reklama

Ako sa Orbán pomýlil

Stávka na Putina nevyšla. Forint padá ku dnu. Nakupujte v Maďarsku!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ak natankujete v Maďarsku, na plnej nádrži ušetríte aj vyše 20 €. Čo sa to deje?

Dnes som porovnal ceny PHM na Slovensku i v Maďarsku. Rozdiel na litri je takmer 0,30 €.
Dnes som porovnal ceny PHM na Slovensku i v Maďarsku. Rozdiel na litri je takmer 0,30 €. 


Rituálne tance Orbána okolo Putina vyústili do čudesnej situácie. Vládca Maďarska a jeho poddaní sa ocitli v rovnakej nemilosti ruského cára, ako ostatní členovia európskej gubernie.

Diktátor s autokratom: Od roku 2010  maďarský premiér  rokoval s ruským prezidentom 12 krát. Prekonal aj Lukašenka. Jeho vohľady sa však skončili morálnym i ekonomickým fiaskom.
Diktátor s autokratom: Od roku 2010 maďarský premiér rokoval s ruským prezidentom 12 krát. Prekonal aj Lukašenka. Jeho vohľady sa však skončili morálnym i ekonomickým fiaskom. 


Maďarov to však bude bolieť oveľa viac.
Závislosť maďarskej ekonomiky na ruských technológiách totiž prekročila vsetky rozumné hranice. Občianska spoločnosť, ktorá tomu mohla zabrániť, sa dala umlčať prísľubom plnej misky gulášu.
Terajším vyústením je to, že forint slabne každou minútou a s nim sa rúcajú aj dlhodobé plány Orbána, ako ťažiť z členstva v EÚ a súčasne v bratskom objatí s Putinom upevňovať autokratický režim.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ešte nedávno Maďarom stačilo na nákup jedného € zhruba 350 forintov. Dnes musia podstatne hlbšie načrieť do vrecka.
Ešte nedávno Maďarom stačilo na nákup jedného € zhruba 350 forintov. Dnes musia podstatne hlbšie načrieť do vrecka. 


Niečo o maďarskej realite viem: Moje opakované pokusy otvorene hovoriť s kolegami z Maďarska o Orbánovej politike sa už roky končili ich plachým mlčaním a skormútenými pohľadmi do zeme.

Sú to pritom skvelí ľudia, s ktorými sme spoločne pripravili 160 televíznych reportáží o živote na slovensko-maďarskom pohraničí.
Bolo mi neskutočne ľúto, že taký talentovaný a slobodomyseľný národ sa dal vmanipulovať do slepej uličky závislosti od Orbánovskej oligarchie.
Veľmi silno mi to pripomínalo situácie pred rokom 1989, keď som v košickom štúdiu STV pripravoval svoje prvé reportáže.
Stále si preto veľmi užívam pocit, že sa nemusím vystrašene obzerať, keď niekto zvrtne tému na Matoviča, Fica, či Kotlebu.
Pokojne sa s ním pohádam a potom pomerím pri pohári vína.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ja viem.

Veľa sme toho pokašľali a ešte aj pokašleme. Aj na Slovensku máme dosť autokratov. Ich typickou črtou je zneužívanie funkcie na odstavovanie pre nich nepohodlných ľudí a netransparentné využívanie verejných zdrojov.

Aj my máme autokratov. Až 95 %  zo 140 mil. € rozpočtu RTVS vďaka pánu Rezníkovi ostáva vo vreckách spriaznených bratislavských tvorcov. Kritikov buď vyhodí, alebo diskriminuje.
Aj my máme autokratov. Až 95 % zo 140 mil. € rozpočtu RTVS vďaka pánu Rezníkovi ostáva vo vreckách spriaznených bratislavských tvorcov. Kritikov buď vyhodí, alebo diskriminuje. 


Nemusím sa však klaňať blavocentristom z RTVS, ktorí ma už toľkokrát oklamali prísľubom zverejnenia mojej práce, a potom po zásahu personálneho mäsiara znova vopchali hlavu do piesku.
Nevadí, počkám si na nového GR RTVS a skúsim to znova.

https://www.youtube.com/watch?v=u7gy-CnhjVg

Naozaj bizarný príklad: RTVS  ani zadarmo neodvysiela ani jeden diel zo 40 dielnej série  relácií VOX Charitas o práci charity pre ľudí v núdzi. Najprv súhlasné stanovisko sa zmenilo po zásahu "vrchného vedenia" RTVS. Zdôvodnenie: Ani 40 dielov nestačí na to, aby to bol cyklus. (???)
Naozaj bizarný príklad: RTVS ani zadarmo neodvysiela ani jeden diel zo 40 dielnej série relácií VOX Charitas o práci charity pre ľudí v núdzi. Najprv súhlasné stanovisko sa zmenilo po zásahu "vrchného vedenia" RTVS. Zdôvodnenie: Ani 40 dielov nestačí na to, aby to bol cyklus. (???)  (zdroj: V. Seman)


Teraz už viem, že aj takéto zauchá a nespočítateľné zápasy za spravodlivejšiu spoločnosť majú význam.
Nie som totiž sám, čo sa nebojí bojovať za svoju pravdu a svoj pohľad na to, v akej krajine chce žiť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ďakujem vám všetkým, ktorí to vidíte podobne a podľa toho aj konáte.

Aj vďaka vám sa nehanbím sa za to, že žijem v tejto krajine.
Naozaj veľmi úprimne a s hlbokou pokorou ďakujem Bohu, že žijem na Slovensku.

Pevne verím, že po blížiacich sa voľbách to budú môcť naozaj slobodne povedať aj naši priatelia v Maďarsku.
Vladimír Seman

Vladimír Seman

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  338x

V televíznej oblasti pôsobím vyše 30 rokov, Vlastním súkromnú produkčnú spoločnosť seman.tv. Blogy vychádzajú z autorských televíznych materiálov a dopĺňajú ich. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu