Hovädá v parlamente - či hrbatému je každý rovný čudný

Igor Matovič, minister financií, vyjadrujúc sa podľa neho slušne, konštatoval, že v našom parlamente máme hovädá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Expresívne a ad hoc sa vyjadrujúcemu politikovi chýba racionálne myslenie. Jeho konanie je determinované momentálnym emocionálnym impulzom, zväčša jeho vôľou neovládateľným. Zabúda však na to, že svojim vyjadrovaním si každý vystavuje vizitku sám. Keďže objavil po potkanoch v parlamente aj hovädá, plánuje požiadať ministra pôdohospodárstva  S.V. o pravidelné zásobovanie parlamentu senom, slamou, silážou i zabezpečením odvozu hnoja z jeho priestorov.

Jeho agresivita nachádza úrodnú pôdu medzi časťou občanov a je odrazom jeho neznášanlivosti. A potom sa čudujeme, že v spoločnosti postrádame toleranciu, či schopnosť počúvať iných. Lebo ryba vždy smrdí od hlavy. Keď si k tomu pridáme medzi občanmi dlhodobo prítomný a vládou či nikým neriešný strach a obavu z budúcnosti, tak nás nemôže prekvapiť slovenská extrémne polarizovaná spoločnosť, a to aj v elementárnych otázkach, pri ktorých by sme to neočakávali. Ľudia strácajú rozum a ovláda ich nenávisť. Igor Matovič  i ďalší politici , im dávajú negatívny príklad. /Vety o sviniach na ktoré sa varí voda/. Ministri, poslanci, členovia vládnucich strán mali by ísť pozitívnym príkladom pre všetkých občanov, ale predovšetkým mládeži. Mali by im ukazovať svoju slušnú stránku. Žiaľ, musím konštatovať, že mnohí ju nemajú, či vôbec nepoznajú. A preto sa väčšina našich politikov správa sprosto a trápne. Zabúdajú však, že kto seje vietor, bude žať búrku. Máme však takých členov vlády či poslancov akých si ich zaslúžime, resp. takých, akých sme si zvolili.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre naše spoločenské vzťahy sú ale typické nezmieriteľné protirečenia, t.j. nepriateľské vzťahy tried, sociálnych skupín a síl. Naši politici si nechcú pripustiť , že sa to deje na základe vykorisťovania más ponúkajúcich pracovnú silu. Politici a s nimi spriaznení politológovia sa snažia nenávisť, ktorá sa v našej spoločnosti udomácnila odôvodňovať závisťou  Slovákov /Sulík pri jeho austrálskej farme/, ako našou typickou vlastnosťou, od ktorej je už blízko ku nenávisti . Či sa im to páči, alebo nepáči, tieto vzťahy sa budú čím ďalej tým viac vyostrovať. Budú viesť k regionálnym konfliktom až porastú do ostrého konfliktu. Tento konflikt sa môže riešiť jedine v konkrétnych historických podmienkach boja dvoch tried. Je možné ho dočasne riešiť  sociálnymi opatreniami, ktoré však len oddialia jeho konečné riešenie. Snaha odôvodniť túto narastajúcu nenávisť epidémiou Covidu 19 - ako jej dôsledok - je len aktom naivnosti, či nevedomosti. Nepoznanie objektívne pôsobiacich zákonnitostí aj tak vedie k narastaniu triednych protirečení. Je to boj pokrokového proti zaostalému , ktorý je odrazom túžby más žiť lepšie na primeranej životnej úrovni, u väčšiny na takej úrovni, ako žijú príslušníci vládnucej buržoáznej triedy. A tento boj nemá nič spoločné so závisťou Slovákov.

Skryť Vypnúť reklamu

A pre tých, ktorí túto nenávisť odôvodňujú Covidom 19, jednoduchá, ale účinná rada: Zrušte LOCKDOWN pre očkovaných - dajte im maximálne možnosti žiť a pracovať v normálnom živote. A uvidíte, že bez lotérií či 500 eurových poukážok sa dajú zaočkovať všetci. Samozrejme za predpokladu, že si nezaočkovaní budú za povinné testovanie  musieť platiť.

A ešte jedna rada pre pána premiéra Hegera: Nedovoľte už Igorovi Matovičovi, aby sa staral do agendy, či kompetencií iných ministrov. Dbajte na to, aby si plnil povinnosti vyplývajúce mu z jeho funkcie ministra financií.

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  42x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu