Prichádza čas hrdých slovákov! Aspoň na chvíľu ...

Zimná olympiáda v Soči sa nezadržateľne blíži. Na nej sa zúčastnia aj zástupcovia Slovenska, ktorí budú reprezentvať seba a krajinu. Najviac rezonuje na Slovensku hokej, ktorý je najobľúbenejšia slovenská disciplína. Tá vždy či už na majstrovstvách sveta alebo predchádzajúcich olympijských vystúpeniach prilákala najviac fanúšikov a dokázala zjednotiť národ ako nikto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Plné námestia, skandovanie a patričná hrdosť na Slovensko, keď sme záskali titul alebo dobré umiestnenie v tvrdej konkurencii. Už horšie to je, keď sa nedarí. Vždy nájdeme nejakého vinníka nášho neúspechu a potom to bude v poriadku.

Škoda, že naša hrdosť sa v iných oblastiach vytráca čiastočne alebo úplne. Prečo nás nedokáže zjednotiť, to čo sa nás dotýka najviac. Korupcia, ekonomická situácia v krajine, klamanie a kradnutie pomaly v priamom prenose s patričným výsmechom slovenskému občanovi. Človek sa až na tie správya informácie niekedy nemôže pozerať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kde ste boli ľudia, ked sa pretriasala Gorila?Prečo takmer všetci mlčia ak sa pretriasajú korupčné aféry akejkoľvek vlády? Ozve sa možno zopár blogerov, politikov, ktorí si prihrievajú polievočku, bez reálneho výsledku.

Kedy budeme hrdí na naše zdravotníctvo, školstvo, justíciu a nebodaj vládu? Tie priamo ovlpyvňujú kvalitu života každého z nás v tejto krajine. Nie nejaký hokej. Ak nevyberú Šatana do reprezentácie, zrazu sa ozývajú aj poslanci z euro parlamentu, ľudia a aj médiá. Mám pocit, že páni poslanci a ľudia by mali riešiť iné a to ďaleko závažnejšie problémy, ktoré Slovensko má.

To naozaj budeme hrdí len na tých našich hokejistov? A naďalej sa pritom necháme okrádať štátom, ktorý nás pod rôznymi hrozbami žmýka. Úprimne, za ktoré služby štátu by ste reálne dnes chceli platiť, ak by ste si ich mohli vybrať na voľnom trhu?

SkryťVypnúť reklamu

Výška dlhu enormne stúpa a politici nezadlžujú len Slovensko, ale každého kto tu chce vyrásť, prežiť život, podnikať alebo pracovať a zostarnúť. Dlh jedného občana na Slovensku je 7 350 Eur. Nie je naozaj najvyšší čas zamyslieť sa, či všetky služby štátu naozaj potrebujeme.

Peter Sagan sa na nás usmieva z Facebooku. Čakajú ho prvé preteky v sezóne v Argentíne, kde reprezentuje seba, svoj tím a Slovensko. Tak, ako aj počas celého roku na cyklistických pretekoch. Tento rok sa mu to opäť podarilo a dostal ocenenie slovenský športovec roka a myslím, že si to naozaj zaslúži.

Peter na konci roku skritizoval Slovensko, že s cyklistikou nič nerobí a nepomáha jej rozvoju, aj napriek tomu aké úspechy žne. Žiaľ tak, to je aj v iných odvetviach, ktoré sú ďaleko dôležitejšie.

SkryťVypnúť reklamu

Oznámil, že sa sťahuje do Monaka, ktoré je na zozname daňových rajov. Skôr to vidím tak, čo mu bolo zapožičané, to vracia. A na jeho prípade môžeme, to čo má chuť urobiť väčšina z mladej generácie uspešných, ambicióznych a šikovných mladých ľudí prípade mladých slovenských firiem. A bude to tak na Slovensku, kým systém a ľudia nebudú vyháňať ľudí zo Slovenska.

O pár mesiacov sú prezidentské voľby, v ktorých sa rozhodne krajiny a rozhoduje sa aj o tom, že či ďalšie množstvo týchto ľudí a začínajúcich slovenských firiem bude zvažovať svoj odchod zo Slovenska. Väčšina staršej generácie, zaslepená a zmanipulovaná politickým marketingom, si myslí, že jej sa to netýka. Omyl!

SkryťVypnúť reklamu

Uspech krajiny kvality života v nej závisí aj na množstve firiem, mladých a šikovných ľudí, ktorí ťahajú ekonomiku a menšej korupcii, ktorá lineárne závisí od tých, ktorí o spoločných peniazoch rozhodujú. Teda tých čo si volíme v systéme, ktorý nefunguje a berie nám slobodu a zvyšuje vplyv korporácií. Tá sama nepríde a treba o ňu bojovať, aby sme mali byť v budúcnosti na čo hrdí.

Každý z nás by chcel dožiť slušne, bez problémov a solídnym zdravotníctvom. Štátom spravované tieto segment nefungujú a je na čase s týmto niečo robiť. Mali by si to uvedomiť aj politici, že aj na ich plat musí niekto zarobiť a oni to nie sú. Možno niečo vlastnou hlavou, ako bokovku, z našich daní.

Karol Voltemár

Karol Voltemár

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strávil som viac ako 41 mesiacov na ceste okolo sveta na bicykli. Venujem sa aktívne cyklistike, cestovaniu a foteniu. Pracujem v oblasti internetu a marketingu - online marketingová agentúra Madviso a blogujem na osobnom blogu Voltemar.sk. Máme zopár online magazínov. Máme malú predajňu Lulubee a e-shop s oblečením na cyklistiku a šport Trenujeme. Prevádzkujeme platformu pre e-shop na prenájom. Zoznam autorových rubrík:  ŠportSpoločnosťZdravieCesta okolo sveta na bicykliCestovanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu