Šaško dnes opäť krasorečnil o snahe riešiť prúser „ Zdravotníctvo “, u Závodského na Exprese .

SmeroHlas si vyberá výrečných, odhodlaných a presvedčivých „ tárajov, gágajov a prďúsov “, ako frontmanov do médií .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Parafrázujem  niektoré výroky :

-          Štátne nemocnice často dostávajú od Poisťovní podstatne menej peňazí za identický výkon, ako súkromné . -

-          Niektorí aktéri v systéme si to vedia na Poisťovniach vybaviť . -

/ To tí štátny, alebo súkromní ? Nie je to trestný čin (aj) Poisťovní - uprednostňovanie subjektu na úkor iného, z verejných zdrojov ?  /

-          Šasko oceňuje vecný prístup zástupcov súkromného sektora a záujem vec riešiť . -

To fuckt ? ...

Tých protirečivých výrokov by tu mohlo byť uvedených ešte niekoľko .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred 10 rokmi - na jeseň 2015 som sa venoval problematike DRG,  jednotnú kategorizáciu a oceňovanie výkonov v zdravotníctve už vtedy parlamentní a vládni politici považovali (?) za top prioritu ... . A dodnes v podstate NIČ .  Kecy, kecy výrečných tárajov, ktorí boli nominovaní oligarchami, aby čo najdlhšie udržoval status quo .

Prečo ?

Výroky šéfa NKÚ Andrassyho spred niekoľkých týždňov to vysvetľujú ( a zrejme to v takejto forme a obsahu zaznelo aj minulý týždeň v NR SR  ) :

„Zdravie je dnes predmetom obchodovania a kšeftovania medzi úzkymi záujmovými skupinami. Toto je problém rezortu zdravotníctva a toho, že ľudia z ministerstva, ktorí by mali obhajovať ústavné princípy a solidárneho prerozdeľovania verejných zdrojov, to proste nerobia. Pacient ich vôbec nezaujíma a dlhodobo tolerujú systém, ktorý je neférový a nahráva lobistickým skupinám, “

SkryťVypnúť reklamu

„Systém, ktorý tu máme, by mal mať silného regulátora. Ak ale u silného regulátora pracujú zástupcovia lobistických skupín, tak to vyzerá presne takto,"

„Aj keby sme naliali do dnešného systému o miliardu či dve viac, tak sa nič z pohľadu pacienta nezmení. Podľa NKÚ je systém zdravotníctva tak deravý, že keby sme tam dali i ďalšie dve miliardy, mali by sme úzke skupiny ľudí, ktorí by sa síce radovali, že majú dobrý biznis. Ale väčšina pacientov, ktorí by čakali lepšiu a dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť, by nedostali nič. Toto je fatálne zlyhávanie predstaviteľov štátnych inštitúcií - od ministra až po manažérov VšZP. Zlyhávanie v tom, že rezignovali na verejnú politiku v oblasti zdravia,"

SkryťVypnúť reklamu

Psy štekajú a karavána pôjde ďalej tak dlho, ako sa to len bude dať ( okecávať ) . Urobí sa kozmetika a vredy sa pretrú, aby tak nebili do očí ... . Či ?

PS https://www.aktuality.sk/clanok/lf8c7Jr/sef-nku-andrassy-ministerstvo-zdravotnictva-ovladli-lobisti-stat-na-verejny-zaujem-rezignoval-podcast/

Vladimír Krátky

Vladimír Krátky

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  541
  •  | 
  • Páči sa:  7 519x

Články o politike a spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

117 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,137 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu