reklama

Kresťanská prosperita

Kresťanská prosperita a ako to funguje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kresťanská prosperita a ako to funguje.

Mnoho kresťanov sa usiluje o prosperitu ako dôkaz Božej priazne, bo chudoba je Božia nepriazeň. Ich náboženskí vodcovia ich v tom podporujú a hovoria, že predpokladom úspechu je dávať desiatky cirkvi a potom Boh požehná ich zasievanie tj. podnikanie. Mnohým sa to nedarí a sú frustrovaní. Povedia im, že príčina je v tom, že nedali božie kráľovstvo na prvé miesto, alebo majú malú vieru. To je bludný kruh založený na stupňovaní výkonu až odpadnú od vyčerpania. Je to také "niečo za niečo" ty Bohu a Boh tebe - taký obchod.  Takto to však nefunguje. Bohu nejde o výkon a nepotrebuje vyčerpaných kresťanov, on je láska a z tejto pohnútky ako prvý dáva svojim dietkam aby boli radostné. Preto i mi dávajme z lásky a i pri podnikaní myslíme ako pomôcť druhým.  I apoštol Pavol šil stany a pracoval, aby nikomu nebol na ťarchu a nežiadal desiatky na svoju evanjelizačnú prácu, ale dával a mal z toho radosť. Prežíval to, že viac radosti je v dávaní ako primáni.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rob a dávaj podľa sily svojej viery a až to bude fungovať i spätne - bude ťa to i baviť. Môžeš s tým i počkať, až sa prejaví Boh a odpovie na tvoje modlitby a z ním daného bohatstva, pomôcť bratom Jakub 1:27 hlavne vdovám a sirotám.

Boh nedáva to čo si zmyslíš, ale čo potrebuješ, bo on najlepšie vie čo potrebuješ a bude zaujímavé sledovať jeho zásah.  Skús Boha a on sa prejaví ako milujúci Otec, ktorý sa nezištne stará o svoje deti tak, že budú radostné. Stvoriteľ nepotrebuje tvoje desiatky. Miluje však radostného darcu, z toho čo ti dal, bo i on je radostný darca.  Ak to radostne nemáš dať - radšej nedávaj, bolo by to pokrytectvo. Myslím ,že príslovie hovorí o tom, že máš posielať chlieb po vode bo vtedy, keď to budeš najviac potrebovať, pripláva i k tebe.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Záverom by som chcel povedať, že len vytrvalá každodenná práca pre druhých prinesie úspech i nám. Apoštol Pavol hovorí "bohatým v terajšom veku" , aby dobre činili, bohatli v dobrých skutkoch a boli štedrí a zdielní v   1.Timoteovi 6:17-19.  Teda, kresťan je len relatívne bohatý, bo keď má nadhodnotu, tak sa s ňou rôznymi spôsobmi zdieľa. O tom, že by to mal robiť formou desiatkov sa tu nehovorí. Skôr to záleží na ňom , ako ho vedie Boží duch, pretože on mu pomohol i bohatstvo nadobudnúť.  V 1. Tim.6:6 píše : A pravda veliký zisk je pobožnosť so spokojnosťou. To je cieľom bohatstva!

 

Emil Vondráček

Emil Vondráček

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  10x

som stredoškolsky vzdelaný, zaujímam sa o históriu, náboženstvo, filozofiu, architektúru, urbanizmus, rád cestujem i do zahraničia, som slobodný - bezdetný Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu