reklama

Hudobník Kotleba

Mariánove obľúbené hudobné nástroje sú píšťalka a siréna.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

V rozladenom orchestri dvaja hráči pod lavicou rozohrali šachovú partiu o budúcnosť Slovenska
V rozladenom orchestri dvaja hráči pod lavicou rozohrali šachovú partiu o budúcnosť Slovenska 

Ono je to vlastne úplne jedno, či s USA máme, alebo nemáme obrannú zmluvu. Medzi dvoma zlami je toto rozhodne menšie, detaily nie sú podstatné.

USa potrebujú predávať svoj drahý skvapalnený plyn a náramne sa im hodí, že sa píše viac o hrozbe vojny, a nie o tom, že oni sami vo veľkom nakupujú ruské suroviny. Napriek sankciám, ktoré si vynucujú od svojich spojencov.

Pritom aj Ukrajinci dobre vedia, že ich Putin nenapadne. Nie je totiž hlupák. Podstata problému je v rúre na dne mora, ktorá bude fungovať aj bez toho, aby ju Biden toleroval. Urobí to jeho nástupca. Nerád, ale urobí. Čo to urobí s nami?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No, potom, ako väčšina ľudí úplne stratí prehľad, čo je pravda a čo absolútna lož sa po ďalších voľbách vrátia tí istí, ktorí tu boli už predtým. Možnosť, že to bude inak, sa každým dňom zmenšuje.

Šachová partia o budúcnosti Slovenska vstupuje do strednej hry. Protihráči urobili strategické chyby, prišli o niektorých  pešiakov a figúry strednej dôležitosti. 

Kto to vlastné hrá aj o naše osudy?

Tým prvým hráčom je Robert Fico. Iba hlupák nevidí, že je to najtalentovanejší politik v našich novodobých dejinách. Kľúčové veci v politike robil a robí lepšie, ako ostatní. Nuž a k tomu patrí aj to, že sa vo vhodnom okamihu tvári ako kresťan, potom pohladká neomarxistu po svojom boku, predraho nakúpi zastaralé americké stíhačky, a potom brojí proti USA. Pritom dobre vie, že nemá inú možnosť, ako s nimi pochodovať v jednom šíku. Nebojte sa, príde čas, keď to dá aj patrične najavo.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Druhým hráčom je Igor Matovič. Po zdanlivo vyhratej patrii urobil taktické i strategické chyby. Vytiahol však zo zálohy strelca a osadil na kľúčovú diagonálu. Dobrý ťah.

Neustrážil však dámu, ktorá zablúdila v rohu šachovnice, pretože uverila, že môže vyhrať partiu bez kráľa. Chyba, šach nie je o tom.

Aj Ficova dáma sa vybrala na výlet, ale na rozdiel od Igorovej dámy dobre vie, že kráľa na výhru potrebuje.

Aká figúra je Marián Kotleba?

Je to figúra strednej dôležitosti. Aj izolovaný kôň však v šachu pomáha vyhrávať partie.  

Novinkou je, že v rožku vyskakuje ďalší kôň, ktorý sa ešte nerozhodol, s kým bude hrať. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že si ho Fico postupne skrotí. Nie je to však také isté. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ak chce Igor Matovič vyhrať, mal by si viac všímať jeho vzrastajúce percentá a zariadiť sa podľa toho. 

Meno nového koňa je Milan Uhrík.

V strednej hre ide najmä o to, kto ovládne cenrálnu časť šachovnice. V politike sú to námestia. To vedel aj Mussolini.

V šachu však rozhoduje koncovka. Ešte bude zábava, priatelia.

Vladimír Seman

Vladimír Seman

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  338x

V televíznej oblasti pôsobím vyše 30 rokov, Vlastním súkromnú produkčnú spoločnosť seman.tv. Blogy vychádzajú z autorských televíznych materiálov a dopĺňajú ich. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu