reklama

Kresťanská Sloboda

Vzťah s Bohom dáva človeku slobodu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Kresťanská Sloboda.

Čo je sloboda? Je to viera,láska,pravda  a kde je málo slobody, tam stráda i viera, láska, pravda. V liste 2. Korinťanom 3:17 je uvedené: Pán je Duch a kde je duch Pánov, tam je sloboda.

Náš vzťah s Bohom je založený na osobnom prístupe plnom lásky a tieto úmysly sŕdc odhalí Ježiš pri svojom príchode viď 1.Korinťanom 4:3. Ide o úprimnosť v láske a ak to tak nie je sú naše skutky márne. V 1.Kor. 13:2,3 píše, že keby som mal vieru, že by som aj vrchy prenášal a nemal lásky nie som ničím...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napomínanie apoštola Pavla nám ukazuje, čo nie je láska a čoho sa máme vyvarovať. Pozri 1. Kor.5:11 či Galaťanom 5:19-21.   Bratia v 1. storočí mali rôzne názory  napr. čo jesť   Rimanom 14:2,či robiť rozdiel medzi dňom a dňom Rim. 14:5. Pavol hovorí aby sme "nesúdili", ale veci riešili s láskou a porozumením  Rim. 14:13.

Boh sľubuje, že dá svoje zákony do našich myslí a napíše ich na naše srdcia  Židom 8:10. Sám Pán nás povedie v každodennom živote, aby sme sa správne rozhodli. Mi môžeme i klopítnuť,ale Pán nás zodvihne a skúška nás nakoniec posíli a to i vo vzťahu Bohom.  Napĺňajme sa duchom Gal. 5:22 ako je láska, radosť, pokoj, dobrotivosť, vernosť, krotkosť, zdržanlivosť a proti tomu niet zákona. V tom nám pomáha i Boží duch a potom sa telo stáva maličkým.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Áno sme milosťou spasení a je to Boží dar, ktorí primáme vierou viď Efežanom 2:8,9 a nie na základe dobrých či zlých skutkov - tie sú len následok charakteru človeka. Boh bude vnímať akým si sa stal po šľahaní životnými skúškami, či si plný lásky, viery a pravdy. Chcel by som zdôrazniť, že Boh nás bude súdiť zákonom slobody viď Jakub 2:12 tj. s láskou a milosťou.

Prímy Boží plán spásy vykonaný skrze jeho syna Ježiša a naplánovaný z lásky Otca k nám, aby sme nezahynuli ale mali veční život Ján 3:16.  Iste budú i takí, ktorí jeho volanie odmietnu. Snáď to budú tí čo viac milujú tmu a zlo, ako svetlo, lásku a pravdu.   Možno i takí, ktorí hlásajú humanizmus a prosperitu, ale bez BOHA.  To je prastará idea ešte od Lucifera, ktorý povedal Eve, že bez Boha im bude lepšie. Až sa ukáže, že títo nezvládnu situáciu a privedú Zem k skaze, zasiahne Boh, aby zachránil svojich verných, ktorí vedia, že bez neho to nejde. Potom budú môcť žiť v skutočnej slobode s jediným a pravým Bohom - Jahvem- a tvoriť s ním "rodinu" celú večnosť.

Emil Vondráček

Emil Vondráček

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  10x

som stredoškolsky vzdelaný, zaujímam sa o históriu, náboženstvo, filozofiu, architektúru, urbanizmus, rád cestujem i do zahraničia, som slobodný - bezdetný Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu