Definitívne riešenie problémov s dôchodcami

Satiricky ladený článok, napísaný ako fiktívny list ministrovi. Je to reakcia na protest neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, ktorí priamo v parlamente žiadali o poskytnutie dotácie pre opatrovateľské miesta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Vážený pán minister!

Po dlhej a zrelej úvahe som prišiel na to, že existuje riešenie, ktorým by sa dali odstrániť všetky, naozaj VŠETKY problémy s ľuďmi, ktorí sa dočkali dôchodkového veku. Teda, nemyslím nejaké polovičné riešenie, ktoré prináša skryté komplikácie. Môj návrh je komplexný a priniesol by do štátneho rozpočtu obrovské úspory. Nehovoriac o tom, že jeho aplikácia je pomerne jednoduchá. Princíp spočíva v tom, že každý človek by v prvý deň nástupu do dôchodku dostal špeciálnu vakcínu, ktorá ma zatiaľ pracovný názov „definitívne riešenie“. Obsah vakcíny zatiaľ ponechám v utajení, ale úplne postačí, keď naznačím, že by to mala byť naozaj účinná vakcína, po ktorej by nový dôchodca (teda aj dôchodkyňa, samozrejme) už nepotrebovali žiadny dôchodok. Pre menej chápavých doplním, že po použití vakcíny by už títo ľudia nemali potrebovať ani stravu, ošatenie, či bývanie a ich kultúrne potreby by sa obmedzili na jediné kultúrno-spoločenské podujatie s účasťou najbližších. Pre náročnejších by tam mohla zahrať aj dychovka, ale nie je to nevyhnutné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán minister, môj návrh sa pochopiteľne netýka členov vašej strany, ani členov terajšej vládnej koalície. Dokonca, netýka sa ani úradníkov na ministerstvách, magistrátoch, či obecných úradoch. Netýka sa to ani ich príbuzných. Títo statoční junáci a devy, hrdinsky pracujúci pre blaho Slovenska, musia vydržať, vakcína „definitívne riešenie“ je určená pre ostatných 90% populácie.

Ide len o to, správne to podať a vy, pán minister, spolu so svojím štátnym tajomníkom a ďalšími na ministerstve, v tom máte veľkú prax. Naozaj, už dávnejšie si všímam, že máte na to, pán minister!

S radostným chvením si spomínam, ako šikovne ste vysvetľovali situáciu zo začiatku tohoto roka, keď ste dotácie pre pracovné miesta ošetrovateľov rozdeľovali prednostne organizáciám, ktoré vznikli iba pred mesiacom. Gauneri, ktorí sa o nevládnych dôchodcov starajú už vyše 20 rokov, sa museli iba prizerať. Tak im treba, nedočkavcom! 

SkryťVypnúť reklamu

Alebo tie geniálne úpravy noriem, ktorými nútite poskytovateľov sociálnych služieb do nových a nových investícií! Úžasné, tak veľmi sa teším v mene výrobcov kvalitných protipožiarnych dverí, únikových schodísk, či rozľahlých spoločenských miestností, v ktorých by mohli dôchodcovia hrať futbal, keby vládali chodiť! Prosím, nariaďte, aby tí hnusní podnikatelia, ktorí sa odvažujú bohatnúť na starostlivosti o dôchodcov, museli v domoch pre seniorov pristavať aj bazény, sauny, wellnes, tobogány, kiná a diskotéky! 

A to šikovné zvýšenie minimálnej mzdy opatrovateľov , ktorým sa pochválil pán premiér a ktoré nakoniec budú musieť zaplatiť dôchodcovia! Perfektné!!!

SkryťVypnúť reklamu

Pán minister, už dlhšie si všímam, že existuje skupina odbojných poskytovateľov sociálnych služieb, ktorí sa pokúšajú vyvolať zdanie, že niečo nie je v poriadku. (https://www.youtube.com/watch?v=nQCPNDui_8g&t=217s) Balamutia verejnosť vyhláseniami, že nemajú na platy zamestnancov, že personál odchádza do zahraničia za mnohonásobne vyššími príjmami. Každý normálny človek predsa vie, že do Rakúska sa chodí na nákupy, nie za prácou. Nedajte sa oklamať, pán minister, aj my všetci predsa dobre vieme, že čo podnikateľ, to vykorisťovateľ a títo nespokojenci majú určite niekde doma v ponožke majetok, ktorý si nadobudli nečestným spôsobom!

SkryťVypnúť reklamu

Práve pre nich by bola aplikácia vakcíny „definitívne riešenie“ morovou ranou. Nemali by sa potom o koho starať a ako povedal klasik: „jest čelovek, jest problema, net čeloveka, net problema“. 

Pán minister, spolieham sa na vaše schopnosti a osobný šarm vašich podriadených. Som si istý, že aj spomínané riešenie dokážete verejnosti predostrieť tak, že to s vďakou príjme.

Váš oddaný obdivovateľ. 

Vladimír Seman

Vladimír Seman

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Založiť si svoj blog mi odporučil môj syn. (Volá sa rovnako ako ja a tiež má svoj blog) Zdá sa mi, že je to dobrý nápad. Po tých tridsiatich rokoch, čo sa pokúšam vyrábať pohyblivé obrázky pre televíziu, to môže byť celkom fajn zmena. Keď to budete čítať, napíšem aj ďalší. V opačnom prípade idem rúbať drevo. Ochladilo sa. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu