„Das Auto“, alebo vatra zvrchovanosti?

Fico hrá pred voľbami s celým Slovenskom vabank. Potrebuje vystrašiť svojich voličov pred migrantami, ukázať kto je na vine (Merkelová, Brusel) a napínať svaly, ako nás zachráni.

Písmo: A- | A+

Keď sa konflikt v Sýrii rýchlo nevyrieši, čo je viac než pravdepodobné, tento rok príde do Európy ešte viac migrantov, ako vlani. Potom Slovensko nijako a s nikým nebude stíhať stavať „účinný ochranný štít“, či už z ostnatého drôtu a betónu, alebo pomocou vlastnej armády, ktorá pre takéto účely, akoby ani neexistovala. A nakoniec, všetci v kontinentálnej Európe akceptujú nemecké riešenia, či už budú dobré, menej dobré, alebo vyslovene zlé.

Či už Merkelovej, Steinmeierove, alebo Sigmara Gabriela. Bez Nemcov, resp. proti Nemcom to nepôjde. A slovenská ekonomika je strategicky závislá práve od ekonomiky Nemecka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A my budeme mať na výber.

Plnšia misa šošovice, podľa receptu „Ja Volkswagen, Telekom, Hornbach, Obi, Bauhaus, Lidl, či Kaufland“ .

Alebo poloprázdna misa šošovice podľa receptu „Cudzie nechceme (a vlastné nemáme) ... “.

Fico to pred svojimi voličmi farizejsky hrá na tú druhú alternatívu. Za oponou (po voľbách) však, dúfajme, uvažuje o tej prvej. Keď to však prepískne a neustojí, čoskoro tu môžeme riešiť Vladimíra Vladimíroviča. A ten si vie poradiť. Preukazuje to denno denne v Sýrii. Ale to už potom bude úplne iná Európa.

Chceme to? 

P.S. A samozrejme, nikto tu nehovorí o povinných kvótach, lebo už v celej Európe o nich pomaly nikto nehovorí. Teda okrem Angely... .

Vladimír Krátky

Vladimír Krátky

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  581
  •  | 
  • Páči sa:  8 720x

Články o politike a spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Igor Pogány

Igor Pogány

5 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

125 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

775 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

36 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

214 článkov
INEKO

INEKO

118 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu