili na podporu prezidenta USA Donalda Trumpa, a to – Turecko, Saudská Arábia, Veľká Británia etc. USA v podobe Trumpa si isto zapamätá, kto a kedy bol horlivý pri obhajobe neobhájiteľného.
Prejav prezidenta Trumpa o Sýrii (Mar-a-Lago, Florida, USA) 21:40 hodín EDT
Prezident Donald Trump: „Moji spoluobčania. Sýrsky diktátor Baššár al-Asad zahájil v utorok útok strašnými chemickými zbraňami na nevinných civilistov ((„nevinných civilistov?!“)). Použitím smrtiacej nervovej paralytickej látky Asad zahubil životy bezbranných mužov, žien a detí. Pre mnoho z nich to bola pomalá a brutálna smrť. Dokonca aj krásne deti boli kruto zavraždené počas tohto veľmi barbarského útoku. Žiadne Božie dieťa by nikdy nemalo vytrpieť takú hrôzu ((»nevadí ti, že tvoj útok zabil 4 krásne deti?«)). Dnes večer som vydal rozkaz k cielenému vojenskému útoku na letisko v Sýrii, odkiaľ tento chemický útok začal. Je v životne dôležitom národnom bezpečnostnom záujme Spojených Štátov Amerických zabrániť a odrádzať od šírenia a používania smrtiacich chemických zbraní. Nemôže byť sporu o tom, že Sýria použila zakázané chemické zbrane a tým porušila svoje záväzky vyplývajúce z Dohovoru o zákaze chemických zbraní, a ignorovala naliehanie BR OSN. Všetky minulé pokusy zmeniť Asadovo správanie zlyhali, a zlyhali veľmi dramaticky. V dôsledku toho sa utečenecká kríza naďalej prehlbuje a región naďalej destabilizuje, čo ohrozuje Spojené Štáty Americké a ich spojencov. Dnes večer vyzývam všetky civilizované národy, aby sa k nám pripojili v snahe ukončiť zabíjanie a krviprelievanie v Sýrii, a tiež k ukončeniu terorizmu všetkého druhu a všetkých typov ((»odkedy sa terorizmom vyháňa terorizmus?«)). Prosíme o Božiu múdrosť, zatiaľ čo čelíme výzvam nášho veľmi nepokojného sveta. Modlíme sa za životy zranených a za duše tých, ktorí zomreli. A dúfame, že pokiaľ bude Amerika pilierom spravodlivosti, tak mier a harmónia nakoniec zvíťazí. ((»takže mier a harmónia je v nedohľadne, lebo USA nekonali spravodlivo«)) Dobrú noc. Boh žehnaj Amerike a celému svetu. Ďakujem vám. KONIEC. 21:43 hodín EDT.
Veľmi zvláštne.
USA neplakalo nad mnohými neznámymi detskými obeťami z Iraku, Afganistamu, Jemenu a kt-vie kde ešte, ale keď sa to hodí, dokáže plakať krokodílie slzy. Tie štyri deti, ktoré nemuseli umrieť, nebyť Tomahawkov, to kedy bude Donald riešiť?
Sýrska štátna tlačová agentúra SANA uviedla, že zločinecký americký útok mal za následok smrť 9 civilistov v zasiahnutej dedine v tesnej blízkosti leteckej základne Šajrát v provincii Homs, pričom medzi mŕtvymi boli aj 4 deti.
Proti deklarovanému rozhodnutiu Donalda Trumpa sa ihneď ozvali nesúhlasné hlasy z Kongresu. Kongresmanom prekážalo predovšetkým to, že si od nich prezident Donald Trump nevyžiadal súhlas s vojenským úderom. Demokratka Nancy Pelosi(ová) dokonca napísala list predsedovi Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Paulovi Ryanovi, v ktorom tvrdí: „Kongres USA musí plniť svoje ústavné zodpovednosti tým, že prerokuje použitie vojenských síl voči suverénnemu štátu." K čomu ešte pridala: „Krízu v Sýrii neukončí jedno nočné ostreľovanie."
Nuž hej, rokovania všetkých sporných strán v Ženeve alebo kdekoľvek, to je väčší oriešok a ten prekonáva ruský minister zahraničných vecí Lavrov.
Okolo vplyvu riadených striel s plochou dráhou letu na leteckú základňu Chán Šajchún sa už vyrojila celá rada špekulácií. Pri dnešných možnostiach monitorovania by bolo naivné sa domnievať, že Američania alebo Rusi nevedia, koľko to rakiet základňu naozaj zasiahlo. Prekvapením tak bolo vyhlásenie tlačového hovorcu ruského ministerstva obrany Igora Konašenkova, ktorý zahlásil: „Siedmeho apríla v perióde od 03.42 do 3.56 moskovského času bol vykonaný masívny útok z vôd Stredozemného mora z oblasti ostrova Kréta. Z dvoch torpédoborcov námorníctva USA (Ross a Porter), bolo vypálených 59 okrídlených rakiet Tomahawk na sýrsku leteckú základňu Šajrát. Podľa informácií ruských prostriedkov objektívnej kontroly doletelo do sýrskej leteckej základne celkom 23 rakiet. Miesto pádu 36 okrídlených rakiet nie je známe."
Pán prezident Donald Trump je bývalý skvelý podnikateľ a dobre vie, že – ak sa minie 59 striel, treba ich nahradiť, ale to niekto zaplatí. Minimálne 310 miliónov amerických občanov cez dane a len Boh vie, kto ešte. Azda Pentagon či Oblasť 51 by vedeli čosi viac.
Podľa prezidenta Donalda Trumpa bol útok v bezpečnostnom záujme USA a jeho cieľom bolo zabrániť šíreniu a používaniu chemických zbraní, lebo „Bašár al-Asad zahájil strašný útok chemickými zbraňami na nevinných civilistov." V piatok šéf americkej diplomacie Rex Tillerson vyhlásil, že si USA sú „takmer isté", že v Chán Šajchúnu sýrska armáda proti civilistom použila sarin ((hlavne, že sami postihnutí zdôrazňovali najmä chlór)). Aj keď turecká agentúra Anadolu uviedla, že šlo o útok chlórom, pričom tureckí vládni predstavitelia v médiách vyslovili požiadavku, aby Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) a Bezpečnostná rada OSN prípad začali okamžite vyšetrovať.
Minulý mesiac ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW) zverejnila správu, podľa ktorej sýrske vládne helikoptéry v minuloročných bojoch o mesto Aleppo zhadzovali na obytné štvrte barely s chlórom, pričom zástupcovia HRW mali vychádzať z rozhovorov so svedkami a z analýzy videoklipov a fotografií. Pozornosti našich hlavných médií doteraz uniká skutočnosť, že práve Human Rights Watch, sponzorovaná „nezainteresovaným“ miliardárom Sorosom, ako jedna z prvých za pravdepodobného vinníka útoku Sarin, ku ktorému došlo 21. augusta 2013 na damašskom predmestí Ghúta, označila sýrsku vládu. A práve takúto podmienku si vtedy stanovil americký prezident Obama pre začatie invázie do Sýrskej arabskej republiky ako povestnú „červenú čiaru", s ktorou dnes koketuje prezident USA Donald Trump. Prípravou útoku bol vtedy poverený náčelník spojeného štábu Martin Dempsey. Ten ale útok z vojenského hľadiska považoval za „zásadný omyl" a so svojím názorom, že konflikt môže „skončiť bez víťaza", sa netajil ani pred zahraničným výborom Senátu USA. Vzorky z Ghúty a ich rozbor ho potom prinútili Obamu varovať, že ponesie zodpovednosť za „akt bezdôvodnej agresie". Ako sa totiž ukázalo, na damašskom predmestí Ghúta sarinom vládne sily na „umiernené vzbúrencov" neudreli. To signalizovalo už pár dní po chemickom útoku americké armádne laboratórium, ale aj britská Defence Science and Technology Laboratory v Porton Down, jedna z najviac utajovaných vládnych zariadení pre vojenský výskum, vrátane chemickej, biologickej, rádiologickej a jadrovej obrany. Lebo aj britské spravodajské služby získali vzorku z damascénskeho predmestia Ghúta a rozbor preukázal, že šaržám, známym z chemického arzenálu sýrskej armády, nezodpovedá. Toto zistenie bolo obratom postúpené štábu, ktorý viedol Martin Dempsey.
Napokon teda ex-prezident USA Barack Hussejn Obama 31. augusta 2013 v Ružovej záhrade Bieleho domu oznámil, že útok odkladá, kým o ňom neprebehne hlasovanie v Kongrese USA. Situáciu ale zásadne zmenil ruský návrh medzinárodnej kontroly nad sýrskymi chemickými zbraňami, pričom sýrsky režim vydal vzápätí vyhlásenie, že na návrh pristupuje. Ruská diplomatická iniciatíva nasledovala po improvizovanom výroku amerického ministra zahraničných vecí Johna Kerryho, ktorý v Londýne pripustil, že by sa Sýria mohla úderom vyhnúť, ak by dobrovoľne medzinárodnej komisii odovzdala všetky svoje chemické zbrane. Pod hrozbou možnej intervencie USA potom Sýria súhlasila so zverejnením a likvidáciou svojich zásob chemických zbraní a prekurzorov na ich výrobu. Sýria síce bola dlhodobo podozrievaná z vlastníctva mohutného arzenálu chemických zbraní, avšak skutočný stav žiadny zo západných štátov nepoznal. Až keď Sýria vyslovila súhlas s likvidáciou zásob chemických zbraní, ukázalo sa, koľko ich vlastnila. A ako povedal generálny riaditeľ Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) Ahmet Üzümcü: „USA a Ruská federácia majú síce, samozrejme, väčšie zásoby, ale ak sa pozrieme na ďalšie štáty, ktoré nimi disponujú, tak Sýria mala tretie najväčšie zásoby po USA a Rusku."
Samotná otázka zničenia sýrskych chemických zbraní si následne vynútila zásadné politické rozhodnutia Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) už vzhľadom k tomu, že po prvýkrát bolo tak veľké množstvo chemických zbraní vyvezených mimo územia daného štátu. Dohovor jasne stanovuje, že je prísne zakázané vyvážať tieto zbrane mimo územia štátu, ktorý tieto zbrane vlastní. Rovnako je potrebné zdôrazniť aj technické otázky ničenia, predovšetkým fakt, že najnebezpečnejšie chemické zbrane neboli zlikvidované v otestovanom stacionárnom objekte na ničenie chemických zbraní, ale na lodi s využitím špecializovaných zariadení, ktoré boli na tento účel vyvinuté. A dôležitá bola aj rýchlosť likvidácie najnebezpečnejších deklarovaných chemických látok (sírny yperit a prekurzor DF), kedy prvá etapa, teda detoxikácia týchto látok hydrolýzou, uskutočnená na mori, trvala asi 2 mesiace. Neutralizácia sýrskeho yperitu a prekurzorov sarinu sa začala na konci júna 2014. Načo v pondelok 18. augusta 2014 svet obletela správa, že podľa vyjadrenia Pentagonu aj prezidenta Baracka Hussejna Obamu laboratórni technici na špeciálne vybavenej americkej lodi Cape Ray v medzinárodných vodách Stredozemného mora hydrolýzou zneškodnili najnebezpečnejšie sýrske chemické zbrane. A za intenzívnou snahou o obmedzovanie chemických zbraní bola Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) vtedy ocenená Nobelovou cenou mieru!
Čo je však pre nás v tejto chvíli dôležité, pri výrobe chemických zbraní nebol v Sýrii, na rozdiel od všeobecne rozšírených predstáv, užívaný sarin ako náplň do jednozložkovej (unitárnej) munície. To by totiž musela sýrska armáda pri jej plnení pracovať s vopred vyrobenou, teda hotovou paralyzujúcou látkou: jedinou unitárnou bojovou chemikáliou v Sýrii bol sírny yperit o celkových zásobách 19,8 ton, skladovaný v zásobníkoch. Za bezpečnejší manipulačný postup bola v prípade sarinu (tak ako v armádach iných štátov) považovaná príprava dvojkomponentnej, tzv. binárnej munície. Podstatou binárnych receptúr je vznik príslušnej bojovej chemickej látky rýchlou syntézou z relatívne netoxických zlúčenín (prekurzorov) pri odpálení či doprave chemickej munície na cieľ. Inak povedané, údajné svedectvo obyvateľov Chán Šajchúnu zo sociálnych sietí, v ktorých sa písalo o tom, že sýrska armáda na nich zhadzovala z lietadiel barely so sarinom, sú absurdné už z pohľadu samotnej produkcie sarinu, navyše barely (tzv. barelové bomby) nikdy nezhadzujú bombardéry, ale helikoptéry.
Sýrsky minister zahraničia Valíd Mualim vo štvrtok 6. apríla 2017 uviedol, že cieľom sýrskeho letectva v provincii Idlíb (kam vláda v minulom roku evakuovala radikálnych vzbúrencov z oslobodzovaného Aleppa) bol sklad zbraní radikálov z bývalej Fronty an-Nusrat. Práve títo islamisti ((teroristi)) sa v decembri 2012 zmocnili chemickej továrne neďaleko Aleppa, pričom sýrska vláda vtedy varovala OSN, že takzvaní „rebeli" môžu nasadiť toxický chlór, ktorý bol v továrni vyrábaný.
Zaujímavou úlohu vtedy pri posudzovaní chemických útokov v Sýrii zohralo Turecko, jeden z hlavných sponzorov sýrskej opozície ((Erdogan Erdogan, ty neviniatko!)). Tureckým bezpečnostným zložkám sa totiž pri raziách v bytoch radikálnych islamistov, hlásiacim sa k Fronte an-Nusrat, podarilo zadržať džihádistami vyrobený sarin, čo sa vzápätí prevalilo na verejnosť. Napriek tomu „západní predstavitelia“ neprestávali tvrdiť, že je nepravdepodobné, aby sýrski „povstalci", bojujúci s Asadom, dokázali nasadiť sarin.
Nuž – dokázali. Ajhľa víťazný čin teroristov.
Fronta an-Nusrat, čas od času sa v dôsledku bojov so Sýrskou arabskou armádou (SAA) rozpadajúcou sa do menších skupín, nielenže sa niekoľkokrát premenovala (napr. Džabhát Fatah aš-sám), ale mnohokrát sa tiež paktovali s inými radikálnymi islamistami (teroristami) na území Sýrie, vrátane tzv. »islamského štátu«, proti ktorému bojujú západné mocnosti, ale aj Rusko, Turecko, Irán. A o tom, že džihádisti z tzv. »islamského štátu« disponujú chemickými zbraňami, žiadna zo spravodajských služieb týchto krajín nepochybuje. Navyše sa aj pri predchádzajúcich amerických vyšetrovaniach ukázalo, že sarin na území Sýrie teroristická organizácia Fronta an-Nusrat naozaj disponuje. Päťstranové memorandum pre Davida Shedda, zástupcu šéfa armádnej rozviedky Defence Intelligence Agency (DIA), ktoré sa vďaka hackerom neskôr objavilo na internete, totiž dokazovali, že Fronta an-Nusrat vlastní zariadenia na výrobu sarinu v Sýrii, pričom memorandum z 20. júna 2013 tiež spomínalo, že sprostredkovatelia tejto teroristickej organizácie „nakupujú v Turecku a Saudskej Arábii ingrediencie sarinu vo veľkom, po desiatkach kilogramov, pre plánovanú veľkovýrobu v Sýrii"!
Pán prezident USA Donald Trump o tom vie alebo nevie – čo je horšie? – keď vie, alebo že nevie?
V prípade sarinu v binárnej munícii a jeho prekurzore sa v odborných článkoch hovorí o „vysokej stálosti pri skladovaní, či už v chemickej munícii alebo v zásobníkoch". Pokiaľ však bude niektorý objekt, kde bola spolu s prekurzorom DF (difluorid methylfosfonové kyseliny) uskladnená binárna munície, pri nálete zasiahnutý leteckou bombou, môže tu bombardovanie otvoriť povestnú „Pandorinu skrinku".
V sýrskom Chán Šajchúne nemohlo ísť o »veľký« sklad. Ale aj v prípade, že by tu bolo v niektorom objekte skladované spolu s bežnou muníciou aj enem niekoľko kusov binárnej munície (napr. mínometné strelivo) a nejaké množstvo DF (prekurzoru sarinu), ktorého toxicita je porovnateľná s chlórom, mohlo tu byť po výbuchu bomby dielo skazy dokonané.
A Donald Trump mohol roniť krokodílie slzy – len prečo nie za tie po jeho útokoch?!
Je všeobecne známe, že po chemickom útoku z roku 2013, ku ktorému došlo v mestskej časti Damask, nasledovala promptná misia OSN, určená na vyšetrovanie „údajného použitia chemických zbraní" v súlade s rezolúciou Valného zhromaždenia OSN 42 / 37C a Bezpečnostnej rady 620 (1989 ). Inšpektori v priebehu misie hovorili s lekármi a zasiahnutými osobami, odoberali vzorky pôdy, vykonávali stierky zo stien budov, zo vzoriek munície a odoberali aj vzorky vlasov, moču, krvi, to všetko pre následné analýzy, ktoré sa robili v určených laboratóriách vo Švédsku a vo Fínsku, kde boli v analyzovaných vzorkách okrem sarinu (GB) zistené produkty jeho solvolýzy a degradácie. Na miesto hláseného chemického útoku v Chán Šajchúnu zo dňa 4. apríla 2017 sa však žiadni inšpektori nedostavili.
Ale ak jedna členská krajina má vážne podozrenie, že iná krajina vlastní chemické zbrane, môže požiadať Organizáciu pre zákaz chemických zbraní (OPCW), aby na miesto útoku okamžite vyslala inšpektorov, ktorí preveria, či sú dotyčné obvinenia pravdivé alebo nie.
K tomu má OPCW svoj mechanizmus inšpekcií, ktorý funguje aj v prípade Sýrie.
Ak väčšina právnych systémov sveta hovorí, že aj v prípade obviňovania ľudí z vraždy treba ctiť prezumpciu neviny, potom je treba ctiť aj u týchto údajných zločincov a pred tým, než ich bude chcieť niekto potrestať, musí ich zločin najprv dokázať. Čoho by si mal byť vedomý aj súčasný americký prezident USA Donald Trump, ktorý zjavne kráča v šľapajach bývalého prezidenta Georgea Busha, ktorého hlavným argumentom americkej invázie do Iraku v marci 2003 bolo lživé tvrdenie, že Saddám Husajn vlastní zbrane hromadného ničenia a ohrozuje tak medzinárodnú bezpečnosť. Táto invázia mala vyústiť v hladké víťazstvo Američanov v Iraku, ale nakoniec sa z nej vyvinula najväčšia blamáž modernej doby, ako neskôr vo svojich pamätiach priznal aj bývalý minister obrany Donald Rumsfeld.
Škoda, že neskoro.
Aj ex-prezident George W. Bush svoj „omyl" ohľadom irackých zásob zbraní hromadného ničenia po okupácii Iraku priznal, ale s tým, že v čase príprav útoku si to mali myslieť „všetky spravodajské služby vo svete". Pričom najväčšie obavy vtedy vyvolávali správy o hrôzach biologických zbraní. Jedným z najdôležitejších zdrojov v prípade správ o zbraniach hromadného ničenia, ktoré americká administratíva akceptovala, sa stal iracký chemik Rafíd Džanabí, americkou a nemeckou rozviedkou prezývaný Curveball. Tento azylant, ktorý spolupracoval s Nemeckou tajnou službou BND, nakoniec v rozhovore pre britský denník The Guardian vo februári 2011 verejne priznal, že si správy o Husajnových mobilných laboratóriách a biologických zbraniach vymyslel preto, aby jeho rodný Irak zbavil diktátora Saddáma Husajna a pomohol tak v krajine nastoliť západnú demokraciu.
A možno sa bál priznať, že je iba poctivým islamistom, ktorý uznáva Korán a Alaha, ktoré boli našepkané diablom ešte v siedmom storočí.
Podobnou satanovčinou zapácha na sociálnych sieťach citované vyhlásenie, ktoré urobil lekár s britským pasom Shajul Islam ((islam je totalitná ideológia)), ktorý pacientov zasiahnutých chemickým útokom v Chán Šajchúnu ošetroval. Podľa neho všetci pacienti vykazovali príznaky typické pre zasiahnutie nervovým plynom sarin. Pritom aj podľa zástupcov organizácie Lekári bez hraníc (MSF), ktorí osobne navštívili nemocnice, v ktorých zdravotníci práve ošetrovali obete útoku, boli obete „cítiť po bieliacich prostriedkoch, čo naznačuje, že títo pacienti boli vystavení chlóru".
Do bombardovaných miest sa po nálete dostavilo aj niekoľko reportérov.
Keď fotograf agentúry AFP Mohamed Al-Bakour dorazil k malej nemocnici, vzdialenej 15 kilometrov od Chán Šajchúnu, kde na posteliach ležali deti a lekári sa ich zúfalo snažili zachrániť, malo ho zaraziť, že sa tu „vznášal podivný zápach." Podobne hovorí aj jeho kolega Omar Haj Kadour, ktorý sa vydal do zdravotníckeho zariadenia v bombardovanom Chán Šajchúne. Aj jeho mal prekvapiť podivný zápach: „Bol taký zvláštny, nikdy som nič podobné necítil." To už však zástupcovia Lekárov bez hraníc (MSF) mali vyhlasovať, že vedia o nemocnici (až kdesi na sýrsko-tureckej hranici, zrejme vzdialenej 100 km severne od Chán Šajchúnu), kde „8 pacientov vykazovalo príznaky zodpovedajúce pôsobeniu neurotoxínu ako je nervový plyn sarin", aby potom po zhliadnutí miestnymi záchranármi nakrúcaných videoklipov novinárom potvrdili ich závery, že v Chán Šajchúnu nebol použitý iba chlór, ale aj sarin. Ale prečo v tejto údajnej binárnej munícii zasiahnutej oblasti iba 8 pacientov „vykazovalo symptómy zodpovedajúce pôsobeniu neurotoxínu ako je nervový plyn sarin" Lekári bez hraníc doteraz nikomu nevysvetlili.
Zrejme sú málo vycvičení klamstvám. Nie sú islamistami. Neveria Alahovi ((a z pohľadu mohamedánov sú to len neveriaci, hoci by mali vysloviť ne-mohamedáni)).
Mám už plné zuby táranín, že terorizmus je len taký úlet, chybička v »Matrixe«, zatiaľ čo islam sám o sebe je „vraj“ mierumilovný (a pritom je to totalitná ideológia horšia od nacizmu a fašizmu). A ešte menej trpezlivosti mám s tými, ktorí tvrdia, že je zlé odsudzovať kvôli pár jedincom celé náboženstvo – ale neuznajú, že totalitná ideológia islam sa iba prikrýva tenkou prikrývkou akoby náboženstva, a to v pomere 76 : 24 ((76 % totalitná ideológia a 24 % náboženské prvky organizovania spoločnosti – a na Slovensku sa nájdu aj takí, ktorí tvrdia, že ide iba o mýty, ktoré sa podobajú príhodám o Zeusovi a Herkulesovi)).
Na záver – Donald Trump mal spravovať radšej impérium svojich budov, podnikov a podobných vecí, a nie životy bežných smrteľníkov tohto sveta...
Na jeho rukách je krv nevinných obetí (aj tých 4 detí).
+
+
+
Koniec článku
+
Don't worry, be happy!
+
+
+
BONUS – mimo článok (čiže čosi navyše, prídavok)
Mt 23, 8-12: 8 Vy sa nedávajte volať »rabbi«, lebo len jeden je váš Učiteľ, vy všetci ste bratia. 9 Ani Otcom nevolajte nikoho na Zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. 10 Ani sa nedávajte volať »učiteľmi«, lebo len jediný je váš Učiteľ, Kristus. 11 Kto je medzi vami najväčší, bude vaším služobníkom. 12 Kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený. (Koniec citátu)
+
+
Benedikt XVI. citoval byzantského cisára Manuela II. Paleologiho: „Ukážte mi, čo Mohamed priniesol nové, a uvidíte, že sú to samé zlé, neľudské veci, ako príkaz šíriť jeho vieru mečom."
+
+
„Všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom.“
(N. D. WALSCH: Rozhovory s bohom)
+
George Orwell: „Čím viac sa spoločnosť vzďaľuje od pravdy, tým viac nenávidí tých, ktorí ju hovoria“.
+
+
Mk 7, 14-23: 14 Nato znovu povolal k sebe zástup a hovoril: Čujte ma všetci a rozumejte! 15 Nič nevchádza zvonku do človeka, čo by ho mohlo poškvrniť, ale čo z človeka vychádza, to poškvrňuje človeka. 16 [Ak má niekto uši na počúvanie, nech počuje.] 17 Keď potom odišiel od zástupu do domu, spýtali sa Ho učeníci: Čo je to za podobenstvo? 18 Povedal im: Či aj vy ste takí nerozumní? Či nechápete, že nič nemôže poškvrniť človeka, čo zvonku vchádza do neho? 19 Lebo nevchádza mu do srdca, ale do brucha a odtiaľ vychádza do stoky; a tým vyhlásil každý pokrm za čistý. 20 Potom doložil: Čo vychádza z človeka, poškvrňuje človeka. 21 Lebo z vnútra, z ľudského srdca, vychádzajú zlé myšlienky, smilstvá, krádeže, vraždy, 22 cudzoložstvá, lakomstvá, zloby, podvod, rozkošníctvo, zlostný pohľad, rúhanie, pýcha, pochabosť. 23 Všetko toto zlo vychádza z vnútra a poškvrňuje človeka.
((Ďalší dôkaz, že totalitná ideológia islam je »podvod Temna«! Bravčové mäso nie je proti ničomu, šlo iba o svojvoľný výmysel tvorcu totalitnej ideológie.))
+
+
Niekoľko dôležitých citátov z Koránu proti „neveriacim“ (t.j. proti ne-mohamedánom, veriaci v iné sú podľa nich neveriaci, hoci Alah je ireálny a pravý skutočný Boh nemá s totalitnou ideológiou islam nič spoločné):
8:17 Nie ste to vy, kto ich zabili, ale Alah ich zabil; a nevrhal si ty, keď si vrhal, ale bol to Alah, kto vrhal, aby vyskúšal veriacich skúškou dobrou, od Neho prichádzajúcou, veď Alah počujúci je, vševedúci! ((„Nádherný“ dôkaz, že ide o produkt Temnoty, lebo Boh už »zjavil« svoju vôľu v „Nezabiješ!“ Náprotivok vidíme tu v Koráne.))
2: 191 Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžeňte ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, kým oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich - taká je odmena neveriacich!
9: 5 A až uplynú posvätné mesiace, potom zabíjajte modloslužobníkov, kdekoľvek ich nájdete, zajmite ich, strážte ich a chystajte proti nim všemožné nástrahy! Ak sa však kajúcne obrátia, budú dodržiavať modlitbu a dávať almužnu, nechajte ich ísť cestou ich, veď Alah je veru odpúšťajúci, súcitný.
8:39 Bojujte teda proti nim, aby už nebolo pokušenia k odpadlíctvu a aby všetko náboženstvo bolo len Alahovo. Ak však prestanú, potom Alah jasne vidí všetko, čo robia.
5:73 A sú veru neveriaci tí, ktorí vyhlasujú: „boh je tretí z trojice" - zatiaľ čo nie je božstva okrem Alaha jediného. A ak s tým neprestanú, čo hovoria, veru sa dotkne tých, ktorí z nich sú neveriaci, trest bolestný!
2: 217 Dopytujú sa ťa na posvätný mesiac a na bojovanie v jeho priebehu. Povedz: „Bojovať v ňom je hriech ťažký, avšak odvracať od chodníka Alahovho, neveriť v Neho a v Mešitu posvätnú a vyháňať obyvateľov ich z nej je ešte ťažší hriech pred Alahom; zvádzať od viery je horšie ako zabíjať. Neveriaci neprestanú proti vám bojovať, kým vás neodvrátia od náboženstva vášho, ak budú toho schopní. Pre tých z vás, kto od náboženstva svojho odpadnú a ako neveriaci zomrú, márne bude ich konanie na tomto aj onom svete - tí ohňa obyvateľmi sa stanú a nesmrteľní v ňom budú. ((Ďalší z dôkazov, ktorý svedčí proti Temnote – pekelné sily sa snažia brojiť proti skutočnému pravému Bohu, ak chcú naklamať ľudstvu či Človeku, že »zvádzať od viery je horšie ako zabíjať«. Nie. Násilím, vraždením, zotročovaním, nútením do neslobodného absolútneho podriadenia sa, likvidovaním atď. sa ešte nič pro-Božieho nedosiahlo! Človek nie je otrok a Boh je „prameňom“ tak bytia ako aj slobody.))
38: 3 Koľko pokolení pred nimi sme už zahubili! Volali síce o pomoc, však nezostal im čas na únik. ((Peklo vždy dýcha iba peklom. Ktorému z týchto slov sme nerozumeli?))
+
+
+
Poznámka: ak by mi chcel niekto napísať, použite e-mail adresu: vilcek . jan @ gmail . com – bez medzier, pochopiteľne. (prosím, ak môžeš darovať na lieky+liečbu: iban code SK3711000000008019075586)
+