reklama

O čokoľvek prosíme !

O čokoľvek budete prosiť môjho Otca v mojom mene, dá Vám to.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

O čokoľvek prosíme !

O čokoľvek budete prosiť môjho Otca v mojom mene, dá Vám to.

Na základe tohto slova "čokoľvek" si viacerí kresťania myslia, alebo prajú aby zbohatli - tak chcú vyhrať v športke. Sú chorí a tak chcú byť zázračne uzdravení atď.

Na druhej strane si povedia na konci prosby "o čokoľvek" : staň sa Božia vôľa., Tak to celé odovzdajú Pánovi a potom , možno i fatalistický čakajú a v tom smere nič nekonajú.

Mnohí kresťania na základe toho slova "čokoľvek" možno zištne uverili v Boha. Teraz sa chcú presvedčiť, že keď to učiní o čo žiadajú i Bohu uveria. Je rozdiel uveriť v Boha - to robí i Satan. Uveriť Bohu, to urobil Abrahám, keď uveril Bohu a vyšiel z Uru Chaldejského.   Čaká, čakajú a nič. Boh nekoná a vyhodnotia to tak, že nie je, alebo je a o nich sa nezaujíma - vyjde to nastejno a Boha opustia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naopak, iní s Bohom niečo prežijú, ale nesplnilo to ich predstavy a tak si povedia : Boh si aj tak urobí čo chce.!   Áno Boh dáva to čo potrebujeme, bo on to najlepšie vie, nie to čo si vyfantazírujeme.

Ľudia chcú často zázrak, bez toho aby zmenili svoje správanie. To nesvedčí o úprimnosti.

Ale aj úprimne veriaci si niekedy povedia : Pane, Ty si ma opustil. Nepochybujme,  Jakub 1:6,7 píše:  "stále žiadaj vo viere a nepochybujte, inak sa nedomnievaj, že niečo dostaneš. " Jakub tu nehovorí o všetečných prianiach - tam nie je viera, ale prosil o múdrosť  viď Jak 1:5. Pripomína mi to kráľa Šalamúna, ktorý si pred bohatstvom, slávou vybral múdrosť a na základe toho to ostatné mu bolo pridané.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Áno. Boh naplní naše túžby, ale žiada i našu spoluprácu, aby vedel, že nám o to skutočne ide. Možno pracovať deň za dňom a Boh to požehná a mi môžeme i zbohatnúť. Si chorý : vo viere, že ti lekár pomôže ho navštív a Boh požehná jeho ruky.  Samozrejme, tak ako v 1. stor. pán Ježiš uzdravoval, tak to robí i dnes. Ak to bude potrebné Boh ťa i zázračne uzdraví. Nie je to však pravidlo. I apoštol Pavol mal "osteň v tele"  a predsa ho p. Ježiš neuzdravil i keď ho o to trikrát prosil. Povedal mu, že je dosť požehnaný a ten osteň mu mal pripomínať, aby bol pokorný. Timoteus mal žalúdočné problémy a Pavlova rada bola aby pil víno.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Záverom by som chcel povedať slovami p. Ježiša : "Najprv hľadajte Božie kráľovstvo a to ostatné Vám bude pridané." Kedysi Šalamún hľadal múdrosť a mi dnes najprv  Božie kráľovstvo. Čo to znamená - o tom neskôr.

 Apoštol Pavol v 1. Timoteovi 6:6 píše: " Pravda veliký zisk je pobožnosť so spokojnosťou." Ver tomu, že toto je najväčší  zisk a Ty ho v spolupráci s Božím duchom dosiahneš.

 

 

Emil Vondráček

Emil Vondráček

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  10x

som stredoškolsky vzdelaný, zaujímam sa o históriu, náboženstvo, filozofiu, architektúru, urbanizmus, rád cestujem i do zahraničia, som slobodný - bezdetný Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu