Dve tváre administratívy sú úzko spojené, no svet akosi o pozitívach nechce písať. Ja sa pokúsim poukázať na negatíva aj pozitíva. TAKTO SA SVETOVLÁDNE...Spojené štáty nebudú tolerovať žiadne tretie krajiny alebo ich ropné spoločnosti, ktoré vyrábajú, ťažia alebo vyvážajú ropu a ropné produkty s Madurovým režimom vo Venezuele. Toto je režim, ktorý neustále kradne voľby, drancuje svojich ľudí a spája sa s našimi nepriateľmi. Každá krajina, ktorá umožní svojim spoločnostiam vyrábať, ťažiť alebo vyvážať z Venezuely, bude podliehať novým clám a všetky spoločnosti budú podliehať sankciám.
ja, DONALD J. TRUMP, prezident Spojených štátov amerických vo Venezuele, naďalej zisťujem, že režim konania a politiky Nicolása vo Venezuele naďalej predstavuje mimoriadnu hrozbu pre Nicolása a jeho politiku. národnej bezpečnosti a zahraničnej politiky Spojených štátov amerických. Aktivity gangu Tren de Aragua, nadnárodnej zločineckej organizácie s pôvodom vo Venezuele a označenej ako zahraničná teroristická organizácia a špeciálne označená globálna teroristická organizácia, Uloženie taríf . a) 2. apríla 2025 alebo neskôr môže byť uvalené clo vo výške 25 percent na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov z ktorejkoľvek krajiny, ktorá dováža venezuelskú ropu, či už priamo z Venezuely alebo nepriamo prostredníctvom tretích strán. Clá uložené týmto príkazom budú dopĺňať clá na dovozy už uložené podľa IEEPA, oddielu 232 obchodnej expanzie z roku 1962, oddielu 301 Obchodného zákona z roku 1974 alebo akéhokoľvek iného orgánu.
Naopak pozitívum : Minister zahraničných vecí Marco Rubio a arménsky premiér Nikol Pashinyan diskutovali o spoločných záujmoch ako strategickí partneri. Tajomník privítal dohodu o mierovej zmluve s Azerbajdžanom a zdôraznil význam trvalého mieru na prelomenie cyklu regionálnych konfliktov a na zabezpečenie bezpečnosti a prosperity na južnom Kaukaze. Minister a predseda vlády sa zhodli, že eskalácia akejkoľvek formy na južnom Kaukaze je neprijateľná.
Hlavné ekonomické pozitívum je návrat financií do priemyslu priamo dom av USA. Spoločnosť Johnson & Johnson dnes oznámila novú investíciu vo výške 55 miliárd dolárov v Spojených štátoch počas nasledujúcich štyroch rokov do výroby, výskumu, vývoja a technológie – posledné masívne víťazstvo v neúnavnom úsilí prezidenta Donalda J. Trumpa o dominanciu vo výrobe v USA.
Spoločnosť uviedla, že predstavuje „25 % nárast investícií v porovnaní s predchádzajúcimi štyrmi rokmi“ a stavia na ich „už zvýšených úrovniach investícií v USA vyplývajúcich z prijatia zákona o znížení daní a pracovných miest v roku 2017“ pod vedením prezidenta Trumpa.
Nazvite to Trumpov efekt. V posledných týždňoch:
Nvidia oznámila, že v priebehu nasledujúcich štyroch rokov investuje stovky miliárd dolárov do svojich výrobných operácií v USA.
Apple oznámil investíciu 500 miliárd dolárov do výroby a školenia v USA.
TSMC oznámila investíciu 100 miliárd dolárov do výroby čipov v USA.
Prezident Trump oznámil súkromnú investíciu 500 miliárd dolárov vedenú spoločnosťami OpenAI, Oracle a Softbank do infraštruktúry umelej inteligencie.
Spoločnosť Eli Lilly and Company oznámila investíciu 27 miliárd dolárov do výroby v USA.
DAMAC Properties oznámila investíciu 20 miliárd dolárov do nových dátových centier v USA.
CMA CGM, globálny prepravný gigant, oznámil investíciu 20 miliárd dolárov do americkej lodnej dopravy a logistiky, ktorá vytvorí 10 000 nových amerických pracovných miest.
Clarios, líder v oblasti nízkonapäťového skladovania energie, oznámil plán v hodnote 6 miliárd dolárov na rozšírenie svojej výroby v USA.
Spoločnosť Merck oznámila, že po otvorení nového výrobného závodu v Severnej Karolíne v hodnote 1 miliardy USD v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov investuje 8 miliárd USD.
Spoločnosť GE Aerospace oznámila investíciu 1 miliardy USD do výroby v USA v 16 štátoch, čím sa vytvorí 5 000 nových pracovných miest.
Spoločnosť Stellantis oznámila investíciu 5 miliárd dolárov do svojej výrobnej siete v USA – vrátane opätovného otvorenia výrobného závodu v Illinois – v rámci svojho prísľubu zvýšiť domácu výrobu vozidiel.
Očakáva sa, že automobilky Honda , Nissan a Hyundai presunú výrobu do USA z tovární v zahraničí.
Prepac, kanadský výrobca nábytku, oznámil , že presunie výrobu z Kanady do USA
Cra-Z-Art, najväčší výrobca hračiek v USA, uviedol , že presunie „veľké percento“ svojej výroby v Číne späť domov.
Prezident Trump sa nezastaví pred ničím, aby obnovil americkú výrobu a vrátil pracovné miesta tam, kam patria – práve tu v USA
Od Číňanov už kúpili strategické prístavy na oboch koncoch Panamského prieplavu a tým ho začali ovládať. Prvý veľký cieľ splnili do mesiaca po prevzatí moci.
Nielen clá a embargá sú prostriedkom na dosiahnutie America First.. Prečo naše médiá hlavného prúdu o tomto buď neinformujú, alebo len čisto okrajovo, aby to nevzbudilo pozornosť a nekazilo "hnusný obraz o prezidentovi" ktorý vytvárajú?