Ako som začala študovať na vysokej škole

Obrovská masa ľudí. Prvé na čo si spomínam. Bola všade. Na prímačkách, na zápise, na otvorení. Vlastne vídam ju každý deň na chodbách Filozofickej fakulty v Prešove. A zvládnuť to. Uf!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Potom to prišlo. Áno sú to ony. Konečne ich poznávam. Nie som jediný blázon. Úžasné zistenie. Je nás tirnásť (Pán Boh pri nás). Trinásť báb s tak trochu chorou mysľou, čo tajne dúfalo, že študovať dejepis spolu so slovenským jazykom bude hračka. Ako sa vraví: " Nádej umiera posledná". Už nadišiel jej čas.

Prvý zimný semester bol pred nami. Konečne sme spoznali aj ich. Všemohúcich a ako niektorí z nich sa občas tvária tak aj neomylných. Ale čo by sme boli bez nich. "Blúdne ovečky, masa, v ktorej sa každý prediera sám za seba bez vedomostí a s prázdnym indexom a zápisným listom."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dni ubiehali ako voda. Nastal čas skúšok. Ach jaj! Deň čo deň ma trápili žalúdočné bolesti. Pred skúškou to zas boli obavy, že buď v tej hlave fakt nič nemám, alebo som len stratila prístupové heslo k uloženým informáciám. Našťastie to druhé. A našťastie heslo sa v pravý čas našlo. Takto to išlo dookola. Nakoniec sme to predsa len zvládli a v pôvodnej zostave sme začali opäť zbierať nové informácie. Nebolo ich málo, ale nezaobišlo sa to všetko bez veľkej srandy a zábavy.

Po smiechu ale býva plač. A nastal večer a ráno, deň druhý. Skúškové obdobie. Ach jaj! V mojom prípade bolo oproti tomu zimnému neopísateľne pokojné. Na pár výnimiek. S priebehom a výsledkom som však v celku spokojná. No čo je hlavné, už som takmer druháčka.

SkryťVypnúť reklamu

Dosť už ale škola, teraz si idem užívať prázdniny. 

Veronika Viňarská

Veronika Viňarská

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manželka, matka, dcéra, sestra... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéškolaživot

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu