Čo vám napadne keď sa povie EÚ?

Eurofondy. Byrokracia. Brusel. Skúsme si na chvíľu odmyslieť politiku. Takže znova. Čo vám napadne keď sa povie EÚ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nám napadne pestrosť, multikultúrnosť a more možností spoznávať ich.


Sme štyria mladí ľudia, ktorí nechcú len sedieť doma a nikdy nevystrčiť päty z rodného Slovenska. Napokon, čím lepšie človek pozná svet, tým osožnejší môže byť pre svoju krajinu a zároveň ju tým viac miluje. Po skúsenostiach s mládežníckymi výmenami v Turecku, Taliansku, Lotyšsku, Poľsku či Belgicku sme sa pustili do odvážneho projektu. Počas roka cestujeme a nakrúcame krátke filmy o dobrovoľníkoch, ktorí zo Slovenska odišli načas do zahraničia na Európsku dobrovoľnícku službu (EDS). Neskôr ich premietneme na školách, mládežníckych centrách a všade tam, kde o ne bude záujem. Chceme takto zabiť tri muchy jednou ranou: spropagovať EDS, lebo ponúka nevídané možnosti pre mladých ľudí a stále sa o nej vie len málo; nakrúcať, keďže máme základy zo školy (katedra žurnalistiky FifUK) a chceli by sme ich ďalej rozvíjať; cestovať a spoznávať iné kultúry tak, ako si obyčajný turista a chudobný študent nevie ani len predstaviť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Na tomto blogu by sme chceli inšpirovať ďalších mladých k realizácii svojich nápadov. Nájdete tu rady, ako žiadať o granty v rámci programu Európskej únie Mládež v akcii, zistíte čo všetko môžete skúsiť, ako si nájsť priateľov v Turecku, či ako sa dostať na rok do Brazílie.

Janči Glovičko, Lucia Mrázová, Veronika Turčanová, Pavla Lényiová

Youth Media Team

Youth Media Team

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Skupina mladých novinárov, ktorá chce informovať o aktivitách a projektoch Európskej komisie pre mladých cez program Youth in action.Youth Media Team Zoznam autorových rubrík:  rozhovory s dobrovoľníkmiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu