Najprv hľadajte Božie kráľovstvo.

Ako to je s tým Božím kráľovstvom!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Najprv  hľadajte Božie kráľovstvo.

Ako to je s tým Božím kráľovstvom.

Mnohí hovoria, že Božie kráľovstvo je prítomné medzi bratmi - kresťanmi, už tu na zemi. Keď bol p. Ježiš na zemi, potom bi bolo Božie kráľovstvo na zemi a predsa sa p. Ježiš modlí k Otcovi :... príď Tvoje kráľovstvo a nech sa deje Tvoja vôľa ako v nebi tak i na zemi.;        V Božom kráľovstve, ktoré má prísť na zem, sa bude diať Božia vôľa. Dnes sa to nedeje. Položme si otázku : Kedy sa to stane a ako to s tým Božím kráľovstvom je ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na úvod Boh vytvoril Adama a Evu a komunikoval s nimi v Edene. Mali sa množiť a premeniť celú zem na raj., teda ľudia sa mali tešiť z Božej prítomnosti. Tento plán bol narušený vzburou prvej dvojice. Boh sa však pôvodného zámeru nevzdal a prorokoval, viď 1. Mojžišovu 3:15 A položím nepriateľstvo medzi tebou a ženou a medzi tvojim semenom a jej semenom., ono ti rozdrti hlavu a ty mu rozdrtiš pätu. Semenom ženy bol Ježiš Kristus a tým, že nepodľahol zvodom Satana, nad nim zvíťazil a rozdrtil mu hlavu. Položil svoj život- Satan mu rozdrtil pätu- ako výkupné za hriech vzbury Adama a Evy i za naše hriechy.  Tým ho Boh ustanovil za kráľa, ktorý má vládnuť nad ľuďmi, ktorí v neho uverili 1000 rokov. Dnes kresťania očakávajú jeho druhý príchod a ustanovenie jeho vlády, ktorá odstráni Satana a jeho služobníkov tu na zemi. Táto vláda je v rukách p. Ježiša dovtedy, keď mu má byť všetko podrobené, vtedy sa i sám Syn podrobí tomu, ktorý mu bol všetko podrobil, aby bol Boh všetko vo všetkom - viď 1. Korinťanom 15 : 22-28 . Z toho je jasné, že na konci 1000 rokov svojho kraľovania Ježiš Kristus odovzdá všetku moc Otcovi. Naplní sa tak Boží plán, ako mal už s prvou dvojicou a On Boh bude opäť prítomný ľuďom.

SkryťVypnúť reklamu

Dokonca i boží vyvolení v nebesiach ako sväté mesto, Nový Jeruzalem, zostúpi od Boha z neba na zem ako nevesta svojmu mužovi viď Zjavenie 21:2. Kto tvorí to sväté mesto? Sú to tí, ktorí položili svoje životy za svedectvo Ježišovo a pre slovo Božie, ktorí sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali znamenie na svoje čelo ani svoju ruku a ožili a kraľovali s Kristom 1000 rokov. viď Zjavenie 20:4

Chcel by som zdôrazniť, že v nebesiach nebudú bezrozmerné davy, ale tí čo milovali p. Ježiša až za cenu smrti, respektíve úzky, len relatívne veľký okruh ľudí.

 

V prípade záujmu či otázok píšte na       empatickyyy@azet.sk

Emil Vondráček

Emil Vondráček

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  10x

som stredoškolsky vzdelaný, zaujímam sa o históriu, náboženstvo, filozofiu, architektúru, urbanizmus, rád cestujem i do zahraničia, som slobodný - bezdetný Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu