Lockdown – áno alebo nie? Pravda je uprostred a nikto sa o ňu nezaujíma

V súčasnosti vo svete nemá nikto plán alebo smer, ako vyriešiť pandémiu koronavírusu. Vakcína ešte nie je a iné riešenia nik neprináša. Existujú iba dva nezmieriteľné tábory.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jeden chce okamžite všetko zatvoriť je zástanca lockdownu a druhý je zasa ekonomicky orientovaný stojí proti uzavretiu. Pravda a riešenie leží v strede a nikto sa o ňu nezaujíma. Prečo?

Príprava spoločnosti na celkom nový život po otvorení

Pokiaľ necháme všetko otvorené, počet nakazených bude enormne stúpať. Ak všetko zavrieme, utrpíme veľké ekonomické straty a obmedzíme slobodu občanov, tvrdia druhí. Obidva tábory by sa mali pochopiť. Ani uzatvorenie a ani otvorenie neprinesie riešenie. Nemôžeme donekonečna vypínať a zapínať ekonomiku pri každej vlne koronavírusu. V budúcnosti nás čaká také riešenie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Musíme počítať s tým, že liek na koronavírus v najbližších rokoch nebude nájdený, naopak budeme čeliť ďalším koronavírusovým vlnám. Naše životy sa premenia a spolu s nimi i ekonomika, ktorú tvoríme. Miesto ekonomiky, spotreby a nadbytku sa bude nová ekonomika orientovať len na produkciu základných životných potrieb a služieb.

Riešenie ostáva v príprave spoločnosti na nový stav. Na úplne nový život, ktorý nás čaká po opätovnom otvorení a čiastočnej eliminácii druhej vlny. Je naivné myslieť si, že bojujeme o návrat do našich pôvodných životov a zvyklostí. Nikdy sa tam už nevrátime. Skvelou správou je, že nový život bude podstatne kvalitnejší a šťastnejší. Len obdobie zmien a pochopenie, prečo týmto musíme prechádzať bude bolestivé.

Základným pilierom bude vzdelanie

Korektné a komplexné vysvetlenie všetkým prečo nastala táto pandémia, ako fungujú prírodné zákony, čo od nás príroda žiada a ako sa musíme zmeniť, aby sme prežili a vstúpili do novej doby.

Vysvetliť, že vývoj spoločnosti cez ego, kde sa každý zaujímal o seba, čo bolo a je zdrojom všetkého utrpenia ľudstva je na konci. Aby sme prežili, musíme každý zmeniť svoje správanie Musíme nastaviť nové hodnoty spoločnosti. Namiesto profitu sa budeme snažiť starať sa o druhých a budeme budovať, čo najlepšie vzťahy medzi ľuďmi.

Vladimír Bohm

Vladimír Bohm

Bloger 
  • Počet článkov:  82
  •  | 
  • Páči sa:  36x

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch https://kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť.Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu