reklama

Rozkvitla

Išiel som na jeseň večer po ulici. Nepamätam si už kam, asi najskôr len tak a uvidel kvetinárstvo s veľkým nápisom: výpredaj likvidácia. A tam sme sa prvýkrát videli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Kto to kedy počul výpredaj v kvetinárstve? No, ale hej, keď ten obchod likvidujú tak sa musia zbaviť rastliniek. A toto bol posledný deň. Predavačka stála trochu smutne (chceli zlikvidovať i ňu?) medzi prázdniny regálmi. Kde tu nejaký kvetináč, miska, malé hrabličky, farebné igelitové sáčky s hnojivom a... strapatá hlava. Vtedy som ťa prvýkrát uvidel. Účes niečo medzi spevákom The Cure a kostýmom Freddieho Mercuryho v jednom klipe (v tom kde aj taká opica a hádžu sa banány). Kvetinka? No neviem, ale vzal som ťa domov, položil na stôl pod okno vedľa sošky a odvtedy sme spolu skoro každý deň.

Minulý týždeň sa niečo zmenilo, medzi lístkami sa objavil maly kornút. Najprv bledozelený, potom žlto-biely a biely. A teraz? Teraz sa na mňa pozeráš. Veľký biely kvet na zelenom tykadielku trčí hore nad strapatú hlavu. Áno, tykadlo, takmer ako Andoriánske, len tenšie a nie modré :-)

Videl som to vo filme Šimon kúzelník ( Simon mágus ): v Paríži zabili ministra a jeho vraha našli tak, že ho spoznala jeho pestovaná rastlina, to bol teda taký skôr strom. Keby ma niekto zabil spoznala by si ho?

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu