Rozkvitla

Išiel som na jeseň večer po ulici. Nepamätam si už kam, asi najskôr len tak a uvidel kvetinárstvo s veľkým nápisom: výpredaj likvidácia. A tam sme sa prvýkrát videli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Kto to kedy počul výpredaj v kvetinárstve? No, ale hej, keď ten obchod likvidujú tak sa musia zbaviť rastliniek. A toto bol posledný deň. Predavačka stála trochu smutne (chceli zlikvidovať i ňu?) medzi prázdniny regálmi. Kde tu nejaký kvetináč, miska, malé hrabličky, farebné igelitové sáčky s hnojivom a... strapatá hlava. Vtedy som ťa prvýkrát uvidel. Účes niečo medzi spevákom The Cure a kostýmom Freddieho Mercuryho v jednom klipe (v tom kde aj taká opica a hádžu sa banány). Kvetinka? No neviem, ale vzal som ťa domov, položil na stôl pod okno vedľa sošky a odvtedy sme spolu skoro každý deň.

Minulý týždeň sa niečo zmenilo, medzi lístkami sa objavil maly kornút. Najprv bledozelený, potom žlto-biely a biely. A teraz? Teraz sa na mňa pozeráš. Veľký biely kvet na zelenom tykadielku trčí hore nad strapatú hlavu. Áno, tykadlo, takmer ako Andoriánske, len tenšie a nie modré :-)

Videl som to vo filme Šimon kúzelník ( Simon mágus ): v Paríži zabili ministra a jeho vraha našli tak, že ho spoznala jeho pestovaná rastlina, to bol teda taký skôr strom. Keby ma niekto zabil spoznala by si ho?

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu