Ako na to: Staging nehnuteľnosti – príprava na predaj / prenájom

Písmo: A- | A+

Je to podobné ako keď predávate auto – tiež chcete aby vyzeralo dobre a zaujalo nádejného kupujúceho. Tak isto to funguje aj s nehnuteľnosťami, každú nehnuteľnosť je potrebné pripraviť na predaj – presne tento krok je dôležitý.

X+

Dôraz treba dať na to, aby priestory a plochy neboli v žiadnom prípade zapratané, aby boli pekné, svetlé, čisté a príjemné. Každá nehnuteľnosť samozrejme vyžaduje individuálny prístup, inak je to pri :

· pozemkoch – kde záujemca bude od Vás očakávať pokosený a prehľadný pozemok, ktorý je odlíšiteľný od ostatných susedných pozemkov, ideálne ak je aj oplotený, ak to situácia dovoľuje.

· bytoch – tu si dajte pozor na viac závažných faktov, ťažko sa Vám bude predávať alebo prenajímať byt s plesnivou prípadne zatečenou stenou, či opadanou maľovkou. Byt odporúčam predávať nezaprataný, svetlý a teplý, čiže vykúrený aspoň na 21°C, aby kupujúci mal príjemný pocit keď tam vstúpi, vždy by mal byť vyvetraný, aby nebolo cítiť pachy od varenia, prípadne v neobývaných bytoch „vôňu“ odpadových potrubí a pod. Atribútov je mnoho, čím budete dôslednejší, tým budete úspešnejší.

· domoch – dom je veľká vec. Pri dome v podstate platí to čo pri pozemkoch a bytoch dokopy, keďže vlastne predávate pozemok a dom (byt) na ňom.

 

Toto všetko sú informácie, ktoré by mal realitný maklér profesionál vedieť a mať na pamäti denne. Ak ste sa stretli s niekým, kto viedol Vašu spoluprácu iným smerom, pustite sa ho a siahnite po profesionálovi. Práca realitného odborníka by mala byť dôsledná, zvážte však v prípade predaja nehnuteľnosti bez realitného agenta, či sa dostatočne dokážete pripraviť na celý predajný proces. Zaberie Vám to totiž nie málo času.

Skryť Zatvoriť reklamu