reklama

Zasadá kabinet - chráňte si zdravie a majetky!

84% občanov SR nedôveruje vláde, že vie nájsť nejaké riešenia nekontrolovanej inflácie a stúpajúcich cien energií.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Tomáš Druker doporučuje občanom,  že „Ak  sa tu niekomu nepáči, nech ide žiť do Ruska“. Igor Matovič „Vy držte hubu a krok!" A Mária Kolíková arogantne chcela presadiť zákon, ktorým by bolo možno odsúdiť občanov s iným než ich názorom na niekoľko rokov straty slobody.

To sú tri príklady novodobej formy antidemokracie chápanej a presadzovanej vládnucou garnitúrou. A pre to sa nečudujte, keď som zvolil do mojej úvahy citát, ktorý vyjadruje obavy občanov z ich vládnutia. Vyjadrujú to aj percentá občanmi pridelenej nedôvery vláde. Musíme si zvykať, že po zasadnutí kabinetu a nimi prijatých opatrení, nariadení, zákonov či dlhodobých riešení krízových situácií v štáte budeme mať obavy o svoje zdravie či majetky. Dokazujú to aj sústavné protesty občanov, odborníkov na nimi navrhované zmeny a zákony.
Spomeniem len niektoré z posledných dní:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

-  vysoké školy, akademické senáty proti novele zákona

-  dopravcovia a ich blokády

-  poľnohospodári, chovatelia hospodárskych zvierat

-  sudcovia, advokátska komora proti reforme justície, ohrozuje ich M.K. navrhovaná  „Súdna mapa“

-  zdravotníci, proti vládou navrhovanej reformy zdravotníctva

-  odborníci sú aj proti navrhovaným úpravám v stavebnom zákone

- pamiatkári chápu navrhované zmeny ako likvidáciu obnovy  a ochrany pamiatok či

   likvidáciu pamiatkových ústavov a správ

-  ťahanice o slovenské včely chápané ako pokusy o   likvidáciu včelstiev a včelárov

-  hydinárom rastú neúnosné výrobné náklady

SkryťVypnúť reklamu
reklama

-  protesty proti navrhovaným zmenám v ochrane prírody a chránených území

-  prostesty zachranárov.

 

To sú len niektoré, ktoré vyvolala vláda v poslednom období. K nim si musíme priradiť aj arogantné vystúpenie premiéra Hegera na adresu seniorov. Na ich oprávnené požiadavky konštatoval , že už dostali trinásty dôchodok a 300 eur za očkovanie, že to nám musí stačiť. Skutočnosť: Všetci vieme, že trinásty dôchodok Matovičovi ihneď po nastúpení zrušili a dali nám v novembri 2021 180 eur - aspoň mne - a zvýšili mi pre rok 2022 dôchodok o 7 eur. Príspevok za očkovanie som nedostal, a to aj napriek tomu, že som na predvolanie tretíkrát očkovaný 15.novembra 2021.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najväčšie trieštenie spoločnosti vyvolala „Obranná dohoda Slovenska a USA“. Podľa nej ozbrojené sily USA môžu využívať zariadenia v Kuchyni a Sliači ale i né dohodnuté zariadenia a priestory na výcvik, cvičenia, manévre, tranzit, ubytovanie personálu a rozmiestňovanie síl. Neprináleží mi vyjadrovať sa k obsahu dohody, ale nedá mi, aby som nevyjadril svoj názor k tomu, čo sa deje okolo Ukrajiny, s ktorou súvisí aj táto dohoda.

Po druhej svetovej vojne sme USA chápali a oslavovali ako víťaza nad fašizmom. Táto krajina počas nej pritúlila desaťtisíce utečencov pred genocídou. Stala sa symbolom slobody a demokracie. Ale s pribudajúcimi desaťročiami sa tento jej humánny kult postupne oslaboval. Bol to dôsledok jej svetovej imperiálnej politiky, ktorou sa riadi do dnes. Americká diplomacia pozná iba dve polohy - alebo sa pripravuje na násilenstvo, alebo ho očakáva.. Zriedkakedy je to aj čosi medzi tým. A s tým súvisí aj rozmáhajúci sa celosvetový antiamerikanizmus. Je to dôsledok nimi vedených  regionálnych vojen a napadnutí slobodných štátov po celom svete. Kde po 2. svetovej vojne vkročila americká armáda, všade to skončilo vraždením a ničením. Zanechali zbombardovanú, spálenú krajinu. Ich cieľom bolo rozvrátiť ekonomiku a zlikvidovať ich model usporiadania spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

USA sa v posledných desaťročiach vžili do pozície svetového žandára. V súlade s ich doktrínou o usporiadanie sveta podľa ich modelu, zneužili túžbu Ukrajincov po nezávislom štáte. Využili Ukrajinu ako trójskeho koňa proti Rusku. Poslúžili im k tomu NATO, krajiny východnej Európy, ktoré majú svoje historické skúsenosti s rozpínavosťou cárskeho, sovietskeho i terajšieho Ruska.

V zmysle zásady „Rozdeľuj a panuj!“ je Európa rozdelená na proamerickú a proruskú. Dopustili sa najväčšej chyby  /aj naša vládna garnitúra/, s ktorou pristupujú ku každému svojmu návrhu i riešeniu, že demagogicky presadzujú len svoj názor, ktorý považujú za jedine správny. Hlásajú : „ Že ich pravda zvíťazí!“. V tom spočíva tragický dôsledok takejto svetovej i našej politiky. Neberú na zreteľ, že aj Rusko z historického hľadiska má žiaľ tragickú skúsenosť s európskou západnou kresťanskou civilizáciou. Vpád  Napoleona i Hitlera ich empíriu rozvinul do vysokého stupňa vlastenectva. Po tretíkrát nesmeli dopustiť opakovanie sa tragickej histórie.

My, Európania si musíme uvedomiť, že stabilita Európy, Európskej únie i sveta neexistuje bez Ruska. Každý reálne mysliaci človek vedel, že rozduchávanie hystérie okolo Ukrajiny a Ruska, obsadzovanie východnej hranice EÚ silami NATO a predovšetkým USA, nenechá Rusko v pasivite. Že sa bude cítiť ohrozené a pristúpi k adekvátnym obranným a dnes i útočným opatreniam. V roku 1962 boli Kenedyho USA ochotné rozpútať 3. svetovú vojnu, keď ZSSR montoval raketové základne na Kube, na americkom kontinente, blízko ich hraníc.

K útoku Ruska na Ukrajinu nemuselo dôjsť, keby obe strany pripustili aj názor toho druhého. Mali byť zdržanlivé a neriadiť sa záujmami militantov. Politici v EÚ a v OSN i obe strany zúčastnené na tragickom konflikte však nesmú pripustiť jeho zmenu na konflikt s NATO.

Najväčšiu chybu urobili vedúci predstavitelia EÚ, keď nevybudovali vlastnými silami spoločnú armádu, ktorá by zabezpečovala členské štáty EÚ bez NATO a USA. Už v roku 2016 som publikoval názor, že budúcnosť Európy a EÚ vidím aj vo vlastnej armáde, ako záštite stability na európskom kontinente.

Naši politici nesmú využiť tragédiu na Ukrajine na to, aby občania  v SR zabudli ako sústavne agresívne rozdeľujú verejnú mienku. Pre to som spojil v svojom blogu naše vnútorné problémy s celosvetovými.

Človek by nemal iným robiť to, čo sa mu nepáči, ak sa to deje jemu. Tak, ako sa po nešťastnom 24. januári politici domáhajú mierotvornej verejnej mienky, tak sa musia správať aj pri iných svojich konaniach. Musia sústavne načúvať hlasu občanov.

Len tak sa vyhneme doma i vo svete konfliktným situáciám.

Odsudzujem riešenie medzinárodných problémov vojenskou agresiou.

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  79x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu