Vietnam 7/7 – ochutnali by ste grilovaného psa alebo mačku, a čo tak zjesť hadie srdce?

Vietnam 7/7 – ochutnali by ste grilovaného psa alebo mačku, a čo tak zjesť hadie srdce?
Písmo: A- | A+

Hovorí sa, že Vietnamci jedia absolútne všetko čo lieta, okrem lietadiel, všetko čo pláva, okrem lodí, všetko čo sa plazí, okrem vlakov, všetko čo má štyri nohy, okrem nábytku a všetko čo má dve nohy, okrem človeka.

Je to tak, chudoba a časté vojny naučili Vietnamcov zjesť skutočne všetko, v jedálničku, na rozdiel od nás Slovákov, nepoznajú žiadne predsudky. O vietnamskej kuchyni sa hovorí, že nemá nijaké tabu. Jediné obmedzenia sú len legislatívne, niektoré druhy živočíchov sú totiž zákonom chránené a prísne vzaté, nemali by sa ocitnúť na tanieri. Zákazy sa však nedodržujú, zje sa úplne všetko. V bežných reštauráciách sa však človek väčšinou s nijakou vyslovene exotikou typu psy, mačky, potkany, hady, či hmyz na tanieri, nestretne. Tie sa podávajú len v špecializovaných podnikoch.

Zjesť grilovaného psa alebo mačku, je u mňa za čiarou, ďaleko za hranicou mojej odvahy, hoci psie mäso (Thit chó) a mäso „tigrieho mláďaťa“ (Tieu ho - čiže mačky), je považované vo Vietname za pochúťku a sú mu pripisované liečebné účinky (dodáva silu, sníme nešťastie). Aj keď je konzumácia mačiek oficiálne už zakázaná, špecializované predajne s mäsom z nich, gurmáni po pátraní v Hanoji stále nájdu. Vietnamci skalopevne veria, že psie a mačacie mäso, ochutené rastlinným olejom a korytnačou krvou, je jedným z najsilnejších prostriedkov na zvýšenie sexuálnej aktivity. Preto je vraj nevhodné, aby ho jedli ženy. Vietnamci, ale nakoniec aj Laosania a Thajci, majú tendenciu jesť aj zvieratá, ktoré sú v iných krajinách považované za domáce a sú teda tabu. Vôbec si nelámu hlavu nad nejakými "právami" zvierat.

Hnusí sa mi predstava zjesť psa, alebo mačku. Na rozdiel od týchto domácich zvierat, na ochutnanie špecialít pripravených z hada, som si trúfol. Návštevu dediny Le Mat na okraji Hanoja, známu hadími špecialitami ktoré vám tu pripravia, som už doma zaradil do cestovného plánu. Veď cestovanie je aj o odvahe a pre našinca môže byť „hadí“ zážitok z priečinku tých exotických.

Ešte skôr, ako navštívime na predmestí Hanoja "hadiu dedinu" Le Mat, odskočíme si do Chrámu literatúry preveriť, či sú informácie o takmer tisícročnej tradícii pravdivé.

Chrám literatúry a tisícročná tradícia

Veľa stáročných tradícií, o ktorých sa môžete dočítať, sa vo Vietname skalopevne dodržujú. Najväčšia časť z nich je spojená s lunárnym Novým rokom. Už od čias vybudovania Chrámu literatúry v roku 1070, každučký-každý prvý deň lunárneho nového roka, pred jeho múrmi sa rozložia šikovní a múdri ľudia, vedátori, ovládajúci kaligrafické písmo. Čítal som, že ich tu v tento deň nájdem a našiel som ich. Kreslia či píšu na červený papier kaligrafiou básne a novoročné želania. Rodina si niečo zaželá, mudrc im to krásne napíše, oni si to kúpia, zavesia doma na stenu a po celý rok majú o šťastie postarané.

Všeobecne uznávaní múdri ľudia a zároveň majstri kaligrafie, pred Chrámom literatúry v prvý deň nového lunárneho roka, očakávajú zákazníkov.
Všeobecne uznávaní múdri ľudia a zároveň majstri kaligrafie, pred Chrámom literatúry v prvý deň nového lunárneho roka, očakávajú zákazníkov.  (zdroj: Vlado Benčík)
Pri čítaní informácií o zvykoch Vietnamcov, presne takto som si predstavoval písanie novoročných želaní kaligrafickým písmom pred Chrámom literatúry.
Pri čítaní informácií o zvykoch Vietnamcov, presne takto som si predstavoval písanie novoročných želaní kaligrafickým písmom pred Chrámom literatúry.  (zdroj: Vlado Benčík)
Novoročná prosba k Budhovi je krasopisne napísaná a keďže sa dodržal predpísaný rituál, určite sa splní.
Novoročná prosba k Budhovi je krasopisne napísaná a keďže sa dodržal predpísaný rituál, určite sa splní.  (zdroj: Vlado Benčík)
Som nadšený, paráda, Vietnam je pre fotografov rajom, naozaj neviem, čo fotiť skôr.
Som nadšený, paráda, Vietnam je pre fotografov rajom, naozaj neviem, čo fotiť skôr.  (zdroj: Vlado Benčík)
Chápete to? Takto tu, presne na tomto mieste pri Chráme literatúry, „mudrci“ píšu novoročné želania už takmer tisíc rokov. Rok čo rok sa tradícia opakuje so železnou pravidelnosťou. Existuje ešte niekde na svete taká krásna a dlhoveká tradícia?
Chápete to? Takto tu, presne na tomto mieste pri Chráme literatúry, „mudrci“ píšu novoročné želania už takmer tisíc rokov. Rok čo rok sa tradícia opakuje so železnou pravidelnosťou. Existuje ešte niekde na svete taká krásna a dlhoveká tradícia?  (zdroj: Vlado Benčík)

Cesta do Le Mat, za zjedením hada

Naša cestovateľská trojica nasadla v Starom Hanoji na taxík, ideme sa do dediny Le Mat „liečiť“ hadím mäsom. Hoci sviatky lunárneho Nového roku ešte neskončili a teda reštaurácie pravdepodobne budú stále zatvorené, veríme, že sa nám podarí v Le Mat nájsť niekde niekoho, kto nám jedlo z hada pripraví.

Na mape je znázornená cca 10 km dlhá cesta od centrálneho jazera Hoan Kiem, pri ktorom leží náš hotel Golden Lake, do dediny Le Mat, na predmestí Hanoja.
Na mape je znázornená cca 10 km dlhá cesta od centrálneho jazera Hoan Kiem, pri ktorom leží náš hotel Golden Lake, do dediny Le Mat, na predmestí Hanoja.  (zdroj: Vlado Benčík)
Z taxíka vystupujeme pri vstupnej bráne do dediny Le Mat, známej hadími špecialitami.
Z taxíka vystupujeme pri vstupnej bráne do dediny Le Mat, známej hadími špecialitami.  (zdroj: Vlado Benčík)

Tradície chovania a konzumácie hadov v Le Mat siahajú až do dôb cisára Ly Thai Tónga (1028-1054). Legenda hovorí, že sa jeho dcéra plavila na rieke Duong (Červenej rieke), keď sa náhle z vĺn vynoril had a prevrhol princezninu loďku. Našťastie, na brehu pracoval statočný muž, vrhol sa do rozbúrených vĺn a princeznu zachránil. Šťastný cisár mu daroval pozemky v blízkosti hlavného mesta a chudobní dedinčania tam začali chovať hady. Určite je to pravda, veď túto legendu sme videli aj na predstavení Bábkového divadla na vode. Na oslavu tejto udalosti sa každoročne v Le Mat usporadúva tanečný festival.

Prvou budovou ktorú vidíme v dedine Le Mat, je budhistický chrám s impozantnou vstupnou bránou.
Prvou budovou ktorú vidíme v dedine Le Mat, je budhistický chrám s impozantnou vstupnou bránou.  (zdroj: Vlado Benčík)
Otvorená svätyňa s oltárom leží uprostred nádvoria. V chráme nikoho niet, po areály chodíme sami.
Otvorená svätyňa s oltárom leží uprostred nádvoria. V chráme nikoho niet, po areály chodíme sami. (zdroj: Vlado Benčík)
Michal našiel pod prístreškom saténového draka. Počas osláv lunárneho Nového roka, drak zohral dôležitú úlohu.
Michal našiel pod prístreškom saténového draka. Počas osláv lunárneho Nového roka, drak zohral dôležitú úlohu.  (zdroj: Vlado Benčík)

Vyvrcholenie rituálov a osláv lunárneho Nového roka pripadá na prvý spln mesiaca v novom lunárnom roku. V tento deň sa poriadajú lampiónové festivaly. Ich súčasťou býva aj „dračí sprievod“. Obrovský drak, vyrobený z bambusových prútov a potiahnutý saténovou látkou, môže dosahovať dĺžku až 18 metrov. Ulicami ho nosí množstvo artistov v karnevalových kostýmoch. Pomocou bambusových palíc vedia vlniť telom draka a dokonca z jeho úst vypúšťať prskajúce iskry a dym. Legendami opradený drak symbolizuje vitalitu, plodnosť, úrodnosť a jarný dážď. Podľa legiend, drak má hlavu ako ťava alebo kôň, krk a chvost ako had, rohy ako jeleň, oči ako králik, uši ako byvol, šupiny ako ryba, laby ako tiger a drápy ako orol. Skúsime to preveriť.

Michal zdvihol na bambusovej palici hlavu draka, aby som mohol urobiť jeho portrét. Snažím sa, v súlade s legendou, uvidieť na drakovi hlavu ťavy alebo koňa a nejako sa mi to nedarí. Asi mám slabú predstavivosť.
Michal zdvihol na bambusovej palici hlavu draka, aby som mohol urobiť jeho portrét. Snažím sa, v súlade s legendou, uvidieť na drakovi hlavu ťavy alebo koňa a nejako sa mi to nedarí. Asi mám slabú predstavivosť.  (zdroj: Vlado Benčík)
Ulice sú cez sviatky v Le Mat prázdne a reštaurácie zatvorené. Vôbec to v tejto chvíli nevyzerá optimisticky, uvidíme nejakého hada? Nevzdávame to, zo Slovenska sme sem nemerali cestu preto, aby sme žiadneho hada na tanier nedostali.
Ulice sú cez sviatky v Le Mat prázdne a reštaurácie zatvorené. Vôbec to v tejto chvíli nevyzerá optimisticky, uvidíme nejakého hada? Nevzdávame to, zo Slovenska sme sem nemerali cestu preto, aby sme žiadneho hada na tanier nedostali.  (zdroj: Vlado Benčík)
Úsmevne si spomínam, ako sme tomuto dievčatku (či už mamičke?) na ulici vysvetľovali okuliarmi na očiach a vlnivými pohybmi rúk, že chceme vidieť hada. Asi sme to zahrali presvedčivo, pochopila. A dokonca nás pozvala k sebe domov.
Úsmevne si spomínam, ako sme tomuto dievčatku (či už mamičke?) na ulici vysvetľovali okuliarmi na očiach a vlnivými pohybmi rúk, že chceme vidieť hada. Asi sme to zahrali presvedčivo, pochopila. A dokonca nás pozvala k sebe domov.  (zdroj: Vlado Benčík)
Pánovi domu bolo okamžite jasné, že sa zaujímame o hadov, veď do Le Mat všetci prichádzajú za hadmi. Ukázalo sa, že sám ich kdesi v okolí chytá. Zbehol do pivnice a dovliekol vrece. Mal v ňom niekoľko hadov. Vypustil ich na dvor, ako u nás sliepky.
Pánovi domu bolo okamžite jasné, že sa zaujímame o hadov, veď do Le Mat všetci prichádzajú za hadmi. Ukázalo sa, že sám ich kdesi v okolí chytá. Zbehol do pivnice a dovliekol vrece. Mal v ňom niekoľko hadov. Vypustil ich na dvor, ako u nás sliepky.  (zdroj: Vlado Benčík)
Hady sa rozliezli. Chvíľku trvalo, pokiaľ som sa zo šoku spamätal a pochopil, že treba fotiť. Tu je Kobra kráľovská. S varovným syčaním sa plazila za mnou, od prítulnosti mala ďaleko.
Hady sa rozliezli. Chvíľku trvalo, pokiaľ som sa zo šoku spamätal a pochopil, že treba fotiť. Tu je Kobra kráľovská. S varovným syčaním sa plazila za mnou, od prítulnosti mala ďaleko.  (zdroj: Vlado Benčík)

O Kobre kráľovskej sa píše: „Je to indický had,  pravdepodobne najznámejšie jedovaté zviera na Zemi. Kobra kráľovská nie je len najdlhšou zo všetkých kobier, ale je považovaná aj za najdlhšieho jedovatého hada vôbec. Jej jed pôsobí tým, že upadáte do kómy. Našťastie, existuje protijed. Ak sa k vám dostane včas, uhryznutie kobrou môžte prežiť. Kobra kráľovská žije hlboko v pralese a často sa zdržiava neďaleko vody. Had v ohrození vztýči prednú tretinu tela do výšky asi 1,5 metra, roztiahne úzku „kapucňu“ a vyrazí dopredu“.  

Našťastie, majiteľ tohto „kráľovského“ hadíka evidentne zistil, že o bližšie zoznámenie nestojím a spratal kobru späť, do vreca. Pani domáca nám ukázala, že aj ona má k hadom blízko. Pochopila, že jediným hrdinom z našej trojice je Michal. Vytiahla z iného vreca iného „hadíka“ a zavesila ho Michalovi na krk. 

Aj keď to z prvej reakcie Michala na „živý šál“ okolo krku tak nevyzerá, o pár sekúnd sa začal na hada aj hrdinsky usmievať.
Aj keď to z prvej reakcie Michala na „živý šál“ okolo krku tak nevyzerá, o pár sekúnd sa začal na hada aj hrdinsky usmievať.  (zdroj: Vlado Benčík)

Hadia pálenka - hadovica

Zrejme sme sa domácim zdali byť zaujímavými hosťami a tak predvedením živých hadov na dvore, naša návšteva neskončila. Prijali sme pozvanie a vošli do domu. Aký by to bol lovec hadov, keby nemal doma zásobu „hadích zaváranín“, teda hadov naložených v ryžovej pálenke. Vo Vietname, ale aj v iných ázijských krajinách, dostanete v obchodoch či na trhu kúpiť fľašu s hadom v liehu, je to všeliek.  Pohárik denne vraj zvyšuje nielen potenciu, predlžuje aj životnosť a zamedzuje vypadávaniu vlasov. Príprava nie je zložitá. Do fľaše s pálenkou sa vloží živý had a nechá sa „kvasiť“ asi 3 mesiace. V pálenke sa hadí jed rozloží, dá jej žltkastú farbu a delikatesa sa môže popíjať.

Iný spôsob výroby hadovice je o kúsok humánnejší. Najskôr sa had zabije, odstránia sa z neho všetky vnútornosti, potom sa vloží do ryžovej pálenky a fľaša, s takýmto obsahom, sa nechá niekoľko mesiacov na slnku. Fľaša sa nemôže otvárať predčasne, mohlo by sa stať, že hadí jed sa nestihol v alkohole rozpustiť, čo by mohlo spôsobiť problémy. Pri týchto hadích pálenkách platí, že čím je had jedovatejší, tým je jej kvalita a cena fľaša, vyššia.

Keďže sú tieto nápoje zaraďované do tradičnej medicíny, nemôžu sa vyvážať za hranice Vietnamu. Jednak je to liečivo a jednak sa tak úrady snažia zastaviť neustále znižujúci sa výskyt hadov vo voľnej prírode. Rovnako, aj Slovensko (a celá EÚ) zakázala dovoz alkoholických nápojov so živočíchmi v nich plávajúcimi.

V tejto vietnamskej domácnosti sme na správnom mieste, ocitli sme sa na reálnej exkurzii. Vo fľaši práve prebieha proces výroby „hadej pálenky“. Had sa dostal do fľaše nie tak dávno, je v štádiu kvasenia. Zdá sa mi dokonca, že sa vo fľaši stále mrví.
V tejto vietnamskej domácnosti sme na správnom mieste, ocitli sme sa na reálnej exkurzii. Vo fľaši práve prebieha proces výroby „hadej pálenky“. Had sa dostal do fľaše nie tak dávno, je v štádiu kvasenia. Zdá sa mi dokonca, že sa vo fľaši stále mrví.  (zdroj: Vlado Benčík)
„Hadia pálenka“ má liečivé účinky. Domáci pán hady nielen chytá, ale aj sám vyrába takúto extra-pálenku, nazval som ju hadovicou. Onedlho na poličke pribudnú aj fľaše s hadmi, ktoré sa pred chvíľou plazili pred nami na dvore.
„Hadia pálenka“ má liečivé účinky. Domáci pán hady nielen chytá, ale aj sám vyrába takúto extra-pálenku, nazval som ju hadovicou. Onedlho na poličke pribudnú aj fľaše s hadmi, ktoré sa pred chvíľou plazili pred nami na dvore.  (zdroj: Vlado Benčík)
Aby sme nezostalo len pri teórii, prešli sme na prax. Milá pani domáca s hadovicou nešetrila. Ako to chutilo? Čo ja viem, zažmúril som oči a pálenku hodil do seba tak rýchlo, že to chuťové poháriky ani netrafilo.
Aby sme nezostalo len pri teórii, prešli sme na prax. Milá pani domáca s hadovicou nešetrila. Ako to chutilo? Čo ja viem, zažmúril som oči a pálenku hodil do seba tak rýchlo, že to chuťové poháriky ani netrafilo. (zdroj: Vlado Benčík)

Tamtamy v Le Mat fungujú tak, ako aj na slovenskej dedine. Keď sa niečo „šuchne“, hneď to všetci vedia. Zvesť o tom, že do domu jednej mladej vietnamskej devy zavítal exotický švárny šuhaj (náš Michal) z cudziny, okamžite obletela celú ulicu. Netrvalo dlho a do domu pribehol húf rozjarených dievčat. Michal bol podstatne väčšou atrakciou, ako my dvaja s manželkou.

Samozrejme, najskôr došlo k foteniu s Michalom.
Samozrejme, najskôr došlo k foteniu s Michalom. (zdroj: Vlado Benčík)

Dobré na tom bolo, že takmer všetky dievčatá vedeli anglicky, začali sypať otázky, rozprúdila sa živá debata. Úsmevné bolo ukazovať na glóbuse, odkiaľ sme do Hanoja prišli.

Michal ukazuje na glóbuse: „Táto špendlíková hlavička je Slovensko, váš Hanoj má viac obyvateľov“. Dievčatá nechápali, teda chápali to po svojom, malý fliačik Slovenska predsa nemôže byť krajina, je to mesto.
Michal ukazuje na glóbuse: „Táto špendlíková hlavička je Slovensko, váš Hanoj má viac obyvateľov“. Dievčatá nechápali, teda chápali to po svojom, malý fliačik Slovenska predsa nemôže byť krajina, je to mesto. (zdroj: Vlado Benčík)
Hadiu pálenku nahradil domáci čaj. Chutil mi oveľa viac ako pálenka a tak sme si odniesli domov, ako dar, celý veľký pakel čaju.
Hadiu pálenku nahradil domáci čaj. Chutil mi oveľa viac ako pálenka a tak sme si odniesli domov, ako dar, celý veľký pakel čaju. (zdroj: Vlado Benčík)
Pri čaji, vďaka Michalovi a dievčatám, konverzácia živo pokračovala. „Aha, tu ma uštipla kobra“, s hrdosťou v hlase ukazuje „lovec hadov“ jazvu na ruke. „Mám protijed, prežil som to“. S potešením prijíma náš obdiv.
Pri čaji, vďaka Michalovi a dievčatám, konverzácia živo pokračovala. „Aha, tu ma uštipla kobra“, s hrdosťou v hlase ukazuje „lovec hadov“ jazvu na ruke. „Mám protijed, prežil som to“. S potešením prijíma náš obdiv. (zdroj: Vlado Benčík)
Starí ľudia sa tešia vo Vietname veľkej úcte. Najstaršiemu mužovi v dome bolo treba ukázať vzácnu návštevu, za akú nás nepochybne považovali. Aj tento starček vraj kedysi bol na chytanie hadov „macher“. Dozvedáme sa ďalšie hadie zážitky.
Starí ľudia sa tešia vo Vietname veľkej úcte. Najstaršiemu mužovi v dome bolo treba ukázať vzácnu návštevu, za akú nás nepochybne považovali. Aj tento starček vraj kedysi bol na chytanie hadov „macher“. Dozvedáme sa ďalšie hadie zážitky.  (zdroj: Vlado Benčík )
Starček a jeho najobľúbenejšia pravnučka tiež vyslovujú želanie zvečniť sa s „hviezdou“ našej cestovateľskej trojice. Nikde na svete sa ľudia tak radi nefotia, ako vo Vietname.
Starček a jeho najobľúbenejšia pravnučka tiež vyslovujú želanie zvečniť sa s „hviezdou“ našej cestovateľskej trojice. Nikde na svete sa ľudia tak radi nefotia, ako vo Vietname. (zdroj: Vlado Benčík)

S vďakou sa lúčime s úžasne milou rodinou, prijali nás veľmi srdečne. Dozvedeli sme sa podrobnosti o love hadov a výrobe hadej pálenky, stále však nevieme, či sa nám podarí nájsť takého hada, ktorý sa dá zjesť. Naše pátranie pokračuje.

Ulice Le Mat sú na vietnamské pomery nezvyčajne čisté a prázdne. Všetci ešte sviatkujú.
Ulice Le Mat sú na vietnamské pomery nezvyčajne čisté a prázdne. Všetci ešte sviatkujú.  (zdroj: Vlado Benčík)

Ako sme zjedli hada

Šťastie nás neopúšťa. „Strčili sme nos“ do pootvorených dverí domu a bingo, našli sme to čo sme hľadali, našli sme rodinnú reštauráciu. Táto rodina, tak ako desiatky ďalších v Le Mat, drží v akváriách hady a dokáže z nich pripraviť jedlá. Okamžite je dohodnuté, postup je jasný. Najskôr si spomedzi hádam desiatky hadov vyberáme toho „nášho“, stredne veľkého a dohodneme jedálniček. V prepočte za 35 Eur pripravia pre nás 5 rôznych hadích chodov.

Pravdu povediac, začínam byť pri myšlienke, že tomuto hadovi siahneme na život, akýsi nesvoj. Ale veď aj kurence či prasiatka prichádzajú o životy len preto, aby naplnili naše žalúdky. Všetko je to o predsudkoch.
Pravdu povediac, začínam byť pri myšlienke, že tomuto hadovi siahneme na život, akýsi nesvoj. Ale veď aj kurence či prasiatka prichádzajú o životy len preto, aby naplnili naše žalúdky. Všetko je to o predsudkoch. (zdroj: Vlado Benčík)

Niečo o haďom mäse - Vzhľadom na to, že hadie mäso má veľmi vysoký obsah solí a bielkovín, jeho výhody sú nepopierateľné. Tieto látky zlepšujú krvný obeh a zrak. Hadie mäso prakticky neobsahuje žiadne živočíšne tuky, takže môžeme povedať, že z hadov sa pripravujú diétne jedlá. V sto gramoch mäsa je len 93 kalórií. Z hľadiska vplyvu na ľudský organizmus, hadia krv má ešte priaznivejšie účinky, ako hadie mäso. Takže hadiu krv pijú gurmáni v surovom stave. Hadie mäso pomáha v boji s hypertenziou, zlepšuje potenciu a považuje sa za dosť silné afrodiziakum. Vnútornosti hada majú antibakteriálne vlastnosti, sú vynikajúce pri liečbe artritídy, otravy a hnačiek. Starší ľudia z ázijského regiónu určite radi zahrnú do svojej stravy hadie mäso, pretože sa predpokladá, že prispieva k dlhovekosti. Ázijské krásky zase veria, že hadie mäso omladzuje pokožku. Fajnšmekri tvrdia, že najchutnejšie je mäso z kobry a štrkáča, najmä zo samice hada a hada, ktorý bol ulovený v zimnom spánku.

Dopyt po haďom mäse neustále rastie, pretože hadov v prírode ubúda, vznikli farmy na chov hadov. Mám však dojem, že viacej hadov zjedia vo Vietname senzáciechtiví turisti, ako domáci obyvatelia. Som zvedavý, čo na hadie mäso povedia moje chuťové poháriky.

Manželka stále neverí, že sa chystá masaker. Naozaj budeme tohto dlhého tvora jesť ?
Manželka stále neverí, že sa chystá masaker. Naozaj budeme tohto dlhého tvora jesť ? (zdroj: Vlado Benčík)

Ak by si náhodou niekto chcel privátne pripraviť jedlo z hada, prinášam technologický postup. Pre tých, ktorí už boli na dedinskej zabíjačke, alebo doma zarezávajú sliepky, nie je to žiadny barbarský rituál. Veď ani bravčové mäso nerastie na stromoch a kurence sa neoberajú ako čerešne.

Najskôr sa na tele hada nahmatá srdce. Prekvapilo ma, že sa nachádza tak blízko hlavy. Telo hada sa skúseným grífom na tomto mieste nareže.
Najskôr sa na tele hada nahmatá srdce. Prekvapilo ma, že sa nachádza tak blízko hlavy. Telo hada sa skúseným grífom na tomto mieste nareže. (zdroj: Vlado Benčík)
Pri srdci sa preruší tepna, do fľaše s ryžovou pálenkou sa zachytí vytekajúca krv. Pitie čerstvej hadej krvi je mužská záležitosť. Pretože povzbudzuje sexuálnu aktivitu, ženám sa tento nápoj neodporúča.
Pri srdci sa preruší tepna, do fľaše s ryžovou pálenkou sa zachytí vytekajúca krv. Pitie čerstvej hadej krvi je mužská záležitosť. Pretože povzbudzuje sexuálnu aktivitu, ženám sa tento nápoj neodporúča.  (zdroj: Vlado Benčík)
Z tela hada sa do pohárika s troškou alkoholu vylúpne hadie srdce, je to top delikatesa. Srdce bude ešte dlho pulzovať tak, ako keby bolo v tele. Hadie srdce je najcennejším kúskom z hada, preto by ho mal zjesť najváženejší muž pri hodovacom stole.
Z tela hada sa do pohárika s troškou alkoholu vylúpne hadie srdce, je to top delikatesa. Srdce bude ešte dlho pulzovať tak, ako keby bolo v tele. Hadie srdce je najcennejším kúskom z hada, preto by ho mal zjesť najváženejší muž pri hodovacom stole.  (zdroj: Vlado Benčík)
Teraz sa had stiahne z kože. Všetko je dokonale nacvičené, chvost sa prišliapne nohou a skalpelom sa telo nareže po celej dĺžke.
Teraz sa had stiahne z kože. Všetko je dokonale nacvičené, chvost sa prišliapne nohou a skalpelom sa telo nareže po celej dĺžke.  (zdroj: Vlado Benčík)
Práca muža v kuchyni týmto skončila, na rade je žena. Vyberie z tela hada žlč, vnútornosti a z hada pri príprave jedál zúžitkuje úplne všetko, vrátane kostí.
Práca muža v kuchyni týmto skončila, na rade je žena. Vyberie z tela hada žlč, vnútornosti a z hada pri príprave jedál zúžitkuje úplne všetko, vrátane kostí.  (zdroj: Vlado Benčík)

Pokiaľ pani domu nachystá jedlo, majiteľ tohto hadieho kráľovstva nás z kuchyne odvádza k svojim „zaváraninám“. Od údivu (alebo od predsudkov, či hrôzy?) nezatvárame ústa. Vo fľašiach s alkoholom vidíme plávať naozaj pestrú  háveď.

Keď vám v pálenke nestačí mŕtvy had, dajte si tam jaštera. Vo fľaši vyzerá pôsobivo, ale piť to?
Keď vám v pálenke nestačí mŕtvy had, dajte si tam jaštera. Vo fľaši vyzerá pôsobivo, ale piť to? (zdroj: Vlado Benčík)
Na poličke fotím fľašu s neznámym obsahom. Dostávam vysvetlenie, že takto v alkohole skončili hadie vajíčka. Z môjho pohľadu je to prijateľnejšie, ako keby som tam videl potkana, alebo myši, čo je tiež vo Vietname bežné.
Na poličke fotím fľašu s neznámym obsahom. Dostávam vysvetlenie, že takto v alkohole skončili hadie vajíčka. Z môjho pohľadu je to prijateľnejšie, ako keby som tam videl potkana, alebo myši, čo je tiež vo Vietname bežné.  (zdroj: Vlado Benčík)
Ani po dlhom premýšľaní sme neuhádli, čo sa utopilo na dne dvoch fľašiek. Majiteľ „hadieho kráľovstva“ nám prezrádza – je to drahá fľaša, sú v nej hadie semenníky a penisy. Och, jedna takáto fľaša sa ocitne o chvíľu na našom stole pri jedle.
Ani po dlhom premýšľaní sme neuhádli, čo sa utopilo na dne dvoch fľašiek. Majiteľ „hadieho kráľovstva“ nám prezrádza – je to drahá fľaša, sú v nej hadie semenníky a penisy. Och, jedna takáto fľaša sa ocitne o chvíľu na našom stole pri jedle.  (zdroj: Vlado Benčík)
A to nie je všetko, ešte je nám predstavená fľaša, v ktorej skončil vták loviaci hadov, kompletne s pazúrmi a perím. Čo je veľa, to je veľa. Naozaj je toto všetko, čo vidíme vo fľašiach, považované za tradičnú medicínu, za liečivo?
A to nie je všetko, ešte je nám predstavená fľaša, v ktorej skončil vták loviaci hadov, kompletne s pazúrmi a perím. Čo je veľa, to je veľa. Naozaj je toto všetko, čo vidíme vo fľašiach, považované za tradičnú medicínu, za liečivo?  (zdroj: Vlado Benčík)

Pani domu sa v kuchyni nezvŕtala dlho, o štvrťhodinu sa presúvame od políc s pálenkami do izby k prestretému stolu. Spoločnosť nám bude robiť syn majiteľa. Na sviatky lunárneho Nového roka je doma, inak študuje zahraničný obchod v Ho Či Mine. Vie anglicky a tak nám podá základné informácie k jedlám.

Na začiatku netradičnej hostiny sa servíruje hadia krv a hadie srdce. Začíname teda prípitkom. Vietnamskí muži pijú krv a srdce, aby boli silnejší, hadia krv z nich urobí ešte chlapskejších chlapov. A či sú slovenskí muži na tom horšie? Dali sme sa na boj proti predsudkom, tak bojujme!

Štrngnime si - Mout-hai-ba-yó! Žiadne informácie k prípitku nepotrebujeme, pijeme čerstvú hadiu krv zmiešanú s ryžovou pálenkou. Je to vraj stopercentná medicína a zvyšuje sexuálnu aktivitu, dúfajme že nám neublíži.
Štrngnime si - Mout-hai-ba-yó! Žiadne informácie k prípitku nepotrebujeme, pijeme čerstvú hadiu krv zmiešanú s ryžovou pálenkou. Je to vraj stopercentná medicína a zvyšuje sexuálnu aktivitu, dúfajme že nám neublíži. (zdroj: Vlado Benčík)
Nastáva hodina pravdy, treba prehltnúť ešte stále živé hadie srdce. Vzhľadom na vek, v rodinnom kruhu som považovaný za najváženejšieho (aspoň si to myslím), no tejto pozície sa rýchlo vzdávam. Michal hrdinsky šupne srdce do seba.
Nastáva hodina pravdy, treba prehltnúť ešte stále živé hadie srdce. Vzhľadom na vek, v rodinnom kruhu som považovaný za najváženejšieho (aspoň si to myslím), no tejto pozície sa rýchlo vzdávam. Michal hrdinsky šupne srdce do seba.  (zdroj: Vlado Benčík)
Ako prvý chod je hadia polievka. Už po prvej lyžičke zabúdame, že je pripravená z hada, chutí ako poctivý slepačí vývar. Tanieriky zostanú prázdne.
Ako prvý chod je hadia polievka. Už po prvej lyžičke zabúdame, že je pripravená z hada, chutí ako poctivý slepačí vývar. Tanieriky zostanú prázdne.  (zdroj: Vlado Benčík)

Píše sa, že hadie mäso je vo Vietname považované za skutočnú pochúťku. Konzumuje sa kedykoľvek počas roka, je oceňované nielen pre svoju jedinečnú chuť, ale aj pre svoje špeciálne terapeutické účinky. Ideme sa o tom presvedčiť. Na stôl prichádzajú hlavné chody a k ním rôzne omáčky. Vo Vietname si každý naberie zo všetkého, pretože jedlo je tu spoločenskou udalosťou.

Tu máme vyprážané hadie rolky, namáčame ich v rybej omáčke. Vraj by mali chutiť ako údený úhor zajedaný grilovaným kurčaťom. Ja by som to tak nehodnotil, ale rolky nechutné neboli, zjedli sme ich všetky.
Tu máme vyprážané hadie rolky, namáčame ich v rybej omáčke. Vraj by mali chutiť ako údený úhor zajedaný grilovaným kurčaťom. Ja by som to tak nehodnotil, ale rolky nechutné neboli, zjedli sme ich všetky.  (zdroj: Vlado Benčík)
Tieto jednohubky vraj vznikli pomletím vnútorností a kostí hada. Mladý domáci muž pri stole nám odporúča namáčať ich do fazuľovej omáčky. Zajedáme to s akýmisi chlebovými chipsami.
Tieto jednohubky vraj vznikli pomletím vnútorností a kostí hada. Mladý domáci muž pri stole nám odporúča namáčať ich do fazuľovej omáčky. Zajedáme to s akýmisi chlebovými chipsami.  (zdroj: Vlado Benčík)
A tu je niečo, čo mi chutilo najviac, vyprážané kúsky chrupkavej hadej kože.
A tu je niečo, čo mi chutilo najviac, vyprážané kúsky chrupkavej hadej kože.  (zdroj: Vlado Benčík)
Jedlo sme zvládli, so „špeciálnym alkoholom“ to bolo horšie. Po dvoch pohárikoch hadej krvi sme ochutnali pálenku s haďou žlčou a pečeňou, to je to zelené na dne fľaše. Nič moc, pálenka bola horká.
Jedlo sme zvládli, so „špeciálnym alkoholom“ to bolo horšie. Po dvoch pohárikoch hadej krvi sme ochutnali pálenku s haďou žlčou a pečeňou, to je to zelené na dne fľaše. Nič moc, pálenka bola horká. (zdroj: Vlado Benčík)
Vraj ešte silnejším afrodiziakom ako hadie srdce, je pitie pálenky s hadími semenníkmi a penismi. Napriek ódam ktoré som o tom čítal, pohľad na fľašu zabíja vo mne akékoľvek erotické túžby, obmedzujem sa na olíznutie pohárika s cenným nápojom.
Vraj ešte silnejším afrodiziakom ako hadie srdce, je pitie pálenky s hadími semenníkmi a penismi. Napriek ódam ktoré som o tom čítal, pohľad na fľašu zabíja vo mne akékoľvek erotické túžby, obmedzujem sa na olíznutie pohárika s cenným nápojom.  (zdroj: Vlado Benčík)
Mladý muž nám rozpráva o živote vo Vietname. Po získaní vysokoškolského diplomu v oblasti zahraničného obchodu, spolu s priateľkou sa plánujú usadiť niekde v Európe.
Mladý muž nám rozpráva o živote vo Vietname. Po získaní vysokoškolského diplomu v oblasti zahraničného obchodu, spolu s priateľkou sa plánujú usadiť niekde v Európe. (zdroj: Vlado Benčík)
Vedeli sme, do čoho ideme, chceli sme ochutnať hada a náš zámer sme splnili. Všimnite si prázdne tanieriky, všetky jedlá z hada sme zvládli. Aj keď, pravdupovediac, jedol som už aj oveľa chutnejšie jedlá.
Vedeli sme, do čoho ideme, chceli sme ochutnať hada a náš zámer sme splnili. Všimnite si prázdne tanieriky, všetky jedlá z hada sme zvládli. Aj keď, pravdupovediac, jedol som už aj oveľa chutnejšie jedlá.  (zdroj: Vlado Benčík)
Po jedle sme sa presunuli do vedľajšej miestnosti, k stolíku s čajom a ovocím. Tak ako na návšteve u „lovca hadov“, aj počas pobytu u tejto „reštauračnej“ rodiny sme sa cítili príjemne.
Po jedle sme sa presunuli do vedľajšej miestnosti, k stolíku s čajom a ovocím. Tak ako na návšteve u „lovca hadov“, aj počas pobytu u tejto „reštauračnej“ rodiny sme sa cítili príjemne.  (zdroj: Vlado Benčík)

Aký je záver z "hadieho" zážitku?

Pitie hadovice a jedenie hada v Le Mat, ako exotická kuriozita, splnilo naše predstavy a očakávania. Bol to predovšetkým príjemný spoločenský a kultúrny zážitok, z gastronomického zážitku nejasám. Posúdiť liečebné účinky pitia hadej krvi a jedenia hadieho mäsa na ľudský organizmus neviem, na to by bolo treba zmeniť jedálniček a zjesť viacero hadov. Žiadne zmeny na sebe som nepozoroval. Nech mi nadšenci hadích kulinársky zážitkov odpustia, ja radšej zostanem pri hovädzom na smotane, alebo kapustnici a ani poctivú slivovicu nevymením za pitie hadej krvi.

Naša dvanásťdňová cesta do Hanoja a na ostrov Cat Ba, končí.

Zážitky, ktoré si odnášame domov, sú neuveriteľne pestré. Vo Vietname, prekvapenia číhajú na každom kroku, v našom prípade, vždy boli príjemné. Zo všetkého ma najviac zaujalo bohaté kultúrne dedičstvo a priateľskí ľudia. Vietnam je bezpečnou krajinou a dá sa po nej cestovať aj sólo.

Žiaľ, aktualizovaná informácia k 1. októbru hovorí o tom, že z dôvodu covidu-19, vstup do Vietnamu je zakázaný všetkým cudzincom. Skúsme byť optimistami, svet sa skôr či neskôr musí vrátiť do normálnych koľají, znova sa pre cestovateľov otvoriť. Zbieraním informácií o ďalších našich turistických cieľoch, ale aj návratmi v spomienkach k už absolvovaným cestám, udržiavam sa na cestovateľskej „teplote“.

Skryť Zatvoriť reklamu