Šport v Policajnom zbore – tvrdá realita

Tvrdá realita, pred ktorou však zodpovední roky zatvárajú oči. Viac ako 20 rokov sa venujem oblasti bezpečnosti a viac ako 35 rokov športu.  Aj na základe týchto dôvodov som si v minulosti vybral ako tému Diplomovej práce – Výcvik sebaobrany  príslušníkov Policajného zboru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Pri písaní DP som sa stretol s rôznymi názormi na „výučbu" telesnej výchovy a sebaobrany na Policajných školách, ale hlavne v praxi.

Uvediem pohľady, ktoré sú diametrálne odlišné. Policajt v priamom výkone služby je povinný sa určitý počet hodín mesačne zúčastňovať na tzv. telesnej - bojovej príprave, no a on by sa aj rád........., ale jeho priamy nadriadený mu to „radšej neumožní", lebo by mohla poklesnúť „štatistická - papierová" úspešnosť objasnenosti trestných činov a „niekto" by za to mohol byť odvolaný z funkcie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Taktiež pri anonymnom prieskume bolo zistené, že účasť funkcionárov na tejto služobnej činnosti je takmer nulová, napriek tomu, že táto služobná činnosť je povinná pre všetkých policajtov bez výnimky, teda aj funkcionárov, no „ich papierová" účasť je však evidovaná takmer na 100%. Prečo taká „papierová" účasť funkcionárov? Je to veľmi jednoduché, policajt, ktorý vedie túto služobnú činnosť je priamo podriadený dotyčnému funkcionárovi. Riešenie : na každom Krajskom riaditeľstve je PPÚ / Pohotovostný policajný útvar/ , ktorý aj kapacitne ale aj na vysokej úrovni by dokázal viesť túto služobnú činnosť a stratila by sa tu „obava" školiteľa, čo bude nasledovať, ak by náhodou funkcionára „papierovo" nepoznačil, že sa tejto činnosti zúčastnil.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšou nemenej dôležitou skutočnosťou, je zistenie, že na SOŠ PZ sa na výučbe TV zúčastňuje čoraz menej poslucháčov, nakoľko „ ten má bolesť ruky, ten chrbtice, ten nohy, ..........." a pod.

Riešenie: opäť jednoduché, každý novoprijatý policajt musí prejsť ako psychotestom, tak aj telesným testom. Pokiaľ už na SOŠ PZ nie je schopný cvičiť, čo bude asi v priamom výkone? To čo je bežné v reálnom živote, že vidieť bežať policajta za páchateľom na ulici je priam nemožné............

Kedy sa kompetentní začnú zaujímať o skutočnosť, že nie len „štatistická - papierová" objasnenosť, ale aj fyzická výkonnosť je pre prácu policajta dôležitá? Zrejme až vtedy, keď sa zmení celý systém fungovania polície.

Skryť Vypnúť reklamu

Vladimír Homola

Vladimír Homola

Vladimír Homola

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem ako konateľ spoločnosti. Vo voľnom čase sa venujem športu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu