vylet na Mincol (1364mnm)

ako junior svoj vyskovy rekord dosiahol (fotodokumentacia)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

vcera 2.9 sme sa okolo 12.00 rozhodli, ze trosku utahame nasho neunavneho synacika a vytiahneme ho kamsi do prirody nech si zvyka.

Ako ciel sme zvolili mincol, ktory je pohodovym tempom 3 hodinova tura s prevysenim cca 900 (alebo 1000m) s niekolkymi peknymi vyhliadkovymi bodmi. na wiki sa docitate o mincole toto:

Minčol (1 363 m n.m.) je lúčnatý vrchol na hlavnom hrebeni Lúčanskej časti Malej Fatry.

Z vrcholu je kruhový výhľad na Žilinskú kotlinu, mesto Žilina, Turčiansku kotlinu, mesto Martin a na Malú a Veľkú Fatru. Na vrchole je križovatka viacerých turistických značiek.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V okolí Minčola sa počas druhej svetovej vojny odohrali silné boje, čoho dokladom je aj pamätník na úpätí kopca smerom na Strečno. Najbližším vrcholom od Minčola po hrebeni je Veľká Lúka (1 475 m n.m.), najvyšší vrchol Lúčanskej Malej Fatry. Neďaleko Minčola sa nachádza Krížava s televíznym vysielačom a Martinské hole, stredisko zimného turistického ruchu. Na úpätí Minčola na žilinskej strane sa nachádzajú obce Višňové a Turie s rovnomennými turisticky zaujímavými dolinami. Okolie vrcholu Minčola je porastené súvislými plochami čučoriedky obyčajnej (Vaccinium myrtillus).

pohlad na kopec hoblik vo visnovskej doline z dolnej rovne

SkryťVypnúť reklamu

cestou hore

vrcholove zabery

pohlad na polom a hreben malej fatry smerom na rozsutec z vrcholu mincola

vrcholova pohoda

pohlad na KIA a hoblik

zanik a vznik v prirode

obcas sa oplati pozriet aj pod nohy :)

Jozef Zábojník

Jozef Zábojník

Bloger 
  • Počet článkov:  559
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Je třeba prznit a znásilňovat pop kulturu, aby vrhla další odporné zmetky a hybridní bastardy. Je načase uvést do kultury ty nejhnusnější praktiky genetického inženýrství, aby ji zaplavily krátkodeché zrůdy, hodné naložení do lihu nebo vystavení v kabinetech hrůzy.STRATEGIE: Zbraně pop kultury obrátit proti ní samé. Minimum prostoru implantovat maximem absurdity. Využít možností kulturního samplování, klonování, morfování, transplantace, simulace, kastrace a protetiky (H&H Blumfeld 2000) Zoznam autorových rubrík:  Vylety, turistika, zazitkyZaujmavosti z webuObrazkymp3filmy, mp3Kreativna reklamaSúkromnévideaUputavky na akcievyrazne albumyNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu