Taký je život

Často sa nám stáva, že sme na dne, zúfalý. Strácame chuť do života. Cítime sa prebytoční v tomto svete, nič nás nebaví.Takéto pocity nastávajú hlavne po strate blízkeho človeka- rozchode či smrti. Tieto pesimistické postoje ovplyvňujú náš život do väčšej hĺbky. Nezáleží nám na ničom, strácame nielen priateľov, ale aj samých seba. Je to obdobie života, ktorým si musí prejsť asi každý.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

 Niektorí sa oddajú alkoholu, drogám, no iní hľadajú náplň života v adrenalínových športoch. Sú aj takí, ktorí zostávajú so svojím smútkom doma alebo tí, ktorým sa úspešne darí skrývať svoje pocity.

Ako sa hovorí „Čas vylieči všetky rany“, no dôležité je tráviť čas so svojimi priateľmi. Hoci je malá nádej, že toho človeka rozveselia, ale stojí to za to. Človeka niekedy potešia aj maličkosti. Stačí malá pochvala, ísť sa niekam odreagovať, zabaviť. Osoba, ktorá je smutná a má depresiu, potrebuje prísť na iné myšlienky. Treba človeku dokázať, že na svete má svoje miesto. Miesto, ktoré nikto iný nedokáže nahradiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Smútok je jedným zo základných citov ,no ak to preháňame, prestane si nás okolie všímať. Život je krátky, netreba dlho stáť na jednom mieste. Treba sa odhodlať bežať ďalej či už pomalším, alebo rýchlejším tempom. Vždy sa totiž nájde aspoň jedna bytosť, ktorej na nás záleží, a ktorá by sa bez nás cítila osamotená. Každému niekto chýba, no nemôžeme sa zaoberať smútkom celý život. Pri dlhom trápení nám môžu ujsť najkrajšie okamihy života.

Nikoleta Wellová

Nikoleta Wellová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka cirkevného gymnázia, baba, ktorá občas nevie, čo chce :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu