Slovensko je 22. najúspešnejšie v boji s COVIDOM

Písmo: A- | A+

Chaos, totálne zlyhávanie, absolútna neschopnosť, ktorú zosobňuje najmä premiér Matovič. Takto hodnotí politická opozícia, „nezávislé médiá“ a často i pani prezidentka boj Slovenska s epidémiou COVID-u. Je to správny pohľad?

Medzinárodných porovnávaní je na internete dosť.

Pri zbežnom pohľade zistíte, že k najviac ohrozeným oblastiam patria krajiny na Pyrenejskom polostrove, celá Česká republika, Slovinsko a dosť premenlivo viaceré regióny v rôznych krajinách. Pochopiteľne, situácia sa rýchlo mení, a nie je ľahké urobiť naozaj reprezentatívny prieskum. Je to aj preto, lebo niektoré krajiny, napríklad vrátane Švajčiarska, relevantné údaje jednoducho zatajujú. Ktovie prečo?

Teraz späť k spomínanému porovnávaniu.

Toto je aktuálna štatistika, podľa medzinárodnej štúdie, zverejnenej zhruba pred mesiacom.

https://interactives.lowyinstitute.org/features/covid-performance/?fbclid=IwAR1kIOorph1C2-3cBzFQbMCUJjO_l8LLHxJ2cTfFy5z5JjQGeBG9nERy8vA#rankings.

Štúdia zohľadňuje viaceré ukazovatele, teda nielen celkový počet nakazených, či počet mŕtvych na počet obyvateľov. Sú to celkom sofistikované porovnávania, v ktorých je jeden kľúčový údaj. Tým je komplexné medzinárodné porovnanie krajiny.

Nuž a v tom je Slovensko 22. najúspešnejšou krajinou na svete.

Za nami je napr. Rakúsko (42.), Nemecko (55.), Francúzsko (73.) a všetky okolité krajiny. Také Česko sa do prehľadu ani nedostalo.

Môžete namietať, že mesiac je dosť dlhá doba, ale aj tak ide o jednu z najviac aktuálnych štatistík.

Vyplýva z nej, že ani zďaleka na tom nie sme až tak zle, ako to vykresľujú najmä tí, ktorí nedokážu prežuť výsledok posledných volieb.

Nuž a nakoniec sa ospravedlňujem všetkým, ktorí si myslia, že v nereagujem v diskusiách, lebo ich ignorujem, alebo, že mi došli argumenty. Je to iba preto, lebo mi pán ADMIN SME navždy odopreli právo zúčastňovať sa na diskusiách, lebo údajne propagujem „nejakú značku“. Akú, to som ešte nezistil. Zrejme takto pán ADMIN označili názory, ktoré sa nemusia vždy páčiť majiteľom SME. 

Skryť Zatvoriť reklamu