Prečo voliť?

Túto otázku si kladú v posledných dňoch mnohí, vrátane mojich priateľov a známych, ale aj ľudí, ktorých stretávam na potulkách Slovenskom. A hoci politici stále rozprávajú o tom prečo voliť, a prečo byť zodpovedný, skúsim to aj ja:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Ak nevolím:

1. Zahadzujem možnosť ovplyvniť štyri roky života seba, svojich blízkych, ale aj krajiny ako celku.

Voľby sú tým, za čo naši rodičia a starí rodičia bojovali 40 rokov, právom vybrať si a ovplyvniť svoju budúcnosť. Jeden deň (10. marec) môže zásadným spôsobom ovplyvniť nielen zamestnanie každého z nás, ale aj život našich blízkych. Dane a odvody, sociálne služby, zdravotníctvo, školstvo či životné prostredie, voľby nie sú o politikoch ako takých, voľby sú o tom, ako majú byť tieto oblasti spravované v prospech každého z nás – voliča.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


2. Zahadzujem možnosť vybaviť si účty s tými politikmi, ktorí mi lezú na nervy.

Vilo Novotný? Alebo Robo Fico, Mikuláš Dzurinda, Jano Fígeľ, Béla Bugár či Aštar Šaran a iných 99 % z viac ako 3000 politikov uchádzajúcich sa o váš hlas? Leziem vám na nervy? Ak nepôjdete voliť, nikdy sa to nedozviem, že práve ja, alebo naopak niektorí iní z politikov vám liezol na nervy. Mechanizmus vybavenia si účtov s politikmi sa nevolá domáci štrajk 10. marca. Mechanizmus vybavenia si účtov s politikmi sa volá krúžkovanie, teda právo dať krúžok tým, ktorí mi určite na nervy nelezú.

A samozrejme na záver to najdôležitejšie.

SkryťVypnúť reklamu

3. Ak nevolím strácam nárok nadávať na politikov.

Ak nejdem voliť, nemôžem sa najbližšie štyri roky sťažovať, čo to tu máme za neschopákov. Prečo? Pretože som sa vykašľal na možnosť vybrať si schopnejších. Toto právo a výsadu vyberať si, ktorú naši rodičia ešte nie tak dávno vôbec nemali, by sme si mali vážiť. Je to právo a výsada, ktorá ovplyvňuje príliš veľa na to, aby sme sa k nej stavali ignorantsky.

Viliam Novotný

Poslanec NR SR, predseda výboru NR SR pre zdravotníctvo.

Facebook profil Twitter Google+

Viliam Novotný

Viliam Novotný

Bloger 
  • Počet článkov:  192
  •  | 
  • Páči sa:  94x

Som lekár a politik so skúsenosťami z verejných funkcií na miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni. Od roku 2016 vediem stranu ŠANCA a spolu so svojimi kolegami ponúkame riešenia najpálčivejších problémov ľudí na Slovensku.V roku 2018 sme s aktívnymi ľuďmi a odborníkmi vytvorili občiansku iniciatívu Som Košičan a s jej podporou som v ostatných komunálnych voľbách kandidoval na primátora mesta Košice.http://www.sanca.skViliam Novotný - Facebook Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu