Kto rozvracia republiku, pán premiér?

Rétorika trojnásobného premiéra tejto krajiny v ostatných dňoch výrazne pripomína výroky komunistických pohlavárov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Odpútavanie pozornosti od podozrení z prepojenia vládnych predstaviteľov s mafiou, od Kaliňákovho „zabezpečovania“ vyšetrovania vraždy dvoch mladých ľudí a od prehlbujúcej sa straty dôvery verejnosti sa stalo hlavnou agendou premiéra a vládnej strany. Svedčia o absolútnej strate sebareflexie a prehlbujúcom sa patologickom pocite prenasledovania (paranoja). Zvolená rétorika však vedie našu vlasť skôr do Ruska ako do jadra Európskej únie.

Klement Gottwald najprv vo februári 1948 urobil štátny prevrat a potom zatváral „nepriateľov“ komunistického nedemokratického zriadenia s argumentom, že „republiku si rozvracať nedáme“. Aj Miloš Jakeš blúznil niekoľko dní potom, ako ľudia vyšli v novembri ´89 do ulíc „o skupinkách provokatérov platených zo západu“.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Premiér Fico dnes hovorí o rozvrate, destabilizácii krajiny a o štátnom prevrate. Známi sú aj páchatelia – prezident Kiska a opozícia. Samozrejme v zmysle komunistickej paranoje nesmú chýbať ani „agenti zo západu“, menovite americký miliardár maďarsko – židovského pôvodu Soros, ktorý je vraj v pozadí. Premiér k tomu pridal ešte aj ľudácku kartu, podozrenia o židovskom sprisahaní. Je až neuveriteľné, aký majú tieto konšpiračné teórie úspech vo verejnosti. Ako si našli svojich priaznivcov a šíriteľov na sociálnych sieťach. Darmo, sme národom konšpiračných teórií a pocit vonkajšieho a vnútorného nepriateľa je v mnohých hlboko zakorenený.

Skryť Vypnúť reklamu

Pravda je však úplne iná. Ľudia vyšli do ulíc, prezident hovorí o zásadnej rekonštrukcii vlády a opozícia o predčasných voľbách, lebo pohár trpezlivosti s touto vládou pretiekol. Najprv roky častoval premiér novinárov označeniami ako duchovní bezdomovci, slizké hady a špinavé protislovenské prostitútky. V tejto nepriateľskej atmosfére voči médiám sa stala vražda mladého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Nebohý Kuciak písal o mafii a o jej prepojeniach na špičky SMERu. A dávno nedôveryhodný minister vnútra Kaliňák sa následne pustil do „zabezpečenia“ vyšetrovania. Toto sa jednoducho už nedá tolerovať!

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Po takejto kauze v civilizovaných krajinách odstupuje vláda. Premiér namiesto toho hovorí o židovskom sprisahaní a rozvracaní republiky. Jeho reči vyhrocujú situáciu na prasknutie. Ak sa nakoniec koalícia dohodne na odchode Kaliňáka, ktorý už od kauzy Bašternák nemá čo vo svojej funkcii robiť, situáciu to už nevyrieši. Ani ďalšie kozmetické zmeny vo vláde.

Vláda už v očiach širokej verejnosti stratila legitimitu a napriek tomu sa zubami – nechtami drží moci. Je to zlá správa o stave našej spoločnosti. Svedčí to skôr pre štát na Balkáne alebo v strednej Ázii ako pre krajinu, ktorá má ambíciu patriť do jadra EÚ. Zhromaždenia verejnosti, prezident republiky ani opozícia „nerozvracajú republiku“. To skôr vláda systematicky rozvracia dôveru občanov v demokratické inštitúcie štátu. A nám slušným ľuďom zostali zase len námestia....

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Ak sa vám blog páčil, hlasujte na vybrali.sme.sk. Ďakujem!

Viliam Novotný

Viliam Novotný

Bloger 
  • Počet článkov:  187
  •  | 
  • Páči sa:  18x

Som lekár a politik so skúsenosťami z verejných funkcií na miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni. Od roku 2016 vediem stranu ŠANCA a spolu so svojimi kolegami ponúkame riešenia najpálčivejších problémov ľudí na Slovensku.V roku 2018 sme s aktívnymi ľuďmi a odborníkmi vytvorili občiansku iniciatívu Som Košičan a s jej podporou som v ostatných komunálnych voľbách kandidoval na primátora mesta Košice.http://www.sanca.skViliam Novotný - Facebook Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu