Na čo to vlastne mám byť hrdý?

Kratučká úvaha o tom ako vidím svoj národ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (188)

Všetci to predsa poznáme. V posledných dňoch sa národ stavia na prvú priečku záujmov mnohých Slovákov. Teda, aspoň o tom oni radi hovoria, že to tak je.

Čo to vlastne pre mňa znamená byť Slovákom? Absolútne nič! Kedysi to pre mňa niečo znamenalo, ale postupom času zisťujem, že aj keď veľmi chcem aby to pre mňa niečo znamenalo, nenachádzam na to dostatočné množstvo dôvodov.

Pokladám sám seba za človeka sebakritického, tak sa teraz posnažím presvedčiť sám seba, že sa mýlim.

JA: ,,Na čo teda podla seba môžem byť hrdý?"

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

JA 2: ,, Veď máš okolo seba nádhernú prírodu! Veľa ludí z iných štátov nám ju môže závidieť!"

JA: ,, Hm, no súhlasím so sebou. Príroda je vážne jedna z mála vecí, na ktorú môžeme byť ja aj ostatní slováci hrdí. Aj sa o ňu patrične staráme! Vieme, že vážiť si môžeme len toho, čoho je minimum a tak sa snažíme zastavať každú zelenšiu plochu, ktorú máme na dosah. A aj služby, ktoré ponúkame turistom sú veľmi atraktívne! V obchodoch nás predavači vítajú z úsmevom a dobrým slovom na perách, v reštauráciách na nás nešetria a ak by sa nám niečo náhodou počas vychádzky stalo je pre nás pripravená kvalitná lekárska pomoc!"

SkryťVypnúť reklamu

JA 2: ,, Ďalej môžes byť hrdý na svoju históriu! Však Slovensko bolo dlhé roky súčasťou jednej z najväčších mocností v Európe! Dokonca bola istý čas aj jej korunovačným mestom!"

JA: ,, S týmto so sebou nesúhlasím, však Slovensko bolo tisíc rokov utlačované a až po dlhom čase sme sa dokázali dostať z pod vlivu utlačovateľa! Až jedna nádherná talentovaná generácia v období romantizmu nás dostala z toho obdobia temna!"

.............

Popravde, milý čitateľ, ten rozhovor ma prestal baviť. Čo by som k tomu mal dodať? Môžete mi niekto vlastne povedať na ČO ste hrdí? Ak by náš národ vynikal v láske druhým, v boji proti korupcii, domáhal sa spravodlivosti vo svete, alebo v niečom podobnom, bol by som aj ja HRDÝ! Ale povedzte mi vážne jedinú vec v ktorej vynikáme, teda ak neberieme do úvahy xenofóbiu a hlúposť. Odkiaľ sa vo vás berie toľká nenávisť?

SkryťVypnúť reklamu

Slováci, kedy už konečne spravíte niečo, na čo sa vážne bude dať byť hrdý???


Nech sa páči, môžete komentovať, nadávať mi, atď. Ale prosím vás, ak dokážete aspon trochu brať veci s nadhladom a máte iný názor ako ja, napíšte to normálne. Nahlúple príspevky ma len utvrdia v mojom názore.

Viliam Fiedler

Viliam Fiedler

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentom Filozofie na Masarykovej Univerzite v Brne a členom o.z. Slovenská Pirátska Strana. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáFilozofiaÚvahyPoviedkyHudbaSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu