reklama

Príďte zapáliť sviečku na narodeninovej torte Guantánama!

Amnesty International vás všetkých pozýva na verejnú akciu organizovanú pri príležitosti šiesteho výročia prevozu prvých väzňov na Guantánamo, ktorej cieľom je žiadať okamžité zatvorenie väznice, k tomuto pozvaniu sa pripájam. Všetci účastníci zhromaždenia a okoloidúci budú môcť zapáliť sviečku na symbolickej torte na počesť „narodenín“ väznice.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (78)
Obrázok blogu

Kedy: v piatok, 11. januára 2008 o 15.00 h

Kde: Hviezdoslavovo námestie, Bratislava

Aktivisti budú okrem toho predčítavaťbásne z nedávno publikovanej zbierky, ktorej autormi sú väzni zGuantánama a tiež rozdávať pohľadnice adresované prezidentovi USA G.Bushovi, ktorými ho žiadajú o okamžité zatvorenie väznice.

Pozadie:
Pred šiestimi rokmi, 11. januára 2002, USA na svoju vojenskú základňuna kubánskom území v zálive Guantánamo previezli prvých väzňov. Nazačiatku ich väznili tajne, čo medzinárodné právo považuje za zločin.Až v máji 2006 USA zverejnili zoznam 759 celkovo zadržiavaných väzňov,pričom nie je zrejmé, či ide o úplný zoznam. Odsúdený bol dodnes ibajediný väzeň.

Amnesty International od vlády USA žiada, abyboli zadržiavaní na Guantáname okamžite prepustení alebo súdení vspravodlivých súdnych procesoch. Dôkazy získané mučením alebo neľudskýmzaobchádzaním nesmú byť prípustné. USA musia prepusteným zabezpečiťprimerané odškodnenie a rehabilitáciu, vrátane finančnej kompenzácie. -2980

Viac informácií o kampani Amnesty International „Zatvorte Guantánamo“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak ste sa nestihli zúčasniť osobne, môžete povedať NIE nelegálnemu zadržiavaniu vo „vojne proti terorizmu“ - podpíšte online petíciu !

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu