Comics Salon 2006 už o týždeň

Ako zaujímavo, podnetne a pritom oddychovo a zábavne využiť budúco-týždňový predĺžený víkend? V Bratislave sa uskutoční 3. ročník festivalu japonskej popkultúry, sci-fi a fantasy. Za malý poplatok sa môžete nechať uniesť do mnohých svetov. Jednotlivé aktivity budú rozdelené do samostatných salónov a prebiehať paralelne takže si každý určite nájde to svoje. V 11 sálach sa bude odohrávať rôznorodý program členený podľa jednotlivých 6 sekcií festivalu: Comics, Scifi fantasy, Japonsko, Filmy, Hry a Anime. Chýbať nebúde ani pútavý sprievodný program.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Comicsová sekcia uvedie zaujímavé prednášky o comicse, ako aj výstavu najlepších comicsových diel zo Slovenska a zahraničia. Záujemcovia sa môžu zapojiť do niekoľkohodinových workshopov vedených odborníkmi na kreslenie comicsov zo Slovenska, Čiech a Egypta.

Medzi hlavné sprievodné programy patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórii vlastný Comics & Manga, FanArt a Original Art. Herná sekcia ponúkne oficiálny turnaj Majstrovstvá Slovenska v PlayStation 2 2006, PC Cup, PSP Challenge, rôzne mini turnaje v Dance Dance Revolution, Buzz, Singstar, Eyetoy a samozrejme voľné hranie. Okrem hrania sa budú na mieste odohrávať odborné prednášky a besedy s hernými teoretikmi a vývojármi na tému hier a ich jednotlivých aspektov. Odohrajú sa premiery rôznych herných titulov a ukažky síl novej PlayStation 3.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Japonská kultúra sa predstaví rôznymi zaujímavými prednáškami o skladaní origami, o tradičných zvykoch, bojových umeniach kendo a iyaido, jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi a spisovateľmi a redakciou časopisu Fantázia. Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, StarGate, Star Trek, Battlestar Galactica a Babylon 5. A nakoniec sa uskutoćní súťaž o najlepšiu poviedku Comics Salónu. Fanúšikovia japonského comicsu sa opäť nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime a mangy v sekcii Anime Salón. Budú môcť prevetrať svoje schopnosti v AnimeQuize, kresliacich súťažiach a kostýmovaní.

SkryťVypnúť reklamu

Oddýchnuť si budete môcť v príjemnej čajovni. V tomto prostredí, podobne ako tam kde sa bude hovoriť o japonskej kultúre alebo Star Treku s vysokou pravdepodobnosťou stretnete aj mňa -a neverte zlým jazykom, že patrím ako atrakcia do sekcie hororu :-)

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu