Zlé, zlé ubytovanie a služby - Štrbské Pleso, Vysoké Tatry

Skalka alebo Štrbské Pleso ponúkajú počas celej zimy dostatok snehu pre beh na lyžiach alebo lyžovačku. Oproti zahraničiu je to síce neporovnateľné či už dĺžkami tratí alebo službami. Ak by malo rozhodnúť len toto, tak by som si určite vybral na predĺžený víkend na bežkách Rakúsko a najlepšiu lyžovačku či už kvalitou tratí, služieb a prírodou som zažil v Taliansku. Tento víkend som potreboval v regióne pod Tatrami vybaviť niekoľko vecí a tak bola by škoda nespojiť to s predĺženým víkendom v horách a prírode. V Bratislave poriadnu zimu už niekoľko rokov nemáme. A tak hurá na hory si poriadne zatrénovať a užiť snehu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)
Zasnežené Vysoké Tatry
Zasnežené Vysoké Tatry (zdroj: Karol Voltemár)


Ubytovanie sme začali riešiť dva týždne v pred. Nemal som sa tomu veľmi čas venovať, čo bola chyba ako sa neskôr ukázalo. Všade bolo ubytovanie obsadené, ale na jednom čísle nám odporučili nejaké iné telefónne číslo, kde vraj majú voľné. Nakoniec sme sa ubytovali cez telefón v apartmánoch Kosodrevina, ktoré boli relatívne blízko centra a bežeckých tratí. Na stránke na internete www.tatry-strbskepleso.sk vyzerali byť v pohode. Stavba ešte z obdobia socializmu, ktorej časť niekto prenajíma. Cena bola podľa mňa vysoká, ale inú možnosť sme veľmi nemali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Štandardne sme zaslali zálohu za cenu ubytovania na 5 nocí. O pár dní volali, že im platba nedošla. Poslali sme potvrdenie mailom. Ten im tiež nedošiel. Nakoniec bol problém v tom, že im nejde internet. Takže nevedeli či sme im zálohu uhradili alebo nie. Na stránke písali, že pred príchodom stačí 15 minút zavolať. Potvrdili to aj telefónom pri objednávke. Volali sme 30 minút pred príchodom o 13:30. Prekvapená pani na druhej strane linky vraví: "Som v Štrbe a pozriem, kedy mi ide električka.". Dohodli sme sa na 15:30. Slnko je len do 16:30. V pohode sme sa prezliekli pred budovou a išli pobehať okolo jazera. Začalo snežiť a vrátili sme sa k ubytovaniu.

SkryťVypnúť reklamu


Pani tam už bola. Vyniesli sme batožinu na izbu a vypisovali nejaké papiere. Spýtal som sa: "Sme tu do pondelka a vlak nám ide až 18:52, mohli by sme si nechať veci na izbe alebo sa dajú niekde zamknúť?" Odpoveď bola nie. Samozrejme s ňou aj množstvo "nepriestrelných" argumentov, že ubytovanie treba vyprázdniť do 10:00, že potrebuje upratať izbu pre ďalších ubytovaných. V budove nie je ani miestnosť, kde by sme si mohli veci zamknúť. To bola odpoveď na otázku, či sa nedajú veci niekde v budove odložiť. Pani nezabudla dodať, nech necháme kľúče vo dverách ak náhodou budeme odchádzať skôr. To by dávalo zmysel. Mohli by nám veci ukradnúť a ešte by ona bola za to zodpovedná. Maximálna neochota. Nakoniec sme sa dozvedeli, že si môžeme dať batožinu na stanicu za 1,50 EUR za kus. Bohužiaľ celé to bolo inak.

SkryťVypnúť reklamu


V pondelok sme odchádzali o 10:15. V apartmánoch nikoho neubytovávali a ani našu izbu neupratovali. Veď je pondelok a žiadnu návštevu pravdepodoben nemajú. Cez víkend bolo poloprázdno, tak v pondelok nebude plno. Samozrejme je nástup na nové ubytovanie o 14:00 a tak aj keby bolo plno sme mohli veci nachať zamknuté v kabinete, kde sa vypisujú papiere a o 14 tej si pre veci prísť. Riešení a možností bolo veľa, ale ochota žiadna. Pani, ktorá ma apartmány a ubytovávanie hostí na starosti si ani to málo práce čo má neváži a je maximálne neochotná. Je nanič mať stránku, ktorú ľudia nájdu na google a platiť reklamu, keď služby a ubytovanie nedokážu presvedčiť zákazníka, aby sa vrátil. Ak by kdekoľvek nevedeli používať email, internet, nedokázali plniť termíny a hlavne vyjsť v ústrety zákazníkovi s drobnosťou akou je uschovanie batožiny počas dňa, tak by skrachovali. Prajem to aj prevádzkovateľovi www.tatry-strbskepleso.sk, lebo takto sa dobré meno Tatrám a regiónu nerobí. Určite by som tu už neubytoval. Snáď v ostatných možnostiach ubytovania na stránke to nefunguje rovnako. Toto je len jeden z príkladov, prečo na Slovensku turistický ruch nefunguje. Takáto maličkosť s uschovaním batožiny vie potešiť hlavne, ak je slnečný deň v krásnej zimnej Tatranskej prírode.

SkryťVypnúť reklamu


Našťastie sú prevádzky, kde to funguje. V penzióne a reštaurácii Furkotka nám nechali veci a mohli sme si vychutnať slnečný deň na bežkách. Samozrejme netreba si nechať pokaziť náladu. V Tatrách bolo krásne a konečne som po dlhej dobe videl sneh. Užil som si bežky a poriadne sa zničil. Tri dni husto snežilo a v tomto extrémnom počasí som otestoval nové Sportful cyklistické rukavice, s využitím aj na bežky. Najbližšie preverím vybavenie na cestu okolo sveta v marci, na cykloturistike v Slovinsku.

Fotky

Občas chcelo aj slnko vykuknúť
Občas chcelo aj slnko vykuknúť 
Testovanie nových rukavíc v hustom snežení
Testovanie nových rukavíc v hustom snežení 
Vyšlo slnko a naskytol sa krásny pohľad na zasnežené tatranské kopce
Vyšlo slnko a naskytol sa krásny pohľad na zasnežené tatranské kopce 
Bežecké trate
Bežecké trate 
Výhľad na Nízke Tatry a rúbanisko
Výhľad na Nízke Tatry a rúbanisko 
Karol Voltemár

Karol Voltemár

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strávil som viac ako 41 mesiacov na ceste okolo sveta na bicykli. Venujem sa aktívne cyklistike, cestovaniu a foteniu. Pracujem v oblasti internetu a marketingu - online marketingová agentúra Madviso a blogujem na osobnom blogu Voltemar.sk. Máme zopár online magazínov. Máme malú predajňu Lulubee a e-shop s oblečením na cyklistiku a šport Trenujeme. Prevádzkujeme platformu pre e-shop na prenájom. Zoznam autorových rubrík:  ŠportSpoločnosťZdravieCesta okolo sveta na bicykliCestovanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu