O cudzincovi

Porozprávam vám jednu rozprávku. Teda skôr horor. Nečítal som ju v knížke, nerozprávala mi ju stará mama na dobrú noc, no sám som zažil príbeh o cudzincovi bez domova a hlupom Vladovi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Kde bolo tam bolo, za jednými Karpatami a jedným Dunajom, bolo raz jedno kraľovstvo, ktoré sa volalo Presburg. V tomto královstve žilo veľa ľudí, detí, zvierat. Často toto kráľovstvo navštevovali aj poddaní iných královstiev, nakoľko bol Presburg v celom kraji známy svojími vyhlásenými hostinacami a zábavou.

I hlúpy Vlado spokojne nážival v tejto krajine. Aj keď v posledných rokoch často chodil na vandrovky do susednej krajiny rád sa vracial do svojho malého útulneho 13 poschodového domčeka.

Takto hlupy Vlado raz večer kráčal pod hradbami majestátneho hradu, sledoval hostince, sám sa v jednom osviežil zlatistým mokom a kráčal dalej. Zrazu vidí na zemi cudzinca.

- "Dobrý večer pane, je vam niečo, možem vam dako pomôcť? "
No cudzinec neragoval.

- "Haló pane, je vam niečo?"
Cudzinec stále nereagoval
- "Pane ako sa voláte? Čo sa vám stalo? Poďte zdvihem vás aspoň na lavičku."

Zvláštny to cudzinec. Lavú ruku a nohu mal bezvládnu, hlavu bez vlasov...Nálada viac než veselá . Tiež sa bol zabávať v hostinci. A určite nie v jednom.

- "Pane kde bývate? Máte kde spať?"
Tulák to bol. Chromy tulák, asi dáke vojnové zranenie z bojov.

- "Halo mestká polícia? Benko, stojim na Laurinskej...."

Došli zbrojnoši aj ošetrovateľov si zavolali... zatial si hlúpy Vlado vypočul smutný príbeh cudzinca. Ako mal ženu a deti. Dcéry žijuce v Českom královstve. Ako pricestoval ráno do Presburgu lebo mu tak niekto poradil. Ako chce fungovať, ako mu je ťažko, ako hľadá pomoc...

Hlúpy Vlado poďakoval za pomoc naložil cudzinca do voza naivne si myslel že pomohol a utekal do svojho domčúriku za svojim kocúrikom.

Rano to hlúpemu Vladovi nedalo a zistil si do ktorého špitalu má ísť za cudzincom. Aj špital našiel, aj sestričku našiel len cudzinca nie, ŽE MU NIČ NEBOLO...

Koniec.

Poďakovanie a obsadenie:

Ďakujem ochotnej hliadke Mestskej polície v Bratislave (mená nemám), posádke Záchrannej zdravotnej služby Live Star Emergency s pezinskou ŠPZ (nie som si istý názvom) a 2 slovom dvom náhodným spoluobčanom, ktorí aspoň prejavili ochotu pomôcť. Škoda, že to všetko vyšlo na zmar a máme v Bratislave ďalšieho bezdomovca.

PS: Keby niekto náhodou videl v Bratislave na korze pána v dôchodkovo veku, v šedom kabáte, s šedou taškou, plešatý , lava polovica tela bezvládna po mozgovej poražke, prosim dajte mi vedieť. Viem ako mu pomôcť a skontaktovať jeho rodinu. Ďakujem.


vlado benko

vlado benko

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

jednou nohou bakalar (musim dopisat Bc pracu) FMK UTB Zlín, čo musí všetko vedieť, vidieť a skúsiť... s životným heslom JUST DO IT Zoznam autorových rubrík:  rodinkaUlica

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu