Anjel

V živote každého človeka je niekto, kto si "to" zaslúži. Čo je "to", to si zvolí každý sám, podľa vlastného úsudku. Človeku, ktorý si zaslúži moje "to" je venované nasledovné:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Anjel nemusí žiť v nebi a nemusí mať ani krídla a poletovať v oblakoch. Anjel totiž sedí teraz predo mnou...

Bez otáľania mi podala svoju ruku. Zobrala som ju do dlane - mäkkú, jemnú, hebkú ruku. Pobozkala som ju a telom mi prešli zimomriavky. Sladké spomienky opantali moju myseľ. Ich dotyk roztúžil celé moje telo. Moja pokožka opäť pocítila ruky, ktoré ju kedysi hladili, keď som za ňou prišla a povedala: „Škrabkaj ma po chrbátiku.“

Ruky, ktoré umývali moje malé telíčko. Boli také jemné, až ich bolo ťažké rozoznať od vody. Ľahkými pohybmi mi roztierali a zas zmývali mydlo z tela. Potom ma zabalili do voňavého, teplého uteráka, ktorý čakal na mňa prevesený cez radiátor a celú ma vyutierali. Teplé, jemné ruky plné lásky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Oči mi padli na jej vlasy. Boli krátke a sivé, a hebké ako všetko, čo patrilo jej. Pamätám sa, ako mi hovorievala, keď som bola malá: „Monka, poď mi dať dole natáčky!“ Poctená takou veľkou úlohou som odskackala od bábik a odmotávala som natáčky. Hádzala som ich do vrecka a každá pri páde zacvendžala. Pritom som cítila vôňu jej vlasov. Vôňu žihľavového šampónu a tužidla. A ona v zrkadle sledovala ako mi to ide, aká som šikovná. Pod každým jej sladkým pohľadom sa moje ruky menili na tie najšikovnejšie ruky na svete. Bola som na seba hrdá a jej oči prezrádzali, že i ona bola na mňa pyšná.

Jej oči! Krajších na svete niet! Pozrela som do nich. Nikdy neodvrátila pohľad. Azda ak ju niečo trápilo a chcela ma ušetriť svojho žiaľu, no vtedy som vždy vedela, čo sa deje. No vedela som tiež, že keď som tam ja, jej oči opäť zažiaria šťastím. Pozrela na mňa. Jej pohľad bol mäkký, plný lásky a nehy. Boli to práve tieto dve sivé oči, v ktorých som vždy našla porozumenie. Tieto oči sú mojou matkou.

SkryťVypnúť reklamu

Za tie roky sa okolo nich vytvorili tisíce cestičiek vyrytých životom, no všetky jej svedčia. Všetky do jednej sú na nej krásne. Vedú k nosu - roztomilý, zemiačik sediaci v strede jej tváre. Pod ním sa ukrývajú pery. Milujem ich! Lemujú ústa, ktoré mi hovorievali tie najsladšie slová. Spievali mi vanilkové uspávanky a čítali rozprávky. Hovorievali o tom, čo ich trápi a radili mi, keď niečo trápilo mňa. Rady, ktoré ma neraz zachránili. Boli múdre a naplnili môj život. Ale to nebola jediná krása, ktorú dokázali. Pri každom príchode ma bozkali na líčko. A pri každom odchode bolo mojim perám dovolené ich bozkať. Vždy mali chuť jablkového koláča, Vianoc a stromčeka alebo narodeninovej torty.

SkryťVypnúť reklamu

Dokázali vyčariť okúzľujúci úsmev. Pri každom jej úsmeve nachádzala moja duša kúsok pokoja, ktorý mi ponúkali. S každým úsmevom pomíňali moje problémy a zdali sa mi všedné, lebo je tu niečo, čo zohrieva moju dušu.

Zobrala som do ruky i jej druhú ruku a opäť som sa zahľadela do tých láskyplných očí. „Ľúbim ťa,“ povedala som, „ľúbim ťa najviac na svete. Si mojím anjelom strážnym a tvojimi krídlami je tvoja duša!“ Rozplakala som sa. A rozplakali sa i tie najkrajšie oči sveta. Oči, ktoré patria mojej starkej.

Monika Vlhová

Monika Vlhová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Môj život je naplnený láskou a mojou filozofiou je, správať sa k ľuďom tak, ako chcem, aby sa oni správali ku mne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu