Z Bratislavy do Bratislavy ( MČ Jarovce ) len s maďarskou diaľničnou známkou !

Bordel NDS, a zrejme to ani MÚ Jarovce vôbec neruší .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Kúsok za mostom La(n)franconi smerom do Jaroviec sú na D2 v rozmedzí 1 km za sebou 4 veľké tabule s navigáciou ( aj ) na Jarovce . Ďalej sú ešte tabule s navigáciou na „ odpočívadlo Jarovce “ .

Pred samotnou križovatkou D2 / D4 - odbočka na hraničný prechod Kittsee / odbočka na Lužný most / pokračovanie D2 do Budapešti - NIČ ! ( Na Gúgl mapách z 2019 však tabule na Jarovce ešte sú ... . )

Od svojho prvého dňa žijem v BA ( takto som to zaonačil, aby ma roduverní nenálepkovali, že som „ blavák “ ) .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak si bez navigácie frčím do Jaroviec a hovorím si, že po tom, čo niekedy pred rokom sprevádzkovali D4, musí to byť dobre značené, ak by tá trasa náhodou viedla inak, ako si to ešte pamätám ... .

Pred odbočkou na Kittsee ( Lužný most, D2 Budapešť ) žiadna značka na Jarovce, hudba v aute, rozhovor so spolusediacim, ideme ďalej po D2, odbočka bude asi neskôr, nejako to asi predsa len zmenili ... . Nebola .

Skončili sme na maďarských hraniciach, žiadna iná odbočka už nebola . Otočiť sa nedá, len so súhlasom polície ... .

Musel som si kúpiť maďarskú diaľničnú známku - cca 14 Eur a po 2 km výlete do Maďarska som sa mohol otočiť a vrátiť späť na Felvidék . Inak sa vraj nedá !

SkryťVypnúť reklamu

Opačným smerom, od hranice smerom do BA je po cca 2 km tabuľa „ Jarovce 2 km - doprava “. Po 2 km, na/pred odbočkou z D2 na D4 - opäť žiadne Jarovce !

Odbočil som smerom na Lužný most, ale ani potom odbočka na Jarovce nebola nikde ! Pokochal som sa výhľadom na Dunaj z Lužného mosta a obkľukou sa vrátil po D4/R7 do BA .

Do Jaroviec nabudúce, po starej ceste ... .

PS 1 Podobný bordel je okolo BA všade .

Spomínať neexistujúcu križovatku D1/D4 je ako nosiť smradľavý exkrement do parlamentu, alebo na úrad vlády ... . ( Čo asi napadlo kompetentného (?!) papaláša - doplňte si koho chcete, keď sa viezol von z BA smer TT v  „ štátnom “ bavoráku za 100K a po pravej strane videl to čudo D1 / D4 ? Asi nič. Asi mal iné, dôležitejšie starosti . )

SkryťVypnúť reklamu

Na obchvate sú kilometre doteraz zbytočne nainštalovaných zvodidiel, hrdzavých protihlukových stien, vodorovného značenia, stovky značiek a tabúl, čo všetko sa bude využívať až o niekoľko rokov .

A vtedy už bude zrejme nevyhnutný nákladný refresh toho všetkého, na čom niekto zase parádne zarobí . Alebo, pri / pred Triblavinou boli protihlukové steny postavené skôr, ako sa tam niečo vôbec začalo stavať, vopred, asi pre nejakého náročného investora .

Alebo, prečo sa nebúria obyvatelia Bratislavy, ktorí majú okná svojich králikární nasmerované na D2, medzi Lafranconi a odbočkou z D2 do Záhorskej Bystrice ?

SkryťVypnúť reklamu

Od rána do noci ich tam facká hluk z najfrekventovanejšej dopravnej tepny na Slovensku a protihlukové opatrenia takmer žiadne - pozrite si, ako vyzerá protihluková stena pri Schwechate / Viedeň / Rakúsko .

Schwechat
Schwechat (zdroj: mapy Google)

Alebo R1, alebo, alebo, ... .

PS 2 Vážená NDS, vážené Ministerstvo dopravy, nemohli by ste mi refundovať aspoň tých 14 Eur za maďarskú diaľničnú známku ? Ten výlet za moc nestál .

Ďakujem .

Vladimír Krátky

Vladimír Krátky

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  323
  •  | 
  • Páči sa:  350x

Články o politike a spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu