Keby ľudia žili v skromnosti, tak na Zemi by bolo pre všetkých dostatok všetkého.

Ľudstvo sa musí uberať cestou mieru, vzájomnej solidarity, úcty a nezištnej pomoci.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Poviete si, že nič nové nepovedali. No práve v súčasných tragických dňoch, keď rinčia zbrane, trpia a zomierajú nevinní ľudia, sú tieto humánne myšlienky hrádzou proti vojne. Pochybujem však, že tento ich rezultát budú akceptovať imperiálne mocnosti, ktorých správanie je jednoznačne závislé na vojensko-priemyselnom komplexe - na jastraboch. Veď najväčšími vojnovými štváčmi, okrem nich sú aj ľudia z politiky a médií. Mnohí sú proti uvoľňovaniu napätia a prispievajú maximálne k vyostrovaniu konfliktu až do roviny hraničiacej so šovinizmom a revanšizmom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veď aj samotný náš premiér na samite lídrov EÚ deklaroval, že „ si vie predstaviť odstrihnutie sa EÚ od ruských energetických zdrojov, s cieľom dosiahnuť energetickú nezávislosť  Európy od Ruska. " A to bez ohľadu na to, že takéto jeho návrhy by boli pre ekonomiku EÚ a predovšetkým Slovenskej republiky likvidačné. Znamenajúce pre obyvateľstvo katastrofálne dlhodobé zhoršenie životnej úrovne. Slovensko je závislé 85 percent od ruského plynu a 100 percent závislé od  ruskej ropy. Taktiež závislé aj od dodávok paliva pre atómové elektrárne, od železnej rudy, uhlia, pšenice i ďalších komodít. Zastavenie importu by spôsobilo ničivé dôsledky a náš hospodársky kolaps. Slovenská obchodná a priemyselná komora / SOPK/ a Klub 500, žiadajú aby SR nepodporila tieto Hegerové neuvážené návrhy v EÚ. Pán premiér zabudol na to, že veľkosť politika rastie tou mierou, akou sa usiluje rozmnožiť blaho národa, ktorého je premiérom. Tieto jeho kacírske návrhy sú v rozpore z komuniké z návštevy u pápeža. Sú v rozpore s kresťanským učením  :  „ Miluj svojho blížneho, ako seba samého !“. Pán premiér podceňuje realitu, keď dlhodobo neriešené problémy ľudí zoslabujú ich dôveru v štát a v spoločenské zriadenie v ktorom žijú, pracujú a chcú žiť na dôchodku. To je tá pravá príčina narastania napätia, nenávisti a odporu. A práve v našej silne polarizovanej spoločnosti, ktorá má veľké hospodárske problémy a veľkú frustráciu obyvateľov, narastá túžba po zvrhnutí vlády. A občan, ktorý to v dobrej mysli vyjadrí, je klasifikovaný ako nepriateľ vlády a tým aj štátu. Príčinou tohto stavu je to, že úzka špička občanov žijúcich v blahobyte osobitne politikov, nie je schopná ani ochotná riešiť problémy občanov. Sýty hladnému neverí. To, že vo vysokej politike nemáme čestných, demokraticky zmýšľajúcich odborníkov je príčinou marazmu, v ktorom sa nachádza naša spoločnosť. Ich život v nezaslúženom blahobyte a jeho dôsledok : ich amorálnosť , pokrytectvo a neschopnosť viesť štát. Vládnuci politici a nimi dosadení vládni úradníci, presiaknutí papalášizmom, zhýčkaní a rozmaznaní, nie sú schopní reálne analyzovať stav spoločnosti, v ktorom žije väčšina občanov a už vôbec nie riešiť ich problémy z hľadiska ich priority či  národnosti. Boháč sa dobrovoľne nevzdá bohatstva v prospech chudáka, lebo si ho užíva. Chýba mu empatia i ľudskosť voči vlastným občanom , ktorí to najviac potrebujú. Tento antagonizmus je objektívne i subjektívne daný. Zámožnému vládnemu papalášovi , voziacemu sa v státisícových štátnych limuzínach s frajerkami, pokrývajúcimi sa exkluzivitou a luxusom, čerta záleží na chudobnom občanovi, na ktorého dopadli zdražené potraviny, nárast energií, nedostatočná a nedôstojná zdravotná a sociálna starostlivosť. A to komunistickým papalášom vytýkajú vozenie sa v 613-kach.

SkryťVypnúť reklamu

Ich extravagantná životná úroveň je pre nich samozrejmá, je však neprimeraná a nezaslúžená. Je udržiavaná len na úkor väčšiny občanov, ktorým musí stačiť existenčné životné minimum či odkaz na charitu. Nie som vyznávačom rovnosti. Rozdiely boli a musia byť. Ale to čo sa deje v tomto chudobnom štáte, je pre vládnucu buržoáznu triedu neprimerané, nezaslúžené a antihumánne. Je to právne postihnuteľné - trestné.

Súhlasím s pani prezidentkou Zuzanou Čapútovou, ktorá povedala :Koaliční partneri si hádžu pod nohy polená a potkýna sa na nich celá krajina!                                                 

SkryťVypnúť reklamu

Víťazoslav Würschner, zaslúžilý pracovník kultúry

 

  

 

 

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  47x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu