Duch svätý zostúpil na kajúcnikov

Písmo: A- | A+

Dnes „ kajúcnik “ rovná sa práskač. Je to idol dnešných vládnucich politikov. To nie je biblický kajúcnik, ale z amerického práva importovaný udavač, ktorý chce zachovať si beztrestnosť a stal sa Judášom.

Divadlo, ktoré občania denne sledujú v médiách, že politikom nie je nič sväté, je len dôsledok ich cieľa uchovať si mocenské postavenie. Voličmi do funkcie zvolení členovia vládnucich strán kydajú na svojich predchodcov, /ktorí robili to isté, keď boli pri moci/, aby znemožnili opozíciu, a tým očistili svoje antihumánne konanie. Neštítia sa prostredníctvom nimi dosadených vyšetrovateľov „ spracovať “ vyšetrovaných /ešte nie  obvinených/ k priznaniu sa k falošným a vymysleným obvineniam. Vedel by som to pochopiť , keď tak činia proti členom opozície, či predstaviteľom strán, ktoré boli pri moci pred nimi. Ale to, že tak konajú proti vlastným politikom či členom vlády a vládnym úradníkom, to považujem za farizejské a tragické.

Asociuje mi to päťdesiate roky minulého storočia, keď úlohou vyšetrovateľov  bolo sadistickým spôsobom prinútiť nevinných vyšetrovaných k priznaniu sa k činom, ktoré nespáchali. A potom skorumpovaní prokurátori navrhovali tresty smrti a bezcharakterní sudcovia ich odsudzovali k najťažším trestom. Odmena: výsluhové dôchodky.

Tragické pre náš národ je ale to, že ani vtedy, ani teraz nik nepožaduje ich postavenie mimo zákon. Bolo a je pre očistu jurisdikcie potrebné odhaliť tých, ktorí to od vyšetrovateľov vyžadujú. Tých, ktorí ich na to navádzajú. Treba odhaliť pôvodcov krívd - hlavných vinníkov. Lebo ryba smrdí od hlavy. Keď tak neučiníme, tak potom sme už blízko status quo, keď budeme ospravedlňovať takéto konanie. Či zmierime sa s ich konaním v zmysle toho, že: „Politikom nie je nič sväté !“

To je podstata rozdelenia spoločnosti na dve tábory. Na tých čo alibisticky ospravedlňujú takéto konanie a na nenávidených a zatracovaných, ktorí sa snažia dopátrať k pravde, resp. zabezpečiť zákonnosť pre všetkých. A odtiaľ je už ľahký krok k vytvoreniu klímy, že tí čo vládnu sú dobrí, a to aj napriek tomu, že korumpujú v túžbe po nezaslúženej odmene, spoločenskom postavení, či beztrestnosti a zachovaní si moci, majetkov a bohatstva.

My občania musíme trvať na tom, aby boli identifikovaní, tí ktorí naviedli kajúcnikov k obviňovaniu nevinných. To nie je kverulanstvo, to je morálna povinnosť vlády očistiť sa od ktorýmkoľvek členom vlády vymyslených a vyžadovaných obvinení.

Keď tak neurobia, tak platí to, čo som v záhlaví uviedol , že na kajúcnikov zostúpil Duch svätý. Keď orgánom činným v trestnom konaní sa nepodarí zabezpečiť dôkazy, tak obvinenie akejkoľvek osoby či subjektu je nezákonné.

Narvhovanie zrušenia paragrafu 363 Trestného poriadku , ako jediného nástroja nápravy krívd, musíme my občania považovať za zásah do spravodlivosti - do zákonnosti. A tí, čo to navrhujú sú práve šedé eminencie s maslom na hlave, ktoré sa chránia pred odhalením. Politici - členovia strán - sa nesmú vyjadrovať k činnosti súdov a prokuratúry, ktoré v demokratickej spoločnosti musia byť nezávislé.

Malo by nás zaujímať aj to, komu pomohol „dobrovoľný“ odchod z funkcie  policajného prezidenta Kovaříka. Komu zachránil výkon funkcie.

Občania, nezabúdajme, že ak sa hlásime k hodnotám právneho štátu, demokratického a zvrchovaného štátu zabezpečeného ústavou SR, musíme vyžadovať od politikov dodržiavanie ústavou zabezpečených pravidiel v spoločnosti. Lebo len vtedy, keď sa nielen občania, ale predovšetkým členovia štátnych orgánov budú správať v súlade s ústavou, len vtedy si zaslúžime  žiť v slobodnej a spravodlivej krajine, kde vládne zákon.

Skryť Zatvoriť reklamu