Zima v kopci, teplo v tele a dážďovky na chodníku

Včera večer bola v Subclube akcia 100K 4ever. Napriek tomu, že v hradnom kopci bola riadna kosa, vo vnútri mi bolo dobre. Nebolo to červenou pečiatkou ktorú dávali na ruku pri vchode (a ktorú v úzkej, dlhej chodbe -temer tuneli- nebolo vidno lebo bola červená a tam je červené svetlo čím sa to zneguje), tá ostala na povrchu. Nebolo to ani prvou kapelou Ememvoodoopoka, žiaľ nie. Prsty, tlačítka a čojaviemčo ešte ďalšie v tom mal nepochybne aj zvukár, ktorý to nezvládol a v niektorých chvíľach zaliehalo v ušiach. Ale mohli ich vynechať, len toľko, dajme tomu, že sa tam nehodili, nič viac, nič menej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu
(zdroj: subclub.sk)

Atlantic Cable & Sleepy Brothers potom, tými to už bolo. Kanaďan Tyson Cosby, ktorý voľakedy fungoval v Prahe v Squall a traja doprovodní bratia z ktorých rozhodne nikto nebol ospalý. V tejto zostave boli dobrí a pripomínali (aj) Johna Calea. Texty na prvotine Darwin Avenue sú prinajmenšom pozoruhodné.
 
Okrem zimy tam bolo aj vlhko, nie len podlaha, ktorá asi bola na pive (sťa bažant na víne), ale aj steny, valená klenba. Pod ňou však o trochu neskôr spievala svoje básne Piussi zo skupiny Živé kvety. Má nový učes a sú ešte lepší ako naposledy . Mimo to, že boli krátki (i keď pridávali) boli všetko to ostatné v opačnom zmysle. Neostali na povrchu, pečiatka ostala na koži až do dnešného rána, oni sa dostali pod a ktovie dokedy ostanú.
   
Pršalo cestou tam, pršalo cestou späť a okrem pankáčov, ktorí nepochybne šli zo Zóny A v Randále som zaznamenal aj mimoriadny počet dážďoviek a tak som musel vážiť a zameriavať svoje kroky. Nestúpať na chodník len tak, hala-bala, ale opatrne klásť nohy v na silno zošnurovaných topánkach na zem. Rozväzujú sa mi, štatisticky vzaté každých 99 krokov sa mi buď ľavá, alebo pravá rozviaže, ale včera cestou domov nie, lebo som ich nezaväzoval. Logika by dávala, že ak neboli zaviazané, nemôžu sa rozviazať, ale také cynické to nie je: zaviazal ich niekto kto to vie.

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu