deň počítačov

28 máj je známy ako deň počítačov.  Základy počítačovej vedy položil anglický matematik Dr. Alan Mathison Turing. Prvý počítač mal oveľa väčšie rozmery ako majú počítače teraz. Vznikol v roku 1936. Slúžil človeku na pomoc pri výpočtoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Ešte pred desiatimi rokmi malo počítač iba niekoľko ľudí. Keď otec doniesol domov počítač bolo to niečo zvláštne, nové. Nepoužívali sme ho často, najviac na ňom pracoval otec.

Dnes však má počítač už každá rodina, niektorí určite aj viac ako jeden. V dnešnej dobe si život bez počítača nevieme ani predstaviť. Už to nie je stroj s hrubým, ťažkým monitorom. Doba pokročila a monitory sú ľahšie, užšie a počítače výkonnejšie.

Niekedy som mohla ísť s bratom na počítač na hodinu. No dnes je hodina málo. Už aj malým deťom dávame hry na počítači, pričom tam trávia viac hodín ako dospelí. Najlepšie by bolo, keby sme deti púšťali na počítač až od veku 7-8 rokov a vymedzili im zhruba tú hodinku, ale nie každý deň. Je potrebné dieťa zamestnať aj inak, aby sa z neho nestal malý gambler.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S počítačom a internetom si urýchľujeme našu prácu. Je nutné sledovať si čas, ako dlho trávime na tomto stroji. Prácu treba na chvíľu prerušiť a trochu sa prejsť, ponaťahovať svaly.

Kto nemá počítač, notebook vlastne ani neexistuje. Počítač je dobrý vynález, no netreba tráviť svoj čas len za ním. Veď  s ľuďmi je lepšia zábava naživo ako cez počítač.

Nikoleta Wellová

Nikoleta Wellová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka cirkevného gymnázia, baba, ktorá občas nevie, čo chce :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu