Čriepky z NHL - 16.7.2006

V priebehu posledných dvoch týždňov prepukla v zámorí doslova horúčka hráčskych výmen a podpisovania zmlúv s voľnými hráčmi. S postupujúcim časom však veľkých mien voľných hráčov ubúda a intervaly medzi zaujímavými správami sa predlžujú. Jedna takáto správa prišla aj dnes - podľa informácií kanadských médií podpísal útočník Eric Lindros ročný kontrakt vo výške 1,5 milióna dolárov s klubom Dallas Stars. Ak sa Lindrosovi sezóna v Dallase vydarí, má dokonca šancu zarobiť si ďalší milión navyše.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Eric Lindros v drese Toronta
Eric Lindros v drese Toronta (zdroj: Eliot Shepard)

Dallas Stars údajne doslova prebili ponuku Lindrosovho pôvodného zamestnávateľa, Toronto Maple Leafs. Vedenie Toronta ponúklo Lindrosovi ročný kontrakt vo výške 750 tisíc dolárov. Veľký záujem o Lindrosa médiá pripisujú predovšetkým nedostatku skúsených centrov za dostupnú cenu na trhu. Klub, ktorý ho angažuje, sa však vždy vystavuje určitému riziku - Lindros v minulosti utrpel niekoľko vážnych otrasov mozgu a ďalší by mohol ukončiť minimálne jeho kariéru. V predchádzajúcej sezóne navyše pre zranenie zápästia odohral len 33 zápasov.

V krátkosti z iných klubov:

Bývalý brankár Toronta Maple Leafs Ed Belfour sa nakoniec s klubom Detroit Red Wings na zmluve nedohodol. Dôvodom podľa všetkého mali byť finančné podmienky zmluvy, predovšetkým výkonnostné bonusy. Belfour minulý týždeň absolvoval v Detroite fyzické testy, ktoré boli podmienkou pre ďalšie rokovania; 41-ročný brankár totiž v závere sezóny podstúpil operáciu chrbtice. Red Wings sa údajne nedohodli ani s Dominikom Hašekom, v posledných dňoch sa preto množia správy o tom, že majú záujem o získanie Jeana-Sebastiena Giguera z Anaheimu vrámci trojstrannej výmeny za účasti Montrealu Canadiens.

Detroit Red Wings patria aj medzi niekoľko klubov, ktoré sa vážne zaujímajú o angažovanie útočníka Ansona Cartera. Údajne sa obe strany už dohodli na finančných podmienkach, doteraz však nedošlo k dohode o dĺžke kontraktu - Carter má záujem o dlhodobý kontrakt, kým Detroit ponúka zmluvu na maximálne dva roky. V hre o Carterove služby však zostávajú aj jeho bývalí zamestnávatelia z Vancouveru a Los Angeles.

V posledných mesiacoch sa veľa hovorilo o prípadnom návrate veterána Marka Recchiho do Pittsburghu. Podľa informácií hráčskej asociácie NHLPA má však medzitým Recchi platný kontrakt so svojim posledným zamestnávateľom, Carolinou Hurricanes . Doteraz však Hurricanes podpísanie nového kontraktu oficiálne neoznámili.

Zaujímavosti o ďalších hráčoch:

Pavel Bure údajne pred časom absolvoval úspešnú operáciu kolena, kvôli ktorému ukončil svoju kariéru. Už 6 mesiacov vraj trénuje pod dohľadom kondičného trénera a uvažuje o návrate do NHL, ktorý by sa mohol uskutočniť do konca roka 2006.

Český obranca Jiří Fischer pred niekoľkými dňami údajne v Detroite absolvoval vyšetrenie u kardiológa. Dá sa predpokladať, že cieľom bolo zistiť, či je schopný pokračovať v aktívnej kariére. Fischer v novembri 2005 následkom nepravidelného srdečného rytmu skolaboval na striedačke počas zápasu a doteraz nie je jasné, či ešte niekedy bude môcť hrať hokej.Alexander Wirdzek

Alexander Wirdzek

Bloger 
  • Počet článkov:  117
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa byť sám sebou... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSúkromnéČriepky z NHLZápisky z ciestKultúra

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu